Habertürk Yazarı: Bakan Koca Namaz Kılarken bunları düşünmüş müdür?

Habertürk yazarı Nagehan Alçı, dün ibadete açılan Ayasofya'da oluşan kalabalık üzerinden Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'yı eleştirdi.

Habertürk Yazarı: Bakan Koca Namaz Kılarken bunları düşünmüş müdür?

Sık sık kalabalıklardan uzak durulması uyarısında bulunan Koca'nın dün Ayasofya'ya gittiğini belirten Alçı, "Her gün bizleri kalabalıklara girmeme konusunda uyarırken kendisi büyük bir kalabalığın tam ortasında olmanın getirdiği tezatı herhalde aklında geçirmiştir" dedi.

Durum böyle iken, binlerce insanın dipdibe İstanbul sokaklarında yürümesi, omuz omuza namaz kılması, bariyerleri zorlaması Covid riskini katlamayacak mı?

Tek bir kişide bile virüs olması yüzlerce yeni vaka demek.

TIKLAYIN

Acaba içeride namaz kılarken Sağlık Bakanı Sayın Fahrettin Koca bunları düşünmüş müdür?

Her gün bizleri kalabalıklara girmeme konusunda uyarırken kendisi büyük bir kalabalığın tam ortasında olmanın getirdiği tezatı herhalde aklında geçirmiştir…

Geç açıklanan sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle İçişleri bakanı Süleyman Soylu çok ağır eleştirilere maruz kalmıştı. Dünkü kalabalıklar o gecekini kat be kat aşıyor. Bir hafta-10 gün sonra sonuç çok ağır olursa ne yapacağız?

Ayasofya kararını doğru bulduğumu ifade etmiş bir gazeteci olarak bu endişelerimi de yazmak durumundayım.

Bu kararın heyecanı Covid tehlikesini geri planda bırakmış görünüyor… İçeri alınanlardan test istendi ama ya dışarıdakiler?

Güncelleme Tarihi: 25 Temmuz 2020, 17:24
YORUM EKLE
YORUMLAR
ASLA BİZDEN OLMAYANLAR
ASLA BİZDEN OLMAYANLAR - 3 ay Önce

Bazı tipler var. Gazeteci ayağında her devrin adamlarıdır. Kim güçlüyse, iktidar kimdeyse onlara yaranır. Onlarmış gibi görünür ama asla bizden olmazlar. Türk milletine hasetlikleri vardır. Ağababalarından aldıkları emirlerle Siyonistlerin uşaklığını yaparlar. Kısaca gavura hizmet ederler

Çok haklısınız
Çok haklısınız - 3 ay Önce

Onca kalabalık önlem sıfır ne gerek vardı şimdi böyle bişeye tamam cami oldu çok güzel ama ülkemiz büyük bir zorlu süreçten geçiyor aylarca evimizde kaldık bu muydu sonucu

SIRADAKİ HABER