Çalışma Bakanıyla Görüşen Yalçın: Ocak'ta Ek Protokol İle Tüm Memurların Maaşına Zam Yapılacak

"3600 ek gösterge konusunda, asgari ücret belli olduktan sonra komisyonu topluyoruz." diyen Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın: "Ocak ayında ek protokol ile tüm kamu çalışanlarının maaşına zam yapılacak." açıklamasında bulundu.

Ekonomi 06.12.2021, 15:36 Zeynep Elmalı
Çalışma Bakanıyla Görüşen Yalçın: Ocak'ta Ek Protokol İle Tüm Memurların Maaşına Zam Yapılacak

Memur Sen Başkanı Ali Yalçın bugün saat 14:00'te Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ile görüştü. Ali Yalçın görüşme sonrasında açıklamalarda bulundu.

"3600 ek gösterge konusunda, asgari ücret belli olduktan sonra komisyonu topluyoruz. Çalışmalara başlayacağız."

"Ocak ayında memur maaşlarına yansıyacak şekilde ek protokolle alım gücünü yükseltme konusunda mutabık kaldık."

İşte Ali Yalçın'ın açıklamaları;

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

Memur sen Başkanlar Kurulu olarak Çalışma ve Sosyal Güvenlik bakanı sayın Vedat Bilgin'i ziyaret ettik. Kamu İşveren tarafıyla bir görüşme gerçekleştirdik. 6. dönem toplu sözleşmeyi bağıtlamıştık. Ocak ayında yeni sözleşmemiz devreye girecek.

1 Eylül 30 Kasım arasındaki ekonomideki hareketliliği, kurdaki hareketliliği, kamu personelinin alım gücünü artırma yönündeki talebimizi ilettik.

İlk başlık olarak, 3600 ek gösterge ve ek göstergelerin ilgili konfederasyonla çalışılması kararını gündeme getirdik. 3600 ek gösterge konusunu, asgari ücret belli olduktan sonra ele alacağız, bu konuda bir mutabakat sağladık.

İkinci başlığımız sözleşmeliler konusu. Bunu yeni yılın hemen başında ele alacağız. Ek gösterge komisyonu çalışırken eş değer bir şekilde sözleşmeliler konusunu çalışmak için bir mutabakat sağladık. Kamudaki çalışma barışını bozan uygulamayı ele alacağız.

Diğer başlığımız, toplu sözleşmeden sonra ekonomideki hareketlilik. Bunu çeşitli vesilelerle gündeme getiriyoruz. Temel beklentimiz bir ek protokol ile, ekonomideki hareketliliğin toplu sözleşmeyi gölgelememesi gerekiyor, kamu görevlilerinin alım gücünün yükseltilmesini sayın bakanla paylaştık.

Doktorlar ve sağlık çalışanları özelindeki düzenleme 21 Aralık'a ötelendi. Biz doktorların emeklerini görüyoruz. Ücretler haklarıdır. Ancak bunun sadece tekil olarak bir meslek üzerinden ele alınmasının çok sağlıklı olmayacağını düşünüyoruz. Bu tip düzenlemeler toplu sözleşmenin kapsamı içindedir, protokol ile düzenlenmelidir. Sosyal taraflar devre dışı bırakılmamalıdır. Bu açıdan sosyal paydaşlarla tartışılmayan her meselenin çok ciddi sorunlar ortaya çıkardığını görüyoruz. Biz bunun bir ek protokol ile tüm kamu çalışanlarına yansıtılmasını istiyoruz. Bunu sayın bakana ilettik. Ocak ayındaki maaşlara yansıyacak şekilde bir ek protokol yapma konusunda mutabakat sağladık. Asgari ücret çalışmasından sonra kamu görevlilerine bir ek protokolle alım gücü düşüklüğünü gidermeye yönelik bir çalışma yapacağız.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (26)
Aslan 2 ay önce
Yalanın kuyruğu uzundur.Sağlık personeline zam vermeyeceğiz diyorsunuz yani.Diğer memurlarıda ortaya katıp oldu bittiye getireceksiniz.Bizimde alkış sıramız gelecek. Merak etmeyin
reel 2 ay önce
aynen dediğin gibi oldu bittiye getirecekler.
uzman paramedik 2 ay önce
malum parti ve şahısa artık oy moy yok. batırdınız ülkeyi defolun gidin artık. düşün milletin yakasından. enflasyon yüzde 100 iken istediğin kadar zam yap. bu milleti bu ülkeyi bitirdiniz yediniz.
drcan 2 ay önce
ali yalçından her zmanki U dönüşü
sağlıkçılara zam yok arkadaşlar
tüm memurlar olarak ek zam yapılcak
doktorlara ayrı zam yapılcak
ttt 2 ay önce
yüzde ücbucukmü..
Serdar 2 ay önce
İyi de hakime savciya subaya akademisyene ayrı seyyanen zam yaparken yoktu da şimdi maaşı kamuda en düşük maaş haline gelen saglikciya gelincemi adalet mavalı oluyorsunuz geçin bunları Ali Yalçın öğretmen olunca derdi de belli
personel 2 ay önce
iyice b...unu cıkardınız bu işin
MEMUR 2 ay önce
AZ ALANA COK COK ALANA AZ ZAM VERİLMELİ BU NE KARDESİM AYBI ODADA AYNI İŞİ YAPIYOZ O ALILO 8 BİN BEN ALIYOM 5 BİN ONADA YÜZDE 5 BANADA YÜZDE 5 SAÇMA SAPAN İŞLER
SHS 2 ay önce
KADRO DERECE KADEME EĞİTİM DİPOLAMA DENİLEN BİRŞEY VAR İŞE GİRERKEN BUNUN FARKINDASIN ÜCRET ALIRKENDE BUNUN FARKINDA OLMALISIN. ELBETTE BİRİLERİ BİRİLERİNDEN SAYDIĞIM SEBEPLER DOLAYISIYLA FARKLI ÜCRET ALACAK, MANTIKLI DÜŞÜNÜN HAKKANİYETLİ KONUŞUN.
Hemşire 2 ay önce
Adamla gözümüzün içine baka baka enflasyon farkını zam diye size kakalayacağız diyorlar ya. Helal olsun. Bu millet sizinle gurur duyuyor.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
-6
kapalı
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?