Çalışma Bakanı AGİ Kalktı mı Sorusunu Cevapladı!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin özel bir televizyon kanalında katıldığı programda "Memurlar açısından AGİ'nin dışındaki tüm ödemeler devam ediyor." dedi.

Ekonomi 08.01.2022, 14:42 Zeynep Elmalı
Çalışma Bakanı AGİ Kalktı mı Sorusunu Cevapladı!

Bakan Bilgin asgari geçin indirimine ilişkin açıklamalarda bulundu.

AGİ KALKTI MI?

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

* İşçi diyelim ki ücret alıyor. Tüm çalışanlar için basit açıklarsak sizden vergi almıyor. AGİ için gerekli gelir olması lazım vergiyi iade ediyorum diyor devlet. Ne vergi alıyoruz ne de vergi iade ediyoruz.

* AGİ tüm çalışanlar için. İşverenin verdiği vergiden devletin vergiyi iade etmesi. Memurlar açısından AGİ'nin dışındaki tüm ödemeler devam ediyor.

* Emeklilerin en düşük rakamı 1500 liraydı, 1200-1300 olanlar da vardı. Bunu 1500 TL'ye çekmişti Sayın Cumhurbaşkanımız.

* Bunu bir de 2500 TL'ye çekti. Memur emeklilerine toplu sözleşme şartı olarak yüzde 31 artış gerçekleşmiştir. Memur zammını da emeklilerine yansıttığımızda emeklilerdeki artış yüzde 67'ye ulaşmıştır.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (4)
Bitmeyen Akepe oyunları 2 hafta önce
Yine yalan dolanla,aldatmacayla kandırdılar.Asgari ücretin gelir vergisi kadar kismından muaf tutularak agi iptal edildi,halbuki agi ödemesi gelir vergisinden daha fazlaydı,ayrıca belirli bir süre sonra asgari ücret matrahını geçince gelir vergisi ödemeye devam edeceğiz fakat agi yok.İste akepe zammı böyle olur,hayatları yalan,aldatmaca.Yazıklar olsun.
Knn tprk 2 hafta önce
Aylık agi 400 lira yılda 4800 lira ediyor. Alınacak vergi toplamı da yıllık 2000 lirayı bulmuyor. Ama hükümete göre bu herkese bir lütuf..
Gittiğiniz gün bayram olsun 2 hafta önce
Durum aynen öyle.Kaşıkla verip kepçeyle alan,ince hesaplarla,hem iyileştirme yapmış gibi algı oluşturan hemde cebimizden çalan emek hırsızı bir iktidar var karşımızda.Seçim sandığını dört gözle bekliyoruz,yeter artık!
mehmet 2 hafta önce
yalan yanlış yorum yapmayın.hesap bilmiyorsunuz demicem sadece sallıyorsunuz o kadar
-6
kapalı
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?