PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Maaş Promosyonunun Revize Edilmesinde Kanun Maddesine Dikkat!

Sağlık Müdürü 31760 sayılı kanunun maddesini işaret ederek maaş promosyon sözleşmesinin revize edilmesini istedi. Peki kanun ne diyor? Promosyonlar revize edilebilir mi?

Ekonomi 10.08.2022, 08:18 Cansu Polat
Maaş Promosyonunun Revize Edilmesinde Kanun Maddesine Dikkat!

Tokat İl Sağlık Müdürlüğü Yapı Kredi Bankasının Tokat Şubesine promosyonlarla ilgili gönderdiği yazıda; aylık bankaya personel ödemeleri için toplam gönderilen ücretin 15.846.889,64 TL iken öngörülemeyen enflasyon artışı sonrasında memur maaşlarına yapılan zam nedeniyle 27.409.559,00 TL'ye yükseldiğini vurguladı.

Sağlık Müdürlüğü ayrıca Cumhurbaşkanlığı tarafından 24.02.2022 tarih ve 31760 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan kanun maddesine dikkat çekti. 31760 sayılı kanuna göre Sağlık Müdürlüğü ile yüklenici (banka) arasında yapılan tüm sözleşme hükümlerinde fiyat farkı olup olmadığına bakılmaksızın fiyat farkı verilmesi kararlaştırılmıştır” denilmektedir.

Ülkemizin ve Dünyanın içinde bulunduğu ekonomik duruma dikkat çekilen yazıda, Sağlık Müdürlüğü ile Bankanın taraf olduğu maaş promosyon sözleşmesinin gözden geçirilmesi istenerek personellere ek bir promosyon verilmesi için gerekli çalışmanın banka tarafından yapılması istendi.

İŞTE O YAZI:

Yorumlar (1)
haksızlık bu 2 ay önce
bize 5 bin lira verdiler ne kadar kötü. daha maaşlarımı almadım bile bankadan
12
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?