Denetimli serbest, rapor yazmayan doktorları darp etti

İzmir’de meydana gelen olay 11 Temmuz 2019 günü Bayraklı 20 No'lu Aile Sağlığı Merkezi'nde yaşanmıştı. Sağlık ocağında kendisine rapor yazılmamasına sinirlenen Birkan Yeşilbağ'ın denetimli serbestlik kapsamında dışarıda olduğu öğrenildi.

Denetimli serbest, rapor yazmayan doktorları darp etti

İzmir Bayraklı ilçesinde Bayraklı 20 No'lu Aile Sağlığı Merkezi'nde meydana gelen olayda, uyuşturucu ve hırsızlık suçlarından dolayı mahkeme tarafından suçlu bulunan, cezasının bir kısmını yattıktan sonra denetimli serbestlik kapsamında salıverilen Birkan Yeşilbağ isimli vatandaş, Bayraklı 20 No'lu Aile Sağlığı Merkezine giderek Dr. Mahide Agara'dan kendisine rapor yazmasını talep etti. Birkan Yeşilbağ’ın rapor talebini Dr. Agara ile Dr. Alper Durmuş Sönmez kabul etmedi. Savcılığın hazırladığı iddianameye göre, Yeşilbağ; ben bu raporu alamazsam burayı yakar, her yeri de tuz buz ederim diye bağırarak bilgisayarın klavyesini yerinden söktükten sonra Dr. Agara'nın üzerine doğru fırlattı. Bununla yetinmeyen Yeşilbağ, odada bulunan Dr. Sönmez'e de yumruk attı. Kalp hastası olan ve kalbinde pil bulunan Dr. Sönmez maruz kaldığı darptan sonra fenalaştı. Olay yerine çağrılan polisler tarafından Yeşilbağ gözaltına alındı.

SAVCI, 7 YILA KADAR HAPİS İSTEDİ

TIKLAYIN

Bayraklı 20 No'lu Aile Sağlığı Merkezinde görevli hekimler, Dr. Mahide Agara ile Dr. Alper Durmuş  Birkan Yeşilbağ'dan şikâyetçi oldu. Şikayet üzerine gözaltına alınan Yeşilbağ, tutuklanarak cezaevine gönderildi. Olayla ilgili İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı, soruşturma açarak iddianame hazırladı. Birkan Yeşilbağ hakkında Savcı, kasten yaralama, tehdit ve hakaret suçlarından 7 yıla kadar hapis cezası istedi.

Güncelleme Tarihi: 04 Eylül 2019, 10:30

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER