Sağlık Çalışanlarının Maaşlarında İyileştirme Yapılsın

TÜİK'in bugünkü açıkladığı 1,68 Nisan ayı enflasyon rakamının ardından bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 17,14 ve on iki aylık ortalamalara göre yüzde 13,70 arttığı görülüyor. Sağlık çalışanlarının maaşlarında iyileştirilme yapılmasının zorunlu olduğu görülüyor.

Ekonomi 03.05.2021, 23:21 04.05.2021, 10:23 Güler Sağlam
Sağlık Çalışanlarının Maaşlarında İyileştirme Yapılsın

TÜİK’in açıkladığı 2021 yılı Nisan ayı enflasyon rakamlarına göre Mart ayında yıllık %16,19 olan tüketici enflasyonunun Nisan ayında 1,68 arttığına vurgu yapan Taşkın, 2021 yılı için memura verilen yıllık maaş zam oranına dikkat çekerek şöyle konuştu:

“Memura, emekliye yıllık %6 zam verenlerin, 2 yıl içinde doğalgaza ve elektriğe gelen zamları ve gıdadaki artışları da dikkate almaları gerekir. Enflasyon %17’ye çıkmış, maaşları eriyerek ceplerinden zarar etmişler, hâl böyle iken emekliyi, memuru enflasyona ezdirmenin, ve komik maaş zamlarıyla yoksulluğa köle etmenin sosyal devlet ilkeleriyle bağdaşmadığını bütün ekonomistler söylüyor.

Doğalgaz ve elektrik bedellerini ödeyemediği için kesilen, kirasını ödeyemeyen ve zor şartlarda yaşamaya çalışan emekli ve memura yoksulluk sınırının üstünde insanca yaşayabileceği bir ücret politikası belirlenerek adil bir sisteme geçilmelidir.

Kamu çalışanlarına ve özellikle salgınla ön saflarda mücadele eden sağlık çalışanlarının ek ödeme ve nöbet ücretleri günün şartlarına göre iyileştirilmeli, pandemi sürecinde alamadıkları ya da kısıtlı aldıkları ek ödemelerin tam olarak ödenmesi ve tüm çalışanları memnun edecek adil bir ek ödeme sisteminin getirilmesi gerekiyor.

Tüm kamu çalışanlarına ve özellikle salgın sürecindeki üstün ve başarılı hizmetleri nedeniyle sağlık teşkilatlarında çalışan tüm personele seyyanen ek zam verilmesi ayrıca bayram ikramiyesi verilerek maaşlarında meydana gelen kayıpların telafi edilmesini istiyoruz. Sayın yetkililerin sesimizi duymasını ve bu sıkıntıların giderilmesi yönünde acil çalışma başlatılmasını istiyoruz.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (15)
Tıbbi sek. 3 ay önce
Ek ödeme değil tek ödeme istiyoruz. Taban maaşa iyleştirme istiyoruz. Sabitlerin sigortaya yansımasını, 3600 yıl gözetilmeden her unvana verilmesini istiyoruz yıllardır ama nerde..... kurumlar arası en düşük ücret sağlıkçıda..
smemuru 3 ay önce
hihihihi olanı almasınlarda geri başka bişi istemiyoz
Lab tek Uğur 3 ay önce
Yetkili ve etkisiz Sendika başkanı 3,5 zammın mimarı imzaladıkları 3.5 zammı bile memura çok görüp toplu sözleşme de alınan zamların üye sayılarına göre dağıtılmasını istiyor yani diyor ki masa memuru yalnız bırakmanın mükafatının ödülünü bize verin diyor Malum Sen genel başkanı....
BJK 3 ay önce
HADİ BEE ŞİMDİYE KADAR NE ELDE ETTİNİZ Kİ BUNU BECERİKSİZSİNİZ ŞU SÜREÇTE İNSANLAR EVLERİNDE YATARKEN İNSANLAR YAPMADIĞI EK DERSİN ÜCRETİNİ ALIRKEN SİZLER SAYESİNDE ÇALIŞTIĞIMIZ ÜCRETLERİ GERİ İADE ETMEMİZİ İSTİYORLAR KAMU KURUMLARI ARASINDA EN ÇOK ÇALIŞAN EN AZ ÜCRET ALAN KİŞİLER OLDUK
ELZEM 3 ay önce
ELZEMDİR:
* KURUMLAR AARSI EN DÜŞÜK ÜCRET SAĞLIK MEMURU, TIBBI SEK. EBE VS.SEYYANEN İYLEŞTİR ELZEMDİR
* 3600 YILLARDIR SÖYLENE GELMİŞTİR, UNVAN AYRIMI YAPILMADAN VERİLMESİ ELZEMDİR
*SABİTLERİ VE DÖNERSERMAYE KALDIRILARAK TABAN MAAŞYALAR YANSITILMASI ELZEMDİR.
* İL VE İLCE HASTANELERİNDE KREŞ AÇILMASI ELZEMDİR.
* ÜNVAN DEĞİŞİKLİĞİ SINAVI YAPILMADAN SAĞLIK ÇALIŞANINA VERİLMESİ ELZEMDİR
vatandaş 3 ay önce
zaten ek ödeme aldınız bir de maaşa zam mı
Kıskanç 3 ay önce
Vatandaş rumuzlu sana diyorum oku. Sen kıskanç ve becerip sağlıkçı olamayan birisin gibi geliyor bana. Haset etme ne olur çalış senin de olur.. bu hasetle nasıl mutsuz bir hayatın vardır senin.yazık sana ..
Saglik calısani 3 ay önce
Éşit işe eşit ücret verilsin
Mat Öğrt 45 3 ay önce
Vatandaş KUDUR
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
32
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?