PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Maliye Bakanlığı 14 Günlük Maaş Farklarıyla İlgili Açıklama

Maliye Bakanlığı memur maaşlarına yansıyacak zam ve fark tutarları ile ilgili yaptığı açıklamada katsayılara açıklık getirilirken, yüzde 30’luk maaş artışı Genelgeside yayımlandı.

Ekonomi 13.01.2023, 19:40 15.01.2023, 14:06 Cansu Polat
Maliye Bakanlığı 14 Günlük Maaş Farklarıyla İlgili Açıklama

Maliye Bakanlığı Muhasebat Genel Müdürlüğü tarafından 210 kamu idaresinde yaklaşık 2 milyon 900 bin kamu çalışanın maaşının elektronik ortamda ödendiği hatırlatıldı.

Diğer taraftan Hazine ve Maliye Bakanlığı Kamu Mali Yönetim ve Dönüşüm Genel Müdürlüğü bugünkü resmi gazetede yayımlanan memur maaş artışıyla ilgili düzenleme sonrasında “mali ve sosyal haklara” ilişkin genelge yayımladı.

15 Ocakta yatacak maaşlar % 16.48 zamlı yatacaktır. Ayın 15'inden sonra sistem açılarak, 14 günlük farklar ve %13.52 zamlı maaşlar sonra yapılacaktır.  1. Basamak sağlık kuruluşlarında görev yapanların hem Taban hem de Teşvik ödemeleri maaş artış zammından yararlanırken 2. ve 3. Basamak sağlık tesislerinde görev yapanların sadece Taban ödemelerine maaş zammı yansıyacak.

Memur ve emekli maaş zammına ilişkin kanun Resmi Gazetede yayımlandı.

2023 YILI OCAK AYINA AİT MALİ VE SOSYAL HAKLARA İLİŞKİN GENELGE ( Sıra No: 4)

Kamu Görevlilerinin Geneline ve Hizmet Kollarına Yönelik Mali ve Sosyal Haklara İlişkin 2022 ve 2023 Yıllarını Kapsayan 6. Dönem Toplu Sözleşmenin İkinci Kısım Birinci Bölümünün 5 inci maddesinin vermiş olduğu yetkiye dayanılarak 1/1/2023-30/6/2023 döneminde geçerli olmak üzere uygulanacak katsayılar, sözleşme ücreti artış oranları ve ücret tavanları ile ortalama ücret toplamı üst sınırının belirlendiği "2023 Yılı Ocak Ayına Ait Mali ve Sosyal Haklara İlişkin Genelge" ekte yer almaktadır.

Yorumlar (16)
Serdar 2 hafta önce
Teşvik yalan oldu herhalde
Mağdur emekli 2 hafta önce
İslam dışı ahlaksızıylaİmansız cüppeli sarıkla insanları dinden soğutuyor kötü ve zulum dolu ekonomi ülke yönetimide insanları vatanından ediyor yazık milletin huzurunu değil vekiller kendini ailelerini düşünüyor yabancılar bizden daha rahat iktidara bu uyarı nasıl algılar bilmiyorum umurlarındabile değil nebatinin sgkbakanının gözleri ışıldıyor vatandaşın açlıkta gözleri kör.
Fındıkçı size asla oy vermeyeceğim 2 hafta önce
Asla bunlara güvenmiyorum asla oy vermeyeceğim
Mmeerrr 2 hafta önce
Celladına aşık olursa bir millet ağlamaya alışacaksın acımıyorum daha kötü günleriniz seçimden sonra nasıl ayarlayacaklar sizleri beter olacağınız günler yakın göreceğiz kendi düşen ağlamaz vurun tekmeyi geçiniz acımayın
Barbaros 2 hafta önce
Şurda yorum yapanların yaşı kaç bilmem 2002 öncesini unuttunuz heralde, maaşınızı almak için Ecevitin abd de düştüğü durumu ne çabuk unuttunuz,namkörlük diz boyu, millet o kadar aç ki sokaklarda araba park edecek yer yok, tapu dairesinde sıra yok, araba bayiinde olmayan aracın pazarlıkları yapılıp, para önceden yatırılıyor,
Ssss 2 hafta önce
Birinci basamaklar zaten üç kuruş aldı onada zam yok
Jakalalalaşl 2 hafta önce
Teşvik parası hiç zam almıyacakmı bu ay için mi geçerli
Gör 2 hafta önce
Sandıkta görürsünüz bende sizi atlayacağım . Zam 30 olsun
Halil 2 hafta önce
Sayın gör senin yorumuna eksi veren kansızlar 3 kuruşa muhtaç olsun böyle dua et.
Pusat pusat 2 hafta önce
Halil denen sahıs...birincisi kansız sensin ...ikincisi üćüncü sınıf insan muamelesi yerine konmak sana dokunmuyorsa senin ne ćektiğin benim umrumda bile değil...size sürünmek müstehaktır
Karizma 2 hafta önce
Öğrenmişsiniz bir Ecevit dönemi lafı. Sanki şimdi araba alabiliyorsunuz. Yüzde 30 zammı reva görenler sandıkta oyların yüzde 30 unu bile alamazsınız inşAllah. Sizleri Allah'a havale ediyorum.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.