Filyasyon Ekiplerinin Yeni Sorunu: Müdürler Whatsapp Grubu Kurmuş, VIP Hastalara Yönlendiriyorlar!

Filyasyon ekiplerinde görev yapan sağlık çalışanları tüm zorluklara rağmen görevlerini yapmaya devam ediyorlar. Ancak Birgün’den İsmail Arı’nın haberine göre Ankara’nın Çankaya İlçesindeki bir filyasyon ekibinde görev yapan ve isminin açıklanmasını istemeyen diş hekiminin iddiaları yenilir yutulur cinsten değil.

Gündem 10.11.2020, 11:12 10.11.2020, 11:19 Güler Sağlam
Filyasyon Ekiplerinin Yeni Sorunu: Müdürler Whatsapp Grubu Kurmuş, VIP Hastalara Yönlendiriyorlar!

Diş hekiminin iddialarını haberleştiren İsmail Arı'ya göre; 

Çankaya bölgesindeki filyasyon ekibinde görev yapan sağlık çalışanı şunları söyledi:

VIP hasta meselesi de iyice çığrından çıktı. İlçe sağlık müdürleri arasında bir Whatsapp grubu kurulmuş ve oraya bakanlıklardaki, müdürlüklerdeki torpillilerin bilgisi atılıyor. Eski bir bakan yardımcısının 19 yaşındaki oğlu, bizlere ‘Sizi arayalı yarım saat oldu, benim ilacım nerede’ diye hesap sorabiliyor. Ayrıca, torpilli hastalar, bizleri arayarak iki günde bir test yapmamızı da istiyorlar.

 “Son zamanlarda vaka sayılarının artmasıyla iş yükümüzde de büyük oranda bir artış oldu. Bazı hastaneler filyasyon ekibinde görevlendiren sağlıkçıları geri çekti. Yani filyasyonda görevli sağlıkçılar, hastanede görevli oldukları birimlere geri döndü. Bizim bölgemizde de filyasyon ekiplerinin sayısında bir artış yok, aksine bu durumdan ötürü bir azalma var. Filyasyon ekiplerinde Diyanet İşleri Başkanlığı ve müftülük çalışanları görevlendiriliyor. Hatta emniyetin sivil araçları ve polis memurları da filyasyon ekiplerinde görevlendiriliyor” dedi.

”HEKİM BULUNMAYAN FİLYASYON EKİPLERİ VAR”

Ankara’nın Keçiören İlçesindeki filyasyon ekibinde görev yapan bir sağlık çalışanı, “Hekim bulunmayan filyasyon ekipleri var. Normalde her filyasyon ekibinde bir hekim olurdu ama şimdi bir sağlık memuru veya hemşirenin ekip sorumlusu olduğu filyasyon ekipleri oluşturuldu. Filyasyon ekiplerinde çalışan arkadaşlarımız koronavirüse yakalandığı için de ekip sayıları azalmaya başladı. Daha önce kornonavirüse yakalanan öğretmen yokken artık öğretmenler de yakalanıyor. Yine okula giden çocukların da hastalandığını görüyoruz. Hastaneye artık durumu çok fazla ciddileşen hastaları yatırıyorlar. 80 – 90 yaşındaki bir sürü hastalığı olan yaşlıları dahi biz evde tedavi ediyoruz” diye konuştu.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (10)
Sağlıkçı 9 ay önce
Arkadaşın dediği doğrudur ,bende İzmir’de diş hekimi olarak filyasyon da görevliyim,ilçe sağlık müdürü acilen 2 kişiden numune almamızı istedi ,adresi tersti biZim bölgeye ,en azından bölgede yarım saatlik işimizi var dedik bitirip oraya geçelim dedik,ama 3-4 kere aradılar ilçe sağlık müdürü acil istiyor diye,biz numuneyi gidip aldık ,sadece o iki numune için şöför görevlendirildi onu alıp laboratuvar a götürdü
SAĞLIK MAĞDURU 9 ay önce
PARA BİTTİ FİLYASYONDAN KAÇIŞ BAŞLADI. SENDİKA, TORPİL VB. YÖNTEMLERLE FİLYANYONDAN KURTULMANIN DERDİNDELER. UNVAN VE HİZMET SINIFANA BAKILMAKSISIZ 2 HAFTALIK RATASYONLARLA HERKEZE FİLYASYON GÖVERİ VERİLMELİ. YOKSA ALTTA KALNIN CANI ÇIKSIN.
Hakki HAK 9 ay önce
Vip (torpilli,ayrıcalıklı,öncelikli) hastalar tum hastanelerde var bunun icin hasta yonlendirme ve özel kalem personlleri kullaniliyor
Tarih tekerrurden ibaret 9 ay önce
Dedigi kesinlikle dogrudur. Fazlasi var eksigi yok.
cem can 9 ay önce
bu arada filyasyon ekiplerinde hekim olması zorunlu değil, bilgiyi veren arkadaşın sağlıkçı olduğuna emin miyiz?
can cem 9 ay önce
neden zorunlu değil covid + hastalara ilaç başlanıyor yakın temaslılara pcr talebi oluyor bunu yapacak olan hekim değilde ne? kişinin kronik rahatsızlıkları varsa hangi durumlarda ne ilacının verileceğini yardımcı sağlık personeli mi bilecek hekim mi?
cem can 9 ay önce
o zaman herkes torpilli, zira aynı şeyleri herkes istiyor şu an.
a.g 9 ay önce
ne yapalım abi ülke olarak "torpil"i ve "torpilli" yi seviyoruz...
bir vatandaş 9 ay önce
bir ilde önemli görevde bulunanlar için tabi ki test süreci hızlandırılmalıdır. insanların çoğu bahane üstüne herşeyi karalamaya çalışıyor.devletimiz öyle faydalı işler yapıyor ki. takdir etmemek haksızlık
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
33
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?