PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Acil Serviste 1'i Kadın 3 Hemşire Darbedildi!

Diyarbakır Ergani Devlet Hastanesi acil servisinde meydana gelen olayda 4 hasta yakını tarafından 1'i kadın 3 hemşire sandalye ve sopa ile darp edildi.

Gündem 18.07.2022, 03:29 Cansu Polat
Acil Serviste 1'i Kadın 3 Hemşire Darbedildi!

Ergani Devlet Hastanesi Acil Servisinde görevli sağlık çalışanları 4 hasta yakınının sandalyeli ve sopalı saldırısına maruz kaldı.

Darp sonucu yüzünden ve kolundan darbeler alan sağlık çalışanı görev yaptığı hastanede tedavi altına alınırken olay sosyal medyaya yansıdı.

Sosyal medya üzerinden Ergani Devlet Hastanesinde sağlık çalışanına uygulanan sağlıkta şiddet kınanırken artık bunlara bir son demenin vaktinin geldiği belirtildi.

Saldırıya uğrayan sağlık personellerinden 1'inin kadın olduğu ve saldırganların ise gözaltına alındığı öğrenildi. Gözaltına alınan saldırganların pazartesi sabahı mahkemeye çıkacakları belirtildi.

Sağlık personelleri F.G, O.K ve A.V, saldırganlardan şikayetçi oldu. 

Darp edilen sağlık personellerinden O.K'nın tutanağında "Bugün hastanenin gözlem odasında görevliydim. Aynı gün saati 17.50 sıralarında Hastaneye acil bölümünden giriş yapan S.P isimli şahıs gözlem odasında çöp kovasının yanında kusmaya başladı. Şahıs ayakta olduğu için kendisine müdahalede bulunamadık. Hasta yakınlarından olan siyah tişörtlü uzun boylu tanımadığım şahıs, gözlem odasında hemşire olarak görev yapan A.D, F.G ve bana hitaben "Siz ne iş yapıyorsunuz şerefsizler" vb hatırlayamadığım hakaret kelimeler kullandı. Bizde şahsa hastanın ayakta olması sebebiyle müdahalede bulunamadığımızı söyledik. Akabinde şahsı oturtarak müdahalede bulunduk." ifadelerine yer verildi

Yorumlar (1)
tahsin fatih emekli doktor eski bashekim 1 ay önce
insan baskasina hakaret gucunu kendi ruhunun asagilik duygusundan alir. FREUD
25
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?