Çölaşan: Bakan Koca Biran Önce İstifa Etsin!

Sözcü yazarı Emin Çölaşan, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın koronavirüs salgınındaki verileri şeffaf şekilde paylaşmadığını ve önlemlerin yetersiz olduğunu belirterek, "Sağlık Bakanı Koca, bir an önce istifa etmeli" ifadesini kullandı.

Gündem 19.11.2020, 14:47 Güler Sağlam
Çölaşan: Bakan Koca Biran Önce İstifa Etsin!

Çölaşan, "Korona tedavisi yapılan hastaneler ve yoğun bakım yatakları yetersiz…Salgınla boğuşan sağlık personeli yorgun, bitik durumda. Bazıları öldü bile…Önümüz kış. Grip virüsleri ortalıkta kol gezecek! İki virüs birleşince işler daha da beter sarpa saracak.Peki nerede grip aşıları, arayın da bulun bakalım! Niçin ithal edilmiyor?Parasızlıktan mı, yoksa lâçkalıktan mı? Olamaz çünkü yandaşlara yönelik istedikleri her harcamayı hiçbir kısıtlama olmadan özgürce yapmaktalar." düşüncesini dile getirdi.

Personel Sağlık Whatsapp grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Çölaşan, "O halde akla başka bir soru geliyor:Yabancı ilaç firmalarına üç milyar dolar borcumuzun biriktiğini ve firmaların artık Türkiye'ye ilaç ve malzeme göndermeyi durdurduğunu Ankara'daki ABD Büyükelçisi açıklamıştı… Gerçek neden bu olabilir mi? Sağlık Bakanı'nın sorumlusu olduğu tablo çok özetle işte böyle… Neresinden baksak, kimin açısından baksak lime lime dökülüyor." yorumunu yaptı. 

Çölaşan yazısında, "Gerçi dereyi geçerken at değiştirilmez diye bir atasözümüz var ama insanların canının söz konusu olduğu böyle bir ortamda Sağlık Bakanı iyice çuvalladı.Günlük rutin açıklamalar yapmak dışında herhangi bir ağırlığı ve fonksiyonu kalmadı. Grip aşısı bile getirtemiyor! Salgın giderek yayılıyor, olumsuz tablo onu da eziyor. Rakamlarla oynaması karşımızdaki acı gerçekleri değiştirmiyor. Bence bir an önce istifa etmesi gerekiyor." ifadesini kullandı. 

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (5)
Sağlıkçı 7 ay önce
Kesinlikle katiliyorum.kisitlama aciklamasi yapiliyor hemen arkasindan meb bakani butun ofretmenler jesintisiz ek ders ucretini alacaklar aciklamasi yaparak personeline sahip cikarken bizim bakan bakan halktan saglik calisanina destek olmasini istiyor
tolga 7 ay önce
Ne güzel ya Gazeteci dedi diye istifa edecekmiş bakan muhalefet istiyor diye erken seçim olacak başka yani kısacası sizin istediğiniz olacak öylemi o makamlara gelemeyin ama siz yönetin bunumu diyorsunuz çooook beklersiniz çoook
ünvan 7 ay önce
ama sağlıkçıların talebinede cevap verilmeli değil mi mesela yılan hikayesine dönen ünvan değişikliği sınavında barajı geçenlere ünvanlarının verilmesi tek kalemde maaş talebi sağlık çalışanı gih sınıfının durumu...şimdiye kadar hiç bir olumlu adım yok çalışan açısından
Melek er 7 ay önce
Sağlıkçı olarak tukentik artık.koranaviriste aile sağlığı calisanlari cephede en önde .ama ne tayin hakkı verilitor.nede özlük haklarımız var.
Reis 7 ay önce
Sadece Sağlık Bakanı Yetmez. kim gizlemesini istedi ?
15
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?