Sağlıkçı Zammını Belirleyecek Komisyon Başkanı Konuştu: Zam Konusunda Çok Net Bir İrade Var!

TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu'nda yeniden görüşülecek olan sağlık personeli zammı konusunda Komisyon Başkanı Ziya Altunyaldız: "sağlık çalışanlarının haklarının verilmesiyle ilgili çok net bir irade var” dedi.

Ekonomi 13.12.2021, 10:17 23.12.2021, 01:29 Zeynep Elmalı
Sağlıkçı Zammını Belirleyecek Komisyon Başkanı Konuştu: Zam Konusunda Çok Net Bir İrade Var!

AK Parti, doktorlara yapılması planlanan gösterge zammının tüm sağlık personelini de kapsayacak şekilde genişletilmesiyle ilgili yeni bir kanun teklifi üzerinde çalışıyor. Bütçe görüşmelerinin ardından Sağlık Komisyonu’nda ele alınacak teklif, daha sonra Genel Kurul’a sevk edilecek.

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

Komisyon Başkanı Ziya Altunyaldız, maddelerin daha kapsayıcı bir düzenleme için geri çekildiğini açıklayarak, “Sağlık komisyonunda yapılacak çalışmalarla, tüm sağlık çalışanlarına daha kapsamlı bir düzenlemeyle haklarının verilmesiyle ilgili çok net bir irade var” dedi.

Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'ne ihdas edilen, sağlık personelinin özlük haklarına ilişkin düzenlemeleri içeren 2, 3, 4, 5, 6 ve 7. maddeleri komisyona geri çekilmişti. 

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (19)
Hemsire2 2 ay önce
Ver ver seyyanem zam ver . Ben kölemiyim ya 3400 tl maas almisim ya yaziktir günahtir. Lisans hemsire mezunuyum anam dinim agliyor 3400 al sana diyorlar hak mi adalet mi ya ? Tükendin vAllahi .
yalınayak baldırıçıplak 1 ay önce
liseyi bitirince doğrudan işçi olsan daha karlıydın. +5 yıl daha sigortan olurdu. hiç değilse gündüz çalışırdın çok risk almadan. emekli oluncada daha yüksek maaş. artı sınavlara girip durdun eğitime onca para akıttın. onlarda senden götürdükleri .getirisi oldu mu?
SAĞLIKÇILAR 2 ay önce
YILLARDIR HEP AYNI NAKARAT YAPACAĞIZ EDECEĞİZ MİŞ MUŞ 20. YIL OLDU .YETER YAV SAĞLIĞIMIZ GİTTİ SAĞLIĞIMIZ KİMİN UMURUNDAYIZ. BİZLERİ SÖZDE TEMSİL EDEN SENDİKALARI LANETLİYORUZ HAKKIMIZI ASLA VE ASLA HELAL ETMİYORUZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ
Deniz 35 2 ay önce
Akpli değilim ama yaparsa akpli olurum.
Semih 2 ay önce
Kimseden beklentim yok sadece hdp ile ittifak yapanlar kazanmasın gerisi hikaye mızmızcılara bakmayın siz çoğu muhalefetin trolleri her yorumlardaki cümlelerinden belli zaten
Bana bana 1 ay önce
Semih’e vermeyin, o halinden memnun.. onunkini de bize verin, bize yetmiyor
Semih 1 ay önce
@reel Çok basit kardeşim starbucks-mcdonalds gitmiyorum kazıklanmıyorum. Pikniğe giderken evimden yapıyorum. Tatile gittiğimde 4-5 yıldızda kalmıyorum ev kiralıyorum. Lüks rezidansta oturmuyorum hesabıma uygun yerdeyim. Faturalarımı uygun tarifelerle azaltıyorum. Marketleri araştırıyor gross vb uygun kampanyaları takip ediyorum ve tüm bunları yapıp cafcaflı olmasada 100 binlik arabam var para da biriktiriyorum evimide alacağım. Yani kısaca lükse para harcamıyorum gayette her türlü sosyal etkinliklerimi de yapıyorum.
reel 2 ay önce
ah semihcik sen demek memnunsun hayatından geçinebiliyorsun demekki. ya bize de anlat nasıl geçinebiliyorsun var mı yöntemi. helal yollardan olsun ama anlatacağın yöntemin
Hemşireee 2 ay önce
Sayın yetkililer acilen yurt dışından İran'dan Irak'tan vesaire ülkelerden doktor hemşire gibi sağlık çalışanları transfer ediniz. Sağlık sistemi güçlü olması lazım. İnslAllah yetkililer bunu dusinmustur de hemen yaparlar..ve aynı zamanda tıp fakülteleri ve sağlık fakülteleri daha çok açılsın.. acil..
Zupumuhahaha 2 ay önce
He he burada olmadı, Irak'tan Suriye'den Dr Koca mı bulacan :)))
Uzman hekim 2 ay önce
Semih efendi biz beş kuruşa satılacak adamlar değiliz. Biz onurumuzla yaşarız batsın verdireceğiniz para. Biz hekimiz hekim efendi!!!
attci 2 ay önce
Ne başkanlar gördük tüik verilerinü baz alıp karar veren. TUIK verisi değil VİCDAN verisine bakacaksın. Bu sebeple olumlu olacağına katılmıyorum
sağlık adamı 2 ay önce
net olacaksınız . bundan sonra böyle
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
-2
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?