PERSONEL SAĞLIĞIN Whatsapp Haber Kanalı İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Erdoğan: Asgari Ücret 5 Bin 500 TL Oldu! Memura 300 TL Yansıyacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile işçi ve işveren sendika temsilcilerinin yaptığı toplantı sonucuna göre asgari ücret NET 5.500 TL olarak ilan edildi.

Ekonomi 01.07.2022, 17:25 01.07.2022, 23:37 Cansu Polat
Erdoğan: Asgari Ücret 5 Bin 500 TL Oldu! Memura 300 TL Yansıyacak

Asgari ücrete 1 Temmuz’dan geçerli olmak üzere %25 oranında zam yapıldı. Yapılan zam sonrası vergi muafiyetinden kaynaklı memur maaşlarına 300 liralık artış yansıyacak.

Recep Tayyip Erdoğan tarafından canlı yayında açıklanan asgari ücret net 5500 TL olarak duyuruldu.

TÜM KAMU ÇALIŞANLARI FAYDANALACAK

Aralık ayında başlayan tüm çalışanların ücretlerinin asgari ücret kadar olan kısımlarından vergi alınmaması uygulaması aynen devam edecek. Çalışma Bakanı Bilgin uygulamayla ilgili şöyle konuştu: "asgari ücretin bütün ücretlilerde vergi dışı bırakılması bugün açıklanan asgari ücret rakamına da yansıyacaktır. Bütün kamu çalışanlarıda ortalama 300 - 350 TL buradan bir gelir elde edecektir." dedi. 

Asgari ücret ara zammı açıklandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Dolmabahçe Ofisi'nde, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, TİSK Başkanı Özgür Burak Akkol ve Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay ile birlikte bir araya gelerek açıklama yaptı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, "Asgari Ücret Tespit Komisyonu'muz çalışmalarını yaptı, emekçilerimizi enflasyona karşı dün koruduğumuz gibi bugün de koruyacağız" dedi.

TİSK Başkanı Özgür Burak Akkol, "Asgari ücret bir başlangıç hedefidir. Belirlenen rakamın üzerine çıkma imkanı olan işletmelerimize üzerine çıkılmasını istirham ediyorum. Tüm çalışanlarının ücretlerinin asgari ücrete kadar olan kısmından vergi alınmaması konusu devam edecek" diye konuştu.

Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, "Umarım bugünkü rakam toplumu memnun edecek bir rakam olur" şeklinde konuştu.

Yorumlar (23)
Lisans hemsire 2 ay önce
Lisans hemsire 3. Yilim. Maaşim 5215 tl yatti bu ay. Tesekkürler..
Almula 2 ay önce
Lisans hemşire 29 yıllık ve maaş 5243 yattı bu ay, yazıklar olsun bişey demiyorum
Sami 2 ay önce
Otuz yıldır asgari ücret alan var sen utanmadan üç yul diyorsun. Bu rakam agustus ayının beşinde alınacak rakam. sen 8 temmuzda kaç lira alacaksın. inşaAllah asgari ücretten daha berter olursunuz
bir görüş... 2 ay önce
artık iyice sacmaladılar bu asgari ücret zammından sonra hayat yüzde 30 daha pahalı hale gelecek yani yarından itibaren işverenler de sattıkları seylere zam yapacaklar gercekten bi yerde patlayacaz ama secimden sonra asıl kemerler sıkılacak simdi verdiklerini misli ile geri alacaklar asgari ücretliye zam yaparak enfilasyon ile mücadele edilmez.bunun acısını vatandaşlar cekmek zorunda degil yarın zamlar baslayacak.
Mranestezist 2 ay önce
5115 yattı maaşım önlisans anestezi
mersinli 2 ay önce
sabit nerde ya. valla şaka gibisiniz
ZİFTÇİ 2 ay önce
GEÇEN AY HASTANEDEKİ TEMİZLİK PERSONELLERİ TOPLAM:14850 PARA ALDILAR. BAŞKA SÖZÜ OLAN ?
fatih 2 ay önce
Buradan okuyanlara sesleniyorum.Okumayın işçi olun daha çok para kazanırsınız:)
Memura lütuf da bulunmuyorlar. 2 ay önce
Sadece memura değil; başta taşeronlar olmak üzere tüm kamu çalışanlarına 300 TL yansıyacakmış. Haber başlığı ile algı yapmayın.
Medcezir 2 ay önce
Dur bakalım beğenmeyenler gene nasıl saçma sapan konuşacaklar..
Vatandaş 2 ay önce
Sami lakaplı senin gibi beyin akıl yoksunu insanlar anlamaz benim yazdigimi ben asgari ücrete zam yapılmasın demiyorum asgari ücrete yapılan her zam sonrası hayat pahalı olacak senin benim maaşım piyasayı belirlemez asgari ücret belirler bu işverenler neden tepki göstermiyo cunki serbest piyasa var hükümet asgari ücrete yüzde 50 zam yaptı ocaktan beri asgari ücretlinin durumu daha kötü oldu herşey fiyatta tavan yaptı şimdide böyle olacak bana da zam yapmasın enflasyonla mücadele edilmiyor bir zam çarkı var olan bize oluyor ama senin kafan basmaz sen böyle saçmalamaya devam et yarın zamlı ürün aldığında nerden geldi bu zam deme senin gibiler oldukça daha çok bu hayatın bedelini öderiz...
Cabbarrrr 2 ay önce
Böyle konuştuğuna göte Senin tuzun kuru ya da ciddi problemlerin olabilir.
Vhki gih memur 2 ay önce
Birisi artık şu genel idari hizmetlerin maaşına el atsın çok alan personelde zam yapılıyo az alamasa biz ortada kalıyız bisey yok nezaman duzelecekse
Dalkavuk deli dumrul 2 ay önce
Doktor maaşı asgari ücret ile esitlendi ...hayırlı olsun ????????????
Sağlıkçı 2 ay önce
Bu rakamları savunanlar yoksulluk ve açlık sınırının ne olduğunu biliyormu çok yazık alım gücü etmadıktan sonra şimdi iğneden ipliğe herşeye zam bu bir kısır döngü paradoks maalesef
Ares 2 ay önce
Asgari ücrete zam yapıldıkça iğneden ipliğe misliyle zam yapılıyor. Adamlar haklı olarak maliyete yansitiyorlar.Bile bile hala aynı döngünün içinde dönüp duruyoruz.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
30
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?