Operatör Doktor Ramazan Gürkan, Kepez Devlet Hastanesi'nde yaptığı başarılı çalışmaların ardından siyaset sahnesine adım atma kararı aldı. 7 yıldır başhekimlik görevini başarıyla yürüten Gürkan, sağlık sektöründeki tecrübesini şimdi de yerel yönetimde değerlendirmek istediğini belirtti.

Aday adaylığı açıklamasında Gürkan,

"Kepez Devlet Hastanesi'nin başhekimliği görevini layıkıyla yerine getirdikten sonra, şimdi de Döşemealtı ilçemizin kalkınması ve daha iyi hizmet alabilmesi için siyasete atılmaya karar verdim. Ak Parti çatısı altında Döşemealtı Belediye Başkan Aday Adayı olarak sizlerin karşısına çıkıyorum"

dedi.

Gürkan, sağlık alanındaki liderliği ve yöneticilik deneyimini belediyecilikle birleştirerek ilçenin ihtiyaçlarına daha etkin çözümler sunmayı hedeflediğini ifade etti.

Ramazan Gürkan kimdir ?

1973 Antalya doğumlu, Yeşilbayırlı, çocukluğu Antalya su işleri Erenköy mahallesinde geçmiş, ilk ve orta okulu Erenköy ilkokulu ve ortaokulunda liseyi Çağlayan Lisesinde okumuş, hiçbir zaman köyünden kopmamış annesi Antalya Aksulu olup babası Yeşilbayırlı ve akrabaları Döşemealtı'nda, Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni bitirdikten sonra 3 yıl Burdur Çeltikçi ilçesinde pratisyen hekim olarak görev yapmış.

2002 yılında ihtisası kazanarak Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde üroloji ihtisasını yapmış. 27 yıllık hekim olan, 1 yıl Karaman Devlet Hastanesi'nde son olarak 10 yıl Finike Devlet Hastanesi'nde çalıştıktan sonra 7 yıldır da Kepez Devlet Hastanesi Başhekimliği'ni yürütmekte.

Bakan Işıkhan’a Soruldu: Kamuda ki İşçiler Memur Kadrosuna Atanacak Mı? Bakan Işıkhan’a Soruldu: Kamuda ki İşçiler Memur Kadrosuna Atanacak Mı?

Kepez Devlet Hastanesi açılışından 3 ay sonra başhekimlik görevine gelen Gürkan, hastanenin kurucu başhekimlik görevini yapmış ve birçok başarılı işlere imza atmıştır.

Dünyanın mücadele ettiği 2 yıl süren pandemi döneminde başarılı bir şekilde hastaneyi yöneterek Antalya'nın pandemi hastanesi olarak başarılı bir hizmet sunmuştur. Evli ve 2 erkek çocuk babasıdır.