Çoğu Tıp Doktoru 71 Kişi FETÖ Nedeniyle Adliye'de!

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) doktor ve akademisyenlerine yönelik operasyonda Savcılığın haklarında gözaltı kararı çıkardığı 71 şüpheliden 58'inin aktif görevde bulunan akademisyen, doktor ve idari personel olduğu belirtilmişti. Gözaltına alınan 43’ü şüpheli emniyetten adliyeye sevk edildi. Şüphelilerden 21’i tutuklanmaları talebiyle Sulh Ceza Hakimliğine çıkarıldı. Şüphelilerin sorguları sürüyor…

Gündem 01.10.2020, 22:59 Güler Sağlam
Çoğu Tıp Doktoru 71 Kişi FETÖ Nedeniyle Adliye'de!

FETÖ'nün üniversite yapılanmasına yönelik 24 Eylül'de İstanbul merkezli 26 ilde yapılan operasyonlarda çoğunluğu tıp doktoru olan 71 kişi hakkında gözaltı kararı verilmiş, 58'i yakalanmıştı. Şüphelilerden 15'i salı günü İstanbul Emniyet Müdürlüğündeki işlemleri tamamlanarak İstanbul Adliyesine sevk edildi. Bunlardan 5'i delil durumu, hamilelik ve küçük yaşta bakıma muhtaç çocuk sahibi olmaları göz önüne alınarak, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Savcılığın tutuklanması talebiyle Sulh Ceza Hakimliğine sevk ettiği 10 şüpheliden 1'i hakkında tutuklama karar verildi.

TIKLAYIN

İTİRAFÇILAR
Bugün ise emniyette işlemleri tamamlanan 43 şüpheli adliyeye sevk edildi. Bu şüphelilerden de 21'i tutuklanmaları talebiyle hakimliğe sevk edildi. Savcılık, diğer 22 şüphelinin itirafçı olmaları, delil durumu ve küçük çocuk sahibi olmaları nedeniyle, haklarında adli kontrol şartı konulup serbest bırakılmasını istedi.

BYLOCK ÇÖZÜMLERİNDEN ÇIKTILAR
Savcılığın haklarında gözaltı kararı çıkardığı 71 şüpheliden 58'inin aktif görevde bulunan akademisyen, doktor ve idari personel olduğu belirtilmişti. Gözaltına alınan isimler arasında Biruni Üniversite Hastanesi'nin Baş Hekimi Mahir Cengiz, Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Öğretim Görevlisi Profesör Ali Buldu, Ümraniye Eğitim Araştırma Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Bölümünde görevli Uzman Dr. Eyüp Varol'un da olduğu öğrenilmişti. FETÖ'nün kriptolu haberleşme sistemi ByLock ağının çözümlemeleri sonrası şüphelilerin örgüt bağlantılarının tespit edildiği bildirilmişti.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (3)
Cemil B 4 ay önce
fetö’nün trolleri artık ya doktor ya sağlık çalışanı.. en güzel provokasyonun burda olduğunu tespit ettiler de biz daha edemedik..

fetö trolleri her türlü maskeyi takıp kendilerini gizleyebiliyorlar.. tek saklayamadıkları şey içlerindeki nefret ve düşmanlık.. hemen yakayı ele veriyorlar..
İsim yayınlayın. 4 ay önce
Yahu kardeşim şunları isim sim yayınlayınsana. Bakanlıktan üst bürokratlar fetöcü çıkıyor ama aynı bakanlıkta adamlar yıllardır kimlerin canını yaktı bilinmiyor. Herkes kim terörist kimler fetö kumpasçı bilsin yahu. Ama sağlığın belli illerde daha temizlenmediği ankarada bile konuşuluyor.
Ah 10 plaka memleketim ah... 4 ay önce
Bizim başımızda da var bir tane ama maalesef göreve devam ediyor. Hem de bir sürü soruşturma geçirmesine rağmen, hakkında bir sürü delil olmasına rağmen adam il sağlık müdürü. Yazık kimler kolluyor bunları anlamış değilim.
-7
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?