Hatay’da Sağlık Personelinin Zor Şartlar Altındaki Mücadelesi Hatay’da Sağlık Personelinin Zor Şartlar Altındaki Mücadelesi

Sağlık Bakanlığı KİK toplantısında da gündeme getirilen promosyon güncellenmesi talebi ile ilgili Sağlık Sen’in Kamu Denetçiliği Kurumuna da yazılı başvuruda bulunduğu öğrenildi.

Sağlık-Sen, ekonomik koşullar nedeniyle artık yeterince rekabetçi olmayan banka promosyon sözleşmelerinin güncellenmesi çağrısında bulundu. Sendika, bu amaçla hem Sağlık Bakanlığı'na hem de Kamu Denetçiliği Kurumu'na yazılı başvuruda bulundu. Konu ayrıca, Sağlık Bakanlığı Kamu İhale Kurulu (KİK) Toplantısı'nda da ele alınacak.

Sendika, bankaların sunduğu promosyonların, enflasyon ve ekonomik değişkenlikler göz önüne alındığında yeterli olmadığını dile getiriyor.

Sağlık-Sen Genel Başkanı,

Banka promosyonları, çalışanlarımızın maddi haklarını güvence altına almak adına önemli bir unsur. Ancak, ekonomik koşulların değişmesiyle birlikte bu promosyonlar artık yeterli değil. Bu nedenle, Sağlık Bakanlığı ve Kamu Denetçiliği Kurumu'ndan destek bekliyoruz.

açıklamasında bulundu.

HABERİN GEÇMİŞİ

Yaşanan ekonomik koşullar nedeniyle güncelliğini yitiren banka promosyon sözleşmesinin revize edilmesini isteyen Sağlık Sen, konuyla ilgili hem Kamu Denetçiliği Kurumu’na hem de Sağlık Bakanlığı’na yazılı başvurdu.

Sağlık Sen Genel Merkezinden yapılan açıklamada, promosyon anlaşmalarının revize edilmesi ile ilgili Sağlık Bakanlığı toplantısında gündeme getirileceği açıklandı.

Sağlık-Sen, promosyon sözleşmelerinin revize edilmesini istiyor

Sağlık-Sen, ekonomik koşulların etkisiyle güncelliğini yitiren banka promosyon sözleşmelerinin yeniden gözden geçirilmesi için harekete geçti. Sendika, bu amaçla Sağlık Bakanlığı ve Kamu Denetçiliği Kurumu'na yazılı başvuruda bulundu. Ayrıca, konunun Sağlık Bakanlığı Kamu İhale Kurulu (KİK) Toplantısı'nda da ele alınması planlanıyor.

Sağlık-Sen, Sağlık Bakanlığı ve il sağlık müdürlükleri tarafından yapılan banka promosyon sözleşmelerinin güncellenmesi çalışmalarını kararlılıkla sürdürüyor.

Sağlık-Sen, Sağlık Bakanlığı ve KDK’ya başvurdu

Sağlık-Sen, promosyon sözleşmelerinin güncellenmesi için Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve Kamu Denetçiliği Kurumu'na yazılı başvuruda bulundu. Sendika, sözleşmelerin günümüz ekonomik koşullarına uygun hale getirilmesini talep ediyor.

Sözleşmeler fesih edilsin

Sağlık Bakanlığı'ndan, promosyon tutarlarının artırılması istenirken aksi halde sözleşmelerin feshedilerek yeni sözleşme yapılması talep edildi. Ayrıca, Kamu Denetçiliği Kurumu'ndan daha önce farklı kurumlar için verilen "promosyon sözleşmeleri yenilenmeli" tavsiye kararının Sağlık Bakanlığı için de verilmesi talep edildi.

Konu KİK Toplantısında Gündeme Getirilecek

Sağlık-Sen, Sağlık Bakanlığı ile yapılacak Kurum İdari Kurul Toplantısı’nda da konuyu gündeme getirerek, talebini bir kez daha yineleyecek.

Şubeler Aracılığıyla Rektörlüklere Başvuru Yaptı

Sağlık-Sen üniversite hastanelerinde de banka promosyon sözleşmelerinin yenilenmesi için şubeler aracılığıyla rektörlüklere başvuru yaptı. Promosyon sözleşmelerinin revize edilmesi için bankalarla üniversite yönetiminin görüşmesi istendi.

Öte yandan üniversitelerdeki banka promosyon sözleşmelerinin revize edilmesi yönünde tavsiye kararı talebiyle Kamu Denetçiliği Kurumu’na da yazı gönderildi.