Yapılan açıklamada Genel Başkan Ali Yalçın şu ifadeleri kullandı:

"Kimse Boşuna Yorulmasın,

Provakasyon Peşinde de Koşmasın!

• Ailesinde şehit var,

• Babası Korucu,

• Kardeşi Polis,

Toplu Sözleşme İkramiyesinde Yüzde 1 Barajını Geçen Sendikalar Toplu Sözleşme İkramiyesinde Yüzde 1 Barajını Geçen Sendikalar

• Kendisi Diyanet-Sen Temsilcisi.

Buna rağmen itibar etmeyebiliriz. Çünkü kişinin babası alim kendisi zalim olabilir. Olayı, ilgili imam dahil 5 kişiden dinledim. Kişi hutbede bir iki satırı sehven atladığını cemaatten (Kaymakam Bey’den) hatırlatma, uyarı gelince baştan alıp tekrar okuduğunu söylüyor. Kaymakamın, hutbede atlanıldığı ifade edilen kısma ilişkin uyarısını ve hassasiyetini sorgulamayız. Beyanlar kişileri bağlar. Buna rağmen kasıt mı kusur mu bilemeyiz. İnceleme soruşturma açılır ve gereği yapılır. İmam odası boyutu, darp raporu ve devamında oluşan atmosfer konunun ciddiyetle incelenmesini gerekli kılmaktadır."

Cami adabı da devlet adabı da bellidir. Biz hukukun içinde hareket edilsin ve gerekli inceleme-soruşturma ne ortaya koyuyorsa “şeriatın kestiği parmak acımasın” diyoruz.

Şehitlerimizle, vatanımızla, bayrağımızla, ülkemizle, milletimizle sorunu olan varsa bizimle de sorunu var demektir. Mesele üye meselesi değildir. Üye değil babamız olsa burada yine vatanın, milletin, şehidin, devletin yanında dururuz.

Ne ülkeyi ortada bulduk ne de kupon biriktirerek aldık. Biz; “Her fikre saygım vardır, yeter ki kişi dinime küfretmesin ve vatan haini olmasın.” diyen Akif İnan’ın sendikasıyız. Bedeli ödenmiş olan bu topraklarda en kritik zamanlarda canımız pahasına da olsa hep milletimizin, devletimizin yanında durduk. Bunu da varlık nedenimiz bildik/biliyoruz.

Bir yanlış varsa bunu söylemekten de imtina etmedik/etmeyiz. Halı altına süpürme değil, devlet erkini makule ve hukuka davet etmedir olan biten.

Kamu görevlileri için gerekli inceleme-soruşturma sürecinin başlatıldığı, yetkili makamlarca açıklanmıştır.

Ne devlet düşmanlığı yapan hainler malzeme bulsun, ne de devletine sadık olanın gönlü burkulsun. Hukuk içinde gereği yapılsın. Hakikat ve adalet herkesin pusulası olsun.

Vesselam..