Bu İlde Hastane Çalışanları Dolandırılıyor! Kartlar Boşaltılıyor Ama Neden Sağlık Çalışanları?

Tüketici Hakları Derneği Şube Başkanı Ali Topaloğlu, son günlerde hastanede çalışanların banka kartlarının dolandırıcılar tarafından boşaltıldığını hatırlatarak, hastane yönetimi ve cumhuriyet savcısını göreve davet etti.

Gündem 08.01.2022, 15:20 Zeynep Elmalı
Bu İlde Hastane Çalışanları Dolandırılıyor! Kartlar Boşaltılıyor Ama Neden Sağlık Çalışanları?

Ali Topaloğlu, açıklamasında, şunları söyledi: “BEÜ Hastane çalışanları, maaşlarını anlaşma yaptıkları bir kamu bankasından almaktadırlar. Bazı çalışanlar bankadan aranıyor gibi aranmakta bir şekilde yoğun çalışma ortamında dikkatleri dağılan personelin şifreleri alınarak ya alışveriş yapılmakta ya da EFT yapılmak suretiyle kartları boşaltılmaktadır.

Ancak asıl soru şudur: Bu dolandırıcılar bu kişilerin banka hesaplarını hesap hareketlerini nereden bilmektedirler.

Örneğin vatandaşın 2 ay öncesinden kredi için başvurduğunu nereden bilmektedirler.

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

Acaba banka içinden bu kişilere bilgi mi verilmektedir. Bu konularda bankaya yaptığımız başvurular ne yazık ki olumsuz sonuçlanmıştır. Bankayı uyarıyoruz. Bu tüketicilerimizin zararları karşılansın bu konuda detaylı bir çalışma yapılsın. Savcılarımızı göreve çağırıyoruz. Bu konuda gerekli soruşturmalar yapılmalı bu şebeke kimlerden oluşuyorsa cezalandırılmalıdır.

Mağdur olan vatandaşlar bu konuda Zonguldak Cumhuriyet Savcılığına başvurmuşlardır. Ancak bir ay geçmesine rağmen herhangi bir gelişme olmamıştır. Bu dolandırıcıların vatandaşı aradıkları numaralar hala açık paranın kime hangi bankaya gittiği belli, Alışveriş yapan şahıs belli her şey bu kadar açıkken hırsızların ortaya çıkarılmaması kamu vicdanını olumsuz etkilemektedir.

BEÜ hastane çalışanlarının dikkatli olmasını şifrelerini hiç kimseye vermemelerini talep ediyoruz. BEÜ yönetimi bu konuda bankayı uyarmalı devamı halinde ve mağdurların sorunu çözülmediği sürece banka ile yapılan protokol gözden geçirilmeli gerekirse iptal edilmelidir. Dernek olarak konunun takipçisi olacağız.” 

Kaynak: Pusula

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
-11
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?