Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen etkinlikte Saadet Partisi Pendik İlçe Teşkilatı, adaylarını tanıtmak ve halkla buluşturmak için yoğun bir katılım oldu. Salonda boş koltuk bırakılmazken, partililer ve vatandaşlar, Dr. İsmail Haskul'un belediye başkan adaylığına büyük destek verdi.

Dr. Öğr. Üyesi İsmail Haskul, nitelikli eğitim geçmişi ve toplumsal sorumluluk anlayışıyla bilinen bir isim olarak dikkat çekiyor. Saadet Partisi Pendik İlçe Teşkilatı tarafından yapılan açıklamada, Haskul'un Pendik'in geleceğine değer katabilecek bir lider profiline sahip olduğuna vurgu yapıldı.

İsmail Haskul Öz Geçmişi:

İsmail Haskul, 1965 yılında Karabük Safranbolu’da dünyaya gelmiştir. İlk öğrenimini Karabük’te, orta öğrenimini İstanbul İmam-Hatip Lisesi’nde tamamlamıştır. Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirerek tıp doktoru ünvanını almıştır.

Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde biyokimya ve klinik biyokimya ihtisasını tamamlayarak uzman doktor olmuştur.

Doktoru Kameralar Önünde Darbe Ettikten Sonra 3. Kez Tahliye Edildi Doktoru Kameralar Önünde Darbe Ettikten Sonra 3. Kez Tahliye Edildi

Kamu hastanelerinde hekimlik ve özel sağlık sektöründe yöneticilik yapmıştır.

Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi olarak görev yapmıştır.

Saadet Partisi Pendik teşkilatında ilçe yönetim kurulu üyeliği, ilçe başkan yardımcılığı ve ilçe başkanlığı görevlerini yapan Haskul, Saadet Partisi İstanbul İl Yönetim Kurulu üyeliği yapmıştır.

2002 genel seçimlerinde milletvekili adayı, 2004 mahalli seçimlerinde Pendik Belediye Başkan Adayı olarak seçim çalışmalarında yerini almıştır.

Dr. İsmail Haskul, 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Saadet Partisi Pendik Belediye Başkan Adayı olarak gösterildi.

Evli ve üç çocuk babası olan Haskul, Pendik’te ikamet etmektedir.