Bakan Koca'nın İstifası Cebinde mi?

Yeniçağ Gazetesinin iddiasına göre, Sokağa çıkma yasağı kararı ile başlayan kabinedeki krizin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun istifasının kabul edilmemesine rağmen sürdüğü öğrenildi. Hafta sonu istifa etmek isteyen Bilim Kurulu üyelerini ikna eden Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın, Soylu’nun göreve devam etmesinin ardından istifasının cebinde olduğu belirtildi.

Bakan Koca'nın İstifası Cebinde mi?

Küresel salgın halini alan korona, Türkiye’yi de etkisi altına almasının yanında siyasi krize de neden oldu. Geride bıraktığımız hafta sonu için uygulanan sokağa çıkma yasağının Cuma gecesi ilan edilmesinin yarattığı izdihamla tepkilerin odağındaki isim haline gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya istifa kararından geri adım attırılması, kabinede yeni bir krizi tetikledi.

İSTİFASI CEBİNDE

TIKLAYIN

Hafta sonu istifa etmek isteyen Bilim Kurulu üyelerini ikna ettiği öğrenilen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın gerilim yaşadığı Soylu’nun istifasının kabul edilmemesine tepki gösterdiği ve istifasının cebinde olduğu öne sürüldü.

Koca’nın arasındaki soğukluğun halen sürdüğü Soylu’nun istifanın reddedilmesini, Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu’nun korona salgınına karşı verdiği mücadelenin gözardı edilmesi olarak yorumladığı belirtildi. Koca’nın kesin kararını ise birkaç içinde netleştireceği belirtildi.

BAŞKA GÜNDEMİMİZ YOK!

Öte yandan dün akşam Bilim Kurulu toplantısı sonrasında konuşan Sağlık Bakanı KOCA, "Sayın Bakanla, bir çok mücadelede beraber çalıştık. Her gün görüştüm. Bu konuda benim bir şey demem söz konusu değil. Tartışma iddiaları doğru değil. Başka bir gündem içinde olmayacağımızı belirtmek isterim." dedi. 

Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2020, 16:41
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hemsireler sağlık memurları
Hemsireler sağlık memurları - 7 ay Önce

Eee ne bekliyorsunuz olacağı budur bakanımız daha fazla dayanamamış tır sağlık çalışanları nin maaşlarının düşük olmasına ,bir servislerinin bile olmamasına,3600 ek gösterge nin sadece hemsireler e verilmesine,döner sermaye nin son 7 yıldır yatmıyor olmasına,sabit ödemeler in emekliliğe yansitilmamasina isyan etmiştir bu kadar da olmaz demiştir artık bu vebali kaldiramam demiştir bu suçun bu günahın ortağı olamam demiştir bunun için istifa mektubu hazırlamıştır başka birşey düşünemiyorum saglikcilar olarak

Hemsireler sağlık memurları
Hemsireler sağlık memurları - 7 ay Önce

Sağlık bilim kurulu üyeleri istifa etse ne olur etmese ne olur istifa edenin yerine bir başkası gelir çok uçuk bir haber meydan mi okuyor hiçbir resmi yetkisi olmayan kurul İçişleribakani istifa etmezse biz ederiz mi diyor bu devlete baş kaldirmaktir hani nerde kaldi birlikte güçlüyüz bilim kurulunun işi tavsiye kararları almaktir gerisi onları ilgilendirmez.bakanin istifa mektubunun cebinde olmasının tek nedeni sağlık çalışanlarının kamuda en düşük maaşı alıyor olmalarına tepkisidir bakanimiz bir hemsire nin bir sağlık memuru nün nasıl olurda bir bekciden bir polisden bir zabıtadan bir astsubay dan bir öğretmen den daha düşük bir maaş alabilir diye itiraz etmiştir buna tepki göstermiştir diye düşünüyoruz başka birşey olamaz çünkü mantığa ters

Hemsireler sağlık memurları
Hemsireler sağlık memurları - 7 ay Önce

Asparagas haber işin doğrusu sayın bakanımızın artık sağlık çalışanları için hemsireler sağlık memurları için özlük hakları ve maaşlarının iyileştirilmesi için bakanlar kurulunda böyle bir talepte bulunması fedakârca çalışan yıllardır hiçbir iyileştirme yapılmadan çalışan bir bekciden bile daha düşük maaş alan sağlık calisanlarinin ahlarini beddualar ini daha fazla kaldiramayacagini söylemesi sonrasında talebinin red edilmesi üzerine karşılık böyle bir yola basvurmasidir diyebilsek keşke.

Ayşem Ayşem
Ayşem Ayşem - 7 ay Önce

Bence sağlık bakaninin istifa etme sebebi sözleşmeli yöneticilerdir, bakanlığa ilk geldiği günden beri hiçbir şey yapmamış eski bakanın ekibiyle yola devam etmiştir. Onlarda bakanın başını yemiştir. periferdeki uygulamaları hepimiz biliyoruz arkadaşlar fazla söze gerek varmı?

Soylu Yeter
Soylu Yeter - 7 ay Önce

Soysuzlara Karşı Bir Soylu Yeter

SIRADAKİ HABER