Kırşehir'de Yeni Atamalar! Başkan Yardımcıları Atandı

Geçtiğimiz hafta basında Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan eş durumu mazereti tayini için torpil yapıldığı iddiasıyla eleştirilerin hedefinde olan Kırşehir İl Sağlık Müdürlüğünde yeni atamalar gerçekleşti. 2 başkan yardımcısı atanan Kırşehir Sağlık müdürlüğünde hangi isimler hangi göreve geldi, haber detayımızdan öğrebilirsiniz.

Atamalar 05.08.2019, 13:36 05.08.2019, 14:29
Kırşehir'de Yeni Atamalar! Başkan Yardımcıları Atandı

Kırşehir Sağlık Müdürlüğünde Başkan Yardımcılıklarına yeni atamalar yapıldı.

Buna göre Saadettin Doğangün Kamu Hastaneleri Başkan Yardımcısı olarak sözleşme imzalarken, Yunus Dağ'da Başkan Yardımcısı olarak sözleşme imzalayan ikinci isim oldu.

SAĞLIK MÜDÜRÜNDEN DİKKAT ÇEKEN ATAMA

Ağrı İl Sağlık Müdürlüğünden Kırşehir İl Sağlık Müdürlüğüne Mayıs 2019 döneminde geçerek sözleşme imzalayan Sağlık Müdürü Ali Bulut'un özellikle Yunus Dağ'ın Başkan Yardımcısı olmasıyla kendisini eleştiren kesimlere yönelik mesaj verdiği iddia ediliyor. Eşini usulsüz atama yaptı haberlerinin yanında Ağrı Sağlık Müdürlüğü dönemiyle ilgili de hakkında iddialar ortaya atılan Ali Bulut'u Yunus Dağ üzerinden eleştirmişler, Yunus Dağ'ın Ağrı Sağlık Müdürlüğünde Personel ve Destek Hizmetleri Başkanı olduğu dönemde usulsüz satınalma ihaleleri yaptığı ima edilerek Ali BULUT eleştirilmişti.

TIKLAYIN

Geçtiğimiz hafta kendisine ulaştığımız Sağlık Müdürü Ali Bulut, Ağrıdaki tüm iddialarla ilgili olarak Bakanlıktan Müfettiş incelemesini kendisinin talep ettiğini ve yapılan Müfettiş incelemelerinden sonra idari olarak herhangi bir usulsüzleğe rastlanmadığını saglikpersonelihaber.net'e açıklamıştı.   

YUNUS DAĞ 15 YILDIR YÖNETİCİLİK YAPIYOR

Bu arada haber merkezimize yansıyan haberlere göre, Yunus Dağ'ın Diyadin Devlet Hastanesinde 2012-2016 yılları arasında, Ağrı Devlet Hastanesinde de 2016'dan itibaren İdari ve Mali Hizmetler Müdürü olarak görev yaptığı, son olarakda Ali Bulut'un Ağrı'da Sağlık Müdürü olmasıyla beraber Personel ve Destek Hizmetleri Başkanı olarak beraber çalıştığı bilinen Yunus Dağ'ın babası sağlıkçı, annesi de Hemşire. 

Kaynak: SaglikPersoneliHaber.Net/ÖZEL HABER

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (9)
Gırşehirli 1 yıl önce
Sessizlik hakim şehirde, ağrıda yaşananlar şüphesiz ki Kırşehir’de de yaşanacak. Ekip tamam
Mehmet A. 1 yıl önce
Bunlar siyasetçileri ayarlamış herşeyi yapacaklar
SaDo 1 yıl önce
ikiside şaibeli kişiler yakında KIRŞEHİR bunu anlayacak
uzun ömürlü olamayacaklar
Yahyali 1 yıl önce
Fazla ayrintili bir haber olmuş
Sadullah 1 yıl önce
Bu sado denen adam nedir arkadas kırşehir sağlık intihar etmiştir. Yakında moku çıkar. Şizofrenleride başhekim yapın tam olsun .. ruhuna fatih a
Göreceğiz 1 yıl önce
Yunus dağ o kadar ayrıntılı yazmanız gerçeği değişmez yaşayıp göreceğiz. Memleketimizin kaderi buymuş.
Kamanlı 1 yıl önce
Yunus dağ o kadar ayrıntılı yazmanız gerçeği değişmez yaşayıp göreceğiz. Memleketimizin kaderi buymuş.
ağrılı 1 yıl önce
eş durumundan atama il içine yapılır. illa müdürlüğe diye bir şey mi var, tabii de usulsuz bir atama. Ağrı da hem eşi hemde Yunus DAĞ'ın eşi müdürlükte tutarak gezmelerini sağlamıştır. Ağrı gibi sağlık personeli sıkıntısının yaşandığı bir yerde. üstelik eşlerinin kadrosu başka ilde olduğu için bir geçici görev yolluğu aldırmıştır. yakında bu paraları onlardan tahsil edecekler inşAllah o zaman gerçek yüzleri bir kez daha ortaya çıkar. gelen müfettişler rant karşılığı onların arkalarını temizlemeye çalışmışlardır. gelen müfettişlere bakılsın inceledikleri konular
SaDo 1 yıl önce
Ağrı nın first lady leri Ali ve Yunus Beylerin eşleri canları istediği zaman işe gelip canları istediği zaman işten çıkan kişiler onlar iyi çocuk yetiştirmek için devletten para aliyorlar.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
-4
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?