Ek Ödeme Alamayan Sağlık Çalışanlardan Hastane Koridorunda Alkışlı Protesto!

Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi'nde sağlık çalışanları, haziran ve temmuz ayı ek ödemelerinin ödenmemesini protesto amacıyla hastanede alkışlı eylem yaptı. Sağlık çalışanları, ek ödemelerinin yapılacağına ilişkin bilgilendirme yapılmaması durumunda her gün yürüyüş düzenleyeceklerini açıkladı.

Gündem 05.10.2020, 17:11

Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi'nde sağlık çalışanları, haziran ve temmuz ayı ek ödemelerinin ödenmemesini protesto etti. Sağlık çalışanları, ek ödemelerinin yapılacağına ilişkin bilgilendirme yapılmaması durumunda her gün yürüyüş düzenleyeceklerini açıkladı.

Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi'nde sağlık çalışanları, haziran ve temmuz ayı ek ödemelerinin ödenmemesini hastanede protesto etti.

Hastanenin B Bloku önünde bir araya gelen yaklaşık 100 hekim hastane içinde yürüyüş düzenledi.. Yürüyüş A Blok'taki Başhekimlik binası önünde sonlandırıldı.

TIKLAYIN

Burada yapılan açıklamada; haziran ve temmuz aylarında hiç ek ödeme yapılmadığı, ağustos-eylül-ekim aylarında verilen performans ücretlerinin yetersiz olduğu, kasım sonrasına dair de bir güvence verilmediği kaydedildi.

Hastane yönetiminin geçmiş aylarda yapılmayan ek ödemelerle ilgili garanti veremediği, kasım ayından sonra da bir belirsizliğe mahkum edilmeye çalışıldıklarını belirten hekimler, haklarının sonuna kadar takipçisi olacaklarını vurguladı.

Hastanede görev yapan sağlık emekçileri, haziran ve temmuz ayı ek ödemelerinin yapılacağına güvence verilmemesi durumunda her gün yürüyüş düzenleyeceklerini açıkladı.

Hekimler, hastanede çalışma güvenliği konusunda da sıkıntılar yaşadıklarını, haklı taleplerle gerçekleştirdikleri bu yürüyüşte bile baskı ve engelleme girişimiyle karşılaştıklarını vurguladı.

Yorumlar (11)
Şeref 3 hafta önce
Şimdi biz bu görüntüden gardaş İstanbulun iyimi yönetildiğini anladık.
Sultan 3 hafta önce
Ucu doktorlara dokununca herseyi yaparlar
Adam 3 hafta önce
Sultan devamlı sizede doktorlardan bir üç dokunuyor geçmişte birşey mi oldu acabaaaa
Sultan 3 hafta önce
Azmine hayran kaldim laf yetistirmek icin. demek okumakla adam olunmuyor sadece azim artiyor.
Dandanakan 3 hafta önce
Keşke bu azminizi ve zekâ pırıltısını üniversite sınavına hazırlanırken gösterseydiniz
Vatandaş 3 hafta önce
Hayretler içersinde izledim. Bu duruma gelmesinde kimin payı varsa hesap sorulmalı
Çorbacılar 3 hafta önce
Bu isyan haberi tamamen asparagas tek dertleri var gündem oluşturmak. Herkes ćorbam kaynasın istiyor.
Acil 3 hafta önce
Pandemi doneminde açıldı. 2 ayda bezdilerse hemen atama bekleyenleri yerlerine getirsinler
Ömer 3 hafta önce
Helal olsun size bizde oturalım el pençe
Saglik 3 hafta önce
Olacağı buydu paralar başka yerlere gidiyor bariz belli sanırım ülkenin ekonomisi saglik personelinin gelirinin elinde yoksa neden odenmesin:))
Saglikci 3 hafta önce
Bir alkışla saglikci olarak benden trt spikerleri ne gelsin 26 bin tl maaş alıyorlarmış gecinemezler ben tüyo vereyim bu hafta gs alt fener üst oynar ayrıca fatih terim çok sinirli birde kulüp başkanları toplantıya niye gitmedi ha şu ithal futbolcular nusret et lokantasi şimdide altin tozlu et çıkarıyor alkışlarım trt payı icon yüzde 3 alkış alkış
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
17
açık
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?