PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Memur harcırah zammı beklentilerin altında kaldı !

Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren düzenleme sonrasında kamu görevlilerinin konaklama yani yatacak yer temini için ödenecek ücretlerinde artış yapıldı. Ancak yapılan artış beklentilerin oldukça gerisinde kaldı.

Ekonomi 16.04.2022, 00:58 16.04.2022, 01:18 Cansu Polat
Memur harcırah zammı beklentilerin altında kaldı !

Harcırah düzenlemesi ile ilgili açıklama yapan Memur Sen Genel Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Tombul, bu tür düzenlemelerin toplu sözleşmeyle belirlenmesinin daha faydalı olacağına işaret ederek geçtiğimiz yıl yapılan altıncı dönem toplu sözleşmede bu konuda masaya öneri getirdiklerini ancak tüm ısrarlarına rağmen kamu işvereninin bu önerilerini dikkate almadığını açıkladı.

ÖNERİLERİMİZİ HÜKUMET DİKKATE ALMIYOR

Memur Sen Genel Başkan Yardımcısı Tombul, mevcut çıkarılan kanun teklifinin görüşülmesi esnasında da Memur Sen olarak görüş ve önerilerini muhataplarına ilettiklerini ancak yine dikkate alınmadığını aktararak memurun yer temini (konaklama) için ödenecek ücretler de artış yapılması adımını olumlu buluyoruz dedi.


*Memur Sen Genel Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Tombul

KONAKLAMA İÇİN VERİLEN ÜCRET BİR ÖĞÜN YEMEK ÜCRETİNİ KARŞILAMIYOR

Düzenlemeyle ilgili eleştirilerini dile getiren Genel Başkan Yardımcısı Tombul, Türkiye’de en uzak ildeki üçüncü sınıf bir otelin bile bir gecelik konaklama bedelinin 300 TL’den az olmadığına işaret ederek kamu kurum ve kuruluşlarının da yeterli düzeyde ve her ilde konuk evi veya Misafirhane bulunmamasından kaynaklı yürürlükteki ücretlerle devam ettirilmek istenen gündelik tutarların bir öğünlük yemek maliyetini dahi karşılamadığını belirtti.

Yorumlar (0)
4
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?