CHP, '3600 ek gösterge' için 81 İlde Eylem Başlatıyor!

CHP, iktidarın memur ve emeklilere söz vererek 4 yıldır yerine getirmediği 3600 ek gösterge için sosyal medyada eylem başlatarak 81 ilde ortak eylem kararı aldı.

Ekonomi 28.09.2021, 15:00 28.09.2021, 15:48 Zeynep Elmalı
CHP, '3600 ek gösterge' için 81 İlde Eylem Başlatıyor!

Edinilen bilgiye göre, yarın sosyal medyada başlatılacak "3600 ek gösterge" eylemi, 30 Ekim'de parti genel merkezi ve 81 il başkanlığında yapılacak ortak basın açıklamaları ile sürecek. CHP Emek Büroları tarafından koordine edilecek eylem için partinin tüm il başkanlıklarına talimat gönderildiği öğrenildi.

Cumhuriyet'ten Erdem Sevgi'nin haberine göre; CHP, devlet memurlarının aylık ücretlerinin, emekli aylıklarının ve emekli ikramiyelerinin belirlenmesinde önemli yere sahip olan "3600 ek gösterge" için harekete geçeceği öğrenildi. CHP, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun sık sık gündeme getirdiği gösterge için parti örgütü ile ortak eylem yapacak.

KILIÇDAROĞLU İLE GÖRÜŞECEKLER

Edinilen bilgiye göre, CHP lideri Kılıçdaroğlu, 3600 ek gösterge mağdurlarını temsil eden bir grup ile yarın Ankara'da görüşecek. Bu görüşmenin ardından CHP'nin 3600 ek gösterge eylemi sosyal medyada başlatılacak.

3600 EK GÖSTERGE ÇAĞRISI

Belirlenecek etiket eşliğinde, iktidara, "3600 ek göstergenin verilmesi" çağrısı yapılacak. CHP'nin eylemi, bir sonraki gün de sürecek. 30 Ekim Perşembe günü CHP Genel Merkezi'nin yanı sıra partinin 81 il örgütünde ortak basın açıklaması gerçekleştirilecek. Bu konudaki talimatın, CHP Emek Büroları tarafından partinin tüm il başkanlıklarına gönderildiği öğrenildi.

KILIÇDAROĞLU: 3600 EK GÖSTERGEYİ ONLARDAN SÖKE SÖKE ALACAĞIM

CHP lideri Kılıçdaroğlu, 9 Eylül'de CHP PM toplantısının açılışında yaptığı konuşmada, memurlara verdiği sözü tutmayan iktidarı kastederek, "3600 ek göstergeyi onlardan söke söke alacağım" ifadesini kullanmıştı.

Kaynak : Cumhuriyet

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (5)
........ 4 hafta önce
LİSANS MEZUNU TÜK ÇALIŞANLARA VE EMEKLİLERE VERİLMELİDİR. O KADAR.
memur 3 hafta önce
lisans mezunu her çalışana verilmeli ....öğretmen, polis, din görevlisi, hemşire insanda diğer çalışanlar ne!!!!!!!!! bu ayrımcılığa bir son verin saçmalığa bak 4 grup alacak diğerleri bakacak
!!!!!!!!!!!!!! 4 hafta önce
YEMİN EDERİM ŞU CHP REY'İ HAKEDİYOR.
Hemşire sağlık personeli 3 hafta önce
Yıl sonuna kadar 3600 verileceği bakanlık tarafından zaten açıklandı. Boş mezarın bayat ölüsü chp de bunu bilerek eylem yapıyor. Çünkü biz eylem yapmasaydık 3600 verilmeyecekti diyecek.
Recep demirci 3 hafta önce
Sağlık ta idari hizmetler sınıfı çalışanlar olarak sağlık çalışanı deyil 657 sayılı devlet memuru genel idare büro memuru v.h.k.i olarak geçiyor ve bizler diğer kurumlarda aynı eşit kadroda görev yapmamıza rağmen eksik maaş alıyoruz bilginize sunulur
7
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?