Sağlık Müdürüyle Tartışan Başhekimin Yılan Hikayesine Dönen İstifası Saatler Önce Netleşti!

Cuma akşam saatlerinden beridir adeta yılan hikayesine dönen Çankırı Devlet Hastanesi Başhekimi Arif Aslan'ın istifa edip etmediği tartışmaları da beraberinde getirdi. Gelen son bilgilere göre gün boyu süren görüşmeler sonunda Başhekim Aslan 'istifa' etmek zorunda kaldı ve görevinden ayrıldı.

Atamalar 21.09.2020, 20:11 24.09.2020, 00:19
Sağlık Müdürüyle Tartışan Başhekimin Yılan Hikayesine Dönen İstifası Saatler Önce Netleşti!

Edinilen son dakika bilgisine göre Çankırı Devlet Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Arif Aslan, geride bıraktığımız cuma gününden Sözcü18 Haber Merkezi tarafından "istifa etti" şeklindeki haberinden hemen sonra sosyal medya aracılığı ile "... hizmet etmeye devam edeceğim" açıklamasının tartışmaları sürerken, haberimizin yayına girdiği dakikalarda "görevden alınma" ile karşı karşıya kalınca "son istifa"sını vermek zorunda kaldı. 

İLGİLİ HABER

TIKLAYIN

Başhekimin İstifa Bilmecesi: İstifa Ettiğini Yalanladığı Açıklamayı Sildi! - TIKLA

CUMA GÜNÜ YAŞANILANLARIN RÖVANŞI PAZARTESİ GÜNÜ FENA ALINDI!

Geride bıraktığımız cuma günü Vali Abdullah Ayaz'ın Çankırı Devlet Hastanesi'ni ziyareti ve akabinde İl Sağlık Müdürlüğü makamında Başhekim Opr. Dr. Arif Aslan ile İl Sağlık Müdürü Dr. Hüseyin Sarıkaya arasında yaşanan tartışma bugün, mesai bitimi öncesi "son istifa"yı (!) beraberinde getirdi.

İl Sağlık Müdürü Dr. Sarıkaya'nın makamında cuma günü öğleden sonra yaşanılan "Ankara'ya gidip gelerek böylesi bir pandemi süreci yönetilemez? Yarattığınız bu durum hastanenin işleyişinde zaafiyetlere neden oluyor!" eleştirisi karşısında "Ankara'daki evim benim kırmızı çizgim! Herşeyi tartışabilirim lakin yuvamı ve ailemin yaşadığı yeri tartışmam" diyerek tavrını net şekilde ortaya koyan Başhekim Aslan'ın bugün başta AKP Çankırı milletvekili Salim Çivitcioğlu ve İl Başkanı Abdulkadir Çelik'in siyasi baskılarına dayanamayarak istifa etti! Kulislerde istifa ile ilgili olarak "İstifa etmeseydi görevden alınacaktı" yönünde değerlendirme yapanların sayısı hayli fazla...

Ayrıntılar geliyor...

Yorumlar (6)
Vaveyla 1 ay önce
Vay arkadaş ne çankırıymış, bitmiyor derdi, alın şu müdürü görevden, Başhekimle tartışmak nedir yahu bıktık usandık artık sizin çekişmelerinizden, biraz pandemiyle personelle falan ilgilenseniz nasıl olur?!!
hakkari çölemerik 1 ay önce
Pandemiyle mücadele hangi birinin umurunda ki. Hakkari sağlık müdürü ve beraber çalıştığı bir avuç sözde idareci aileleri vanda. Sağlık müdürüyle barışık bırakın çalışanları tek bir idareci bile yok. Ama bütün herşeye rağmen sözleşmesini uzattıklarını söylüyorlar. Birde olup biten herşeye başta siyaset ve sendikalar olmak üzere herkes çanak tutuyor. Yahu neden sözleşmesi uzatılacak, ne yaptı ki, hangi başarısı var, hangi yatırımı sonlandırdı? Bunlar kriter değil mi?
uzun adam 1 ay önce
bir haftadır çankırı devlet hastanesi başhekimi ne olacak diye yatar kalkar olduk. rüyalarımıza bile girer oldu :)))
MEMUR06 1 ay önce
ÇANKIRIDA BAŞKA DOKTOR KALMADIMI NİYE ZORLUYORSUNUZ.
hüseyin 1 ay önce
il sağlık müdürü Ordulu diye biliyorum. ayrıca gelecek partisi iktidara gelince demek ki tüm kurumları il başkanlığından mı yönetecek. Vali de Adanalı diye biliyorum. çok ta çalışkan bir vali. iktidara gelince Valiyi nasıl atayacak gelecek partisi il başkanı. yoksa kendi mi olacak. sayın admin gelecek partisinin il başkanının tutumunu eleştirmeniz gerekirken size yakışmamış.
Sevcan 1 ay önce
Bugünde okjisen krizi patlak vermiş.
19
açık
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?