PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Ak Partili Milletvekili: Memur Maaşları Bütçeye Yük Getiriyor

Sağlık çalışanlarının ek ödemelerinin inceleme heyetlerinin insiyatifine bırakacak düzenlemeye dair komisyon görüşmesinde Ak Partili Milletvekili Uğur Aydemir “memur maaşları da bütçeye yük” sözleriyle büyük tepki topladı.

Ekonomi 12.06.2022, 22:38 13.06.2022, 11:09 Cansu Polat
Ak Partili Milletvekili: Memur Maaşları Bütçeye Yük Getiriyor

Şehir hastanelerinin inşaatlarındaki firmalara ödenen paraların bütçeye oluşturduğu ek yüklerin bahsedildiği sırada söz alan Ak Partili Milletvekili Aydemir, “şehir hastaneleri bütçe de yük oluşturuyor ise memur maaşları da yük” dedi.

"HERŞEYİN BÜTÇEYE YÜKÜ VAR"

Milletvekili Aydemir “şehir hastanelerini tabii ki mutlaka bütçeye bir yükü var, her şeyin bütçeye bir yükü var. Memur maaşlarının var yani aklınıza ne geliyorsa devletin ödediği her şeyin bütçeye bir yükü var ama bu yük getiriyor demek devletin diğer işlemleri, diğer işleri yapmayacağımı anlamına gelmiyor” açıklamasında bulundu

Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu‘nda doktorlara yeni ceza tartışmaları gölgesinde sağlık çalışanlarının özlük haklarında düzenlemeyi öngören kanun teklifi kabul edildi.

ÇALIŞANLAR CEZALANDIRILACAK

Sağlık Bakanlığındaki çalışanların performansa dayalı ek ödemelerinin ödenmesi konusunda inceleme heyeti kurulmasına dair teklifle ilgili muhalefet milletvekillerinin itirazları yükseldi. İtirazlar ışığında kabul edilen düzenlemeye göre Sağlık Bakanlığı’na bağlı sağlık kuruluşlarında ek ödemelerle ilgili bir inceleme heyeti oluşturulmasına karar verildi. Kurulacak heyetin, çalışanların durumunu inceleyerek ek ödemeden kimin hangi oranda yararlanacağına dair karar vermesi hedefleniyor. Objektif olmayan kriterlere göre sağlık çalışanlarının cezalandırılacağını bildiren muhalefet milletvekilleri ise düzenlemeye karşı çıktı.

TEPKİ GELDİ

Milletvekili Uğur Aydemir'in memur maaşları bütçeye yük açıklamasına sosyal medyadan memurlar tepki gösterdi. "600 milletvekili + danışmanları + meclis lokantasında bedavaya yakın yemekler + meclis lojmanları + 120.000 makam aracı ve bir dönem milletvekilliği" ile emeklilik hakları bütçeye yük değil ama 3 kuruş maaşı olan gariban memur bütçeye yük şeklinde eleştiriler yapıldı.

Yorumlar (26)
Nihat 3 hafta önce
Asıl bütçeye yük sizziniz bütçeyi geçtim dünyaya yüksünüz gereksiz varlık
sema 3 hafta önce
çok müslüman bir milletvekilidir kendileri, çok doğru söylemiş.yersen:)))))))))
doktor 3 hafta önce
en büyük yük milletvekillleri. bir türlü doyuramadık
Mustafa 3 hafta önce
Mülteciler yük değil memurlar mı yük?
Tekniker 3 hafta önce
Sen sandıkta yük olanlari görürsün
Medcezir 3 hafta önce
Milletvekili maaşları ve onların danışmanlarının kaç asgari ücretlinin maaşına denk olduğunu da biliyor musun? Kendi maaşınız yük olmaz de mi hiç.. kendinize zam yaparken hiç düşünmezsiniz maliyeti felan.. yazıklar olsun sizin gibilere.
Salim 3 hafta önce
Sayın vekilin kendi maaşı bütçeye yük değil.Rahmetli dedesinin mirasından ödeniyor galiba
Can Can 3 hafta önce
Ben sağlık çalışanının hayatımda hiç böyle bizlere kaba ve adi söz söylendiğini duymamıştım. Bu güne kadar hep Cumhur ittifakı tarafında yer aldım ama bu beyanatlar beni çok üzdü kararım sandıkta size göstereceğim bu yükü tepemden indirmem gerekli
Güç zehirlenmesi 3 hafta önce
Güç zehirlenmesi ancak bu kadar ayyuka çıkabilirdi.. ne demek memur bütçeye yük.. sana bu şekilde simariklik yap sitemi verdi insanlar oyunu.. bu hadsizliklerin elbet birgün hesabı sorulacak....
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
17
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?