PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Yurdun En Ücra Noktalarında Asgari Ücretin Altında 3 Bin 975 Liraya Çalışan Sağlıkçılar!

Sağlık Bakanlığı’na bağlı olarak görev yaptıkları halde 2022 yılının bu ekonomik zorluklarında asgari ücretin altındaki maaşlarına rağmen büyük özveriyle çalışan vekil ebe ve hemşireler sorunlarının çözümünü bekliyorlar.

Ekonomi 14.04.2022, 20:45 Cansu Polat
Yurdun En Ücra Noktalarında Asgari Ücretin Altında 3 Bin 975 Liraya Çalışan Sağlıkçılar!

Yaklaşık 950 ila 1000 kişi arasında sayıları olan vekil ebe ve hemşireler, sağlık meslek lisesi ve sağlık yüksek okulu mezunlarından oluşuyor. Yani hepsi sağlık meslek mensubu, işinin erbabı çalışanlar.

Toplum sağlığı merkezlerinde görevlendirildikleri gibi köy ve kasaba gibi yerleşim yerlerinde bulunan sağlık evlerinde görevlendirilen vekil ebe ve hemşireler aşılama çalışmalarından gebe takibine kadar birinci basamakta yer alan bütün sağlık hizmetini vermeye çalışıyorlar.

Kadrolu olarak görev yapan veya sözleşmeli personel olarak görevli ebe ve sağlık memurlarının yaptığı tüm iş ve işlemleri yapan vekil ebe ve sağlık memurlarının talepleri ise sadece insanca bir ücret.

Nöbet ücreti, bayram ikramiyesi, döner sermaye ödemesi, hediye, ikramiye, yemek yardımı, yol yardımı gibi hiçbir haktan yararlanamayan vekil sağlık personelleri üstelik izin aldıkları zaman asgari ücretin de altında olan maaşlarından kesinti yapılıyor.

Özetle vekil ebe ve hemşireler Sağlık Bakanlığında görev yapan işçi ya da memurlar gibi kadrolu olarak görev yapmak istiyorlar.

Yorumlar (4)
Sağlık memuru 1 ay önce
Çok yerinde ve haklı bir talebi dile getirmişsiniz yetkililerin bu arkadaşlarımızın mağduriyetini acilen gidermesi gerekmektedir
Ilgaz 1 ay önce
O zaman kadroya geçsinler geçebiliyorlarsa
En Doğal Hakları 1 ay önce
İstedikleri en doğal haklarıdır. Gündeme getirdiğiniz için teşekkür ederim.
dr 1 ay önce
az atın da tutsun, sağlık bakanlığına bağlı hiçbir sağlık çalışanı asgari ücetin altında almaz
13
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?