PERSONEL SAĞLIĞIN Whatsapp Haber Kanalı İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Emniyet Genel Müdürlüğü: Maaş Promosyonlarının Güncellenmesi İçin Banka İle Görüşüyoruz

Polislerin aldığı maaş promosyonu ile ilgili Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada promosyon tutarlarının güncellenmesi için vakıfbank ile yeniden görüşüldüğü ilk kez açıklandı.

Ekonomi 06.09.2022, 19:25 Cansu Polat
Emniyet Genel Müdürlüğü: Maaş Promosyonlarının Güncellenmesi İçin Banka İle Görüşüyoruz

Emniyet Genel Müdürlüğü 18 Mart 2022 tarihinde vakıfbank ile imzalanan maaş promosyon protokolülüğünde 300 TL’lik anlaşma yapıldığı, eski anlaşmaya göre %188 artış sağlandığı belirtildi.

Emniyet Genel Müdürlüğü açıklamasında;

Polisimizin maaş promosyon protokolü, 18.03.2022 tarihinde Vakıfbank ile imzalanmış ve 104 TL'den 300 TL'ye çıkarak yüzde 188 artış sağlanmıştır. Protokolde ısrarla anlamamazlıktan gelinen bir nokta da promosyon ödemesinde her 6 ayda bir memur maaş zammı oranında artış yapılacak oluşudur. Yani 300 TL sabit bir rakam değildir. Bu, Türk Polis Teşkilatı’nın tarihindeki en yüksek promosyon ödemesidir. Promosyon ödemelerindeki memur maaş zammı oranındaki artış, 2023 yılının Ocak ayından itibaren geçerli olacaktır.

Tüm bunlara rağmen 2022 yılında memur maaşlarında ortaya çıkan yeni durum üzerine, Vakıfbank ile yeniden görüşmeler gerçekleştirilmiş ve maaş promosyonu ile ilgili bir değerlendirme sürecine girilmiştir. Bu görüşmeler halen devam etmektedir.

Henüz bu görüşmeler sonuçlanmamışken, maaş promosyonu üzerinden algı operasyonuna girişmek, bundan siyasi rant elde etmeye çalışmak iyi niyetle açıklanamaz. Bu, büyük fedakarlıklarla görev yapmakta olan meslektaşlarımızın çalışmalarına destek değil adeta köstek olmaktır.

Sayısız kez açıklama yapmamıza rağmen Polisimizin maaş promosyonu üzerinden inatla dezenformasyon yapan CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan hakkında suç duyurusunda bulunulacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Yorumlar (0)
26
kapalı
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?