PERSONEL SAĞLIĞIN Whatsapp Haber Kanalı İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Merkez Bankası Enflasyon Tahminine Göre Temmuz Memur Zammı Sonrası Yeni Memur Maaş Tablosu

Merkez Bankası’nın Piyasa Katılımcıları Anketinin açıklanmasının ardından temmuz dönemi için memur ve emeklilerine yapılacak olan enflasyon oranı ile ilgili takvim gazetesi zamlı memur maaş tablosunu yayınladı.

Ekonomi 18.06.2022, 21:42 18.06.2022, 22:07 Cansu Polat
Merkez Bankası Enflasyon Tahminine Göre Temmuz Memur Zammı Sonrası Yeni Memur Maaş Tablosu

Takvim gazetesinde yer alan habere göre; şu ana kadar oluşmuş 5 aylık enflasyon verilerinin ışığında %35’lik zammın kesinleştiği, memurların ve emeklilerin sadece enflasyon farkı oranı zammının %28,14’e ulaştığı toplu sözleşme zammı ile beraber %35,14 zam oranının kesinleşmiş olduğu belirtildi.

MERKEZ BANKASI ANKETİNE GÖRE HAZIRLANDI

Gazete haberinde gözlerin haziran ayı enflasyon oranına çevrildiğini açıklarken TÜİK tarafından haziran enflasyonun 4 Temmuz günü açıklanacağı, Merkez Bankası piyasa katılımcıları anketi sonucuna göre ise haziran ayında enflasyonun %3,77 olduğu, bu tahmine göre ilk 6 aylık enflasyonun %40.75’e çıkacağı duyuruldu.

MEMUR ZAMMI YÜZDE 40.25 OLABİLİR

Merkez Bankası katılımcılar anketi sonucuna göre haziran ayı tahmini enflasyon beklentisinin gerçekleşmesi dahilinde memur ve emeklisinin alacağı zam oranı ise toplu sözleşme zammı %7 ve enflasyon oranı %33.25’lik fark ile toplam %40.25 olacağı belirtildi.

EN DÜŞÜK MEMUR MAAŞI 9 BİN 16 TL 

Şayet temmuz ayında memur ve emeklisine %40.25’lik zam gerçekleşirse en düşük memur emeklisi maaşının 4289 TL’den 6016 TL’ye, memurlarda ise 6429 TL’den 9.016 TL’ye yükseleceği belirtildi.

Yorumlar (13)
Sağlıkçılar 2 ay önce
Bu durum hep yüksek maaşlı mesleklere yarıyor 10 bin TL'nin altında olan maaşlarla üstünde olan maaşlar arasında makas daha da çok büyüyor birine 1000 TL maaş zammı gelirken yüksek maaşlı olanlara 3000 TL geliyor kardeşim eskiden aramızda 700 TL oynayan kişiyle şimdilerde 2000 TL ye yakın maaş farkı oluşuyor buna birimlere dur demeli bu fark giderek büyüyor bu adil adaletli değil
Sağlıkçılara cevap 2 ay önce
Yüksek maaşlı dediklerin ona göre eğitim görüyor karın ağrınız yine hekim maaşı liseyi bitirip atanmışsın milletin maaşına bakıp adaletten bahsediyorsun
Ebe 2 ay önce
Sağlıkçı olup bu maaşı alan varmıdır. Şişirmiş. Sağlıkçılara verilen sözler havada kaldı. Ebe hemşire tıbbi sekreterler açlık sınırının altında ücret alıyorlar. Çok mutsuzlar.
Hemşire 2 ay önce
Benim temmuz zammı ile maaş 13.400₺ ye çıkacak
Sağlıkcılara cevap diyene cevap 2 ay önce
Aldım cevabını artık senin karın ağrım başlasın. Sağlık ekip işidir , ekibi bırak sen insanlık dışı bile olabilirsin
Yunus 2 ay önce
8300 maaş alıyormuşum da haberim yokmuş.
tahsin fatih emekli doktor eski bashekim 2 ay önce
kaymakamlik uzman hekim olduktan sonra kazaniliyor herhalde.....
Fakir Adam 2 ay önce
32 yıllık teknik öğretmenim.7564 TL maaş alıyorum.Bu rakamlar eşi çalışmayan bol çocuklu memurlar için.....Maaş tartışması yapılmasına gerek yok...Hepimiz bataklardayiz.
Mehmet Fatih 2 ay önce
Hocam kardeşim meslek lisesinde bilgisayar öğretmeni. Aldığınız ek ders ücretleri normal okullara göre yüksek. Kaldı ki çıraklık şu bu vs katınca o yazdığınız rakamdan çok daha fazlası cebinize giriyor. Yapmayın Allah aşkına. Aldığınız diğer ücretleri bir başkasına vermiyorlar siz alıyorsunuz.
kuyruklu yalan 2 ay önce
Sn. Cumhurbaşkanım hem sizi kandırdılar hem sağlık personelini haberiniz yok uzmanlarınıza bir sorun 2008 sonrası ve öncesi emekli olunca nekadar maaş alacaklar soru çok basit cevap veremiyecekler hık huk diyecekler emin olun hak yeniyor
basın 2 ay önce
şu yalancı basın bir sussa artık. haber doğruysa kıymeti var yalan habere doyduk artık. sağlık çalışanları durmadan bodrolarını paylaşıyorlar, burada yazan rakamlara bak! yeter artık ya
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
30
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?