Sağlık Bakanlığına Ek Ödeme İsyanı! 0,50 Kuruş Yattı!

Sağlık Bakanlığı'nın tavan ek ödeme uygulamasının bu ay itibariyle sona ermesine sağlık çalışanları tepki göstermeye devam ediyor.

Ekonomi 22.09.2021, 10:53 Zeynep Elmalı
Sağlık Bakanlığına Ek Ödeme İsyanı! 0,50 Kuruş Yattı!

Pandemi ile devreye giren tavandan ek ödeme uygulaması Eylül ayı itibariyle sona erdi. Birçok sağlık çalışanı sosyal medyadan pandeminin devam ettiğini dile getirerek tavan ek ödeme uygulamasının sonlanmasıyla beraber aldıkları komik ücretleri paylaşmaya devam ediyor. 

Riskli birimde çalışan lisans mezunu sağlık çalışanı tavan uygulaması ile 1600 TL ile 2000 TL civarında ek ödeme alıyordu. Tavan uygulamasının sona ermesiyle sağlık çalışanlarının alacakları ek ödemenin oranı da düştü.

Konuyla ilgili saglikpersoneliHABER.NET'e gönderilen bir mesajı paylaşıyoruz.

Pandemi ek ödemesi bu ay bitti ve her zamanki normale 24-25 bin vaka varken 0.50 krş yatırılıyor. Bu döner sermaye Beykoz Devlet hastanesinin günlük 1000-1500 hastaya hizmet veren aktif pandemi hastanesi olan Acil Servis Hemşiresinin döner sermayesidir. 0.50 krş bir hakarettir. Bir çok kişi hiç döner sermaye alamadı. Biz döner sermaye sisteminin mağdurlarıyız. En düşük memur maaşını almaktayız. Bir insanın en değerlisi olan sağlık konusunda hizmet veren bir topluluğun sesi olun. Güzel bir haber yapmanızı bekliyoruz sağlıkçılar olarak. Teşekkürler.

Sağlık çalışanları tavan ek ödeme uygulamasının devam etmesini isterken gözler Sağlık Bakanlığına çevrildi.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (7)
sağlık personeli 1 ay önce
yalan haber kim 1600tl 2000tl döner alıyor utanın bu yalan haberleri yazıpta ortalığı karıştırmayın ben sağlık memuru 500tl alıyordum
!!!!!!!!!! 1 ay önce
DAHA NE İSTİYORSUNUZ, BU PARAYLA ÇEYREK EKMEK ALABİLİYORSUNUZ.
Sağlık 1 ay önce
Daha önce 0 aldıklarını iddia ediyorlardı. Haberde görülüyor ki o dönem 1600-2000 almışlar. Şimdi yine sıfır deniyor, kim bilir kaç alınıyor.
fer 1 ay önce
kör müsün 0,50 tl yazıyor. okuma yazmanda mı yok cahil...
Boyka 1 ay önce
15 yıllik elemanım hiç bir zaman 1600 tl almadım enfazla 300
Sağlıkçı 1 ay önce
60 TL yattı. Meclis ar etmeli. Vekillerin maaşları sağlıkçılara aktarılsın . Şu süreçte bizim almadığımız parayı kimse alamaz
18
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?