PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Bakan Koca: Hemşireler ve Lisans Mezunu Sağlık Çalışanları 3 Bin 600 Ek Gösterge Kapsamında Olacak!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 3600 ek göstergenin kapsamıyla ilgili açıklamada bulunarak "Hemşireler başta olmak üzere, lisans mezunu sağlık çalışanlarının 3 bin 600 ek gösterge kapsamına alınacağı da tekrar hatırlanmalı" dedi.

Ekonomi 14.03.2022, 18:04 14.03.2022, 22:03 Zeynep Elmalı
Bakan Koca: Hemşireler ve Lisans Mezunu Sağlık Çalışanları 3 Bin 600 Ek Gösterge Kapsamında Olacak!

Sadece hemşire kadrosuna verileceği söylenen 3600 ek gösterge kapsamıyla ilgili açıklamada bulunan Dr. Fahrettin Koca, hemşireler başta olmak üzere 3600 ek göstergeden lisans mezunu olan diğer sağlık çalışanlarının da yararlanacağını duyurdu.

Koca yaptığı açıklamada "Hemşireler başta olmak üzere, lisans mezunu sağlık çalışanlarının 3 bin 600 ek gösterge kapsamına alınacağı da tekrar hatırlanmalı. Bu çalışma yapılırken hekim emeklilerinin maaşları da yeniden ele alınacak." ifadelerine yer verdi.

Koca açıklamasında "Cumhurbaşkanımız Açıkladı: SAĞLIK ÇALIŞANLARINA 4. MÜJDE Ücretlerde yapılan iyileştirme emekliliğe de yansıyacak. Hekimlerimizin bordroya tabi ücretleri, emekli olduktan sonraki maaş kayıplarını da telafi edilecek şekilde düzenlenecek." dedi.

Yorumlar (18)
SAĞLIK MEMURU 2 ay önce
HALA BİR BELİRSİZLİK TARİH BELLİ DEĞİL TASLAK YASA YOK BELİRSİZLİKTEN BIKTIK
Vhki gih memur 2 ay önce
Bizde lisans mezunuyuz hastanelerde çalışan gih memurlara varmi
Sağlık çalışanları 2 ay önce
Polisler askerler 2200 ek göstergeli olan yüksekokulu mezunu herkese 3600 ek gösterge verdiler de neden bizlere sadece lisans mezunları diye dayatılıyor
Sağlık memuru 2 ay önce
Sayın Bakanım helal osun size ayırım yapmadınız hakka niyetli bir düzenleme oldu
Kaiser 2 ay önce
Hemşire ek göstergesi yukseltilip, doktorun yükseltilmemesi ne peki?
Sağlık 2 ay önce
Zaten vereceklerdi ama mermiyi zamanında atmasını biliyorlar helal olsun kimse bu numaraları çekemezdi istanbul büyükşehir belediyesi çalışanlarına yüzde 54 zam yapmış en az alan işçi 13 bin tl alacakmış sayın bakan 3600 'ün bunların yanında ne önemi var kimsede anlayamadı ölmez sağ kalırsak emeklilik daha güzel geçecek 3600 peşinden iyi koşturdunuz personeli bu düşünceler oldukça siz daha çok mermi sıkarsınız bakanım ama ben gerçekleri görüyorum ve 14 mart 'ta bile hicbir iyileştirme yapılmadan yola devam ettiniz tıpkı pandemi de olduğu gibi valla helal olsun sizlere.....
Hemsire 2 ay önce
Ya nezaman nezaman olacak.olacak ,planliyoruz,hazirligini yapiyoruzdan baska birsey demiyorlar.
attci 2 ay önce
tarih yok, miktar yok.. İlgili bakanlıklara işi atacaklar. İlgili bakanlıkta kafaya göre tasarlayarak.. demedi demeyin. Şimdi muhasebe olmayacak halk sağlığu kalkıp bana şu anki ücrete göre 2800 tl performans mı verecek.Hayatta inanmam..
İşçiyiz diye mi 2 ay önce
Biz yerleri silmesek çöpleri almasak siz nabacaktınız ? Bizi sağlıktan ayrıştırıyorsunuz biz de sağlıkçıyız. Biz de zam istiyoruk ama bize vermiyoru. Ne var sanki bir iki yıl fazla okudu diye ona var bize yok. Bizde mi okuyup devlete yük olsaydık. Okumadık yük etmedik devletimizi çok şükür. Onlar hem yük oldular hem hak kazanıyorlar olacak iş değil :((
hastayım 2 ay önce
Ben hasta olarak hastaneye gelip ortalığı kirletmesem para alamazsınız. Bizimde hakkımız var bizede para lazım. :)
smemuru 2 ay önce
hacı zaten sınavsız girdiniz. 7-8 bin tl memurla aynı maaşı alıyorsunuz. sağlıkla alakalı tek bir eğitiminiz yok. bizi sağlıktan ayrıştırmayın diyorsunuz yani el insaf. oldu olacak hemşire maaşınından çok maaş verelim size tam olsun.
Serkan 2 ay önce
Hadi ordan bı siz eksitiniz
Saglik memuru 2 ay önce
Doktorlara sesleniyorum.20 yıldır bol keseden hesapsızca aldınız.bir ukraynalilar kadar olup ülke durumunu düşünemiyorsunuz.şartlara göre hareket edin lütfen.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
8
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?