”İl Sağlık Müdüründen Eşine Torpilli Atama” haberlerine Sağlık Müdürü Cevap Verdi

Birçok haber sitesinde ”İl Sağlık Müdüründen Eşine Torpilli Atama” haberleri çıkan Kırşehir İl Sağlık Müdürü Ali Bulut konuyla ilgili açıklama yaptı.

Güncel 02.08.2019, 23:49 05.08.2019, 14:27
”İl Sağlık Müdüründen Eşine Torpilli Atama” haberlerine Sağlık Müdürü Cevap Verdi

Yapılan açıklama şu şeklide:

”Astlık üstlük sıralaması esas alınarak astın görev yeri üste bağlı olarak değiştirilir.  Üstlük astlık sıralaması; Bakanlık merkez teşkilatı kadroları, il ve ilçe sağlık müdürü, başkan, başhekim, eğitim görevlisi, başasistan, yan dal uzmanları, uzman tabipler, uzman diş tabipleri, tabipler, diş tabipleri, eczacı ve diğer sağlık personeli şeklindedir….” hükmü mucibince aile birliği mazeretine istinaden yapılmıştır. Astlık üstlük sıralamasında diğer sağlık personeli kadrosunda olan eşimin Sağlık Müdürü kadrosuna bağlı olarak aile birliği mazeretine bağlı yer değişikliği atamasının mevzuat gereği tesis edildiği aşikardır.

TIKLAYIN

Kırşehir Sağlık Müdürlüğü görevine başlamamdan önce yapılan atamalarla ilgili olarak müdürlüğümüz bünyesinde kurulan komisyonun değerlendirme ve teklifi neticesinde mevzuat gereği iptal edilen atamaların yukarıda ayrıntılı olarak izah edildiği üzere eşimin ataması ile hiçbir ilgisi bulunmamaktadır.

Söz konusu iptaller, idari işlemin geri alınması niteliğini taşımaktadır. Boşalan kadrolara yine Sağlık Bakanlığı Taşra Teşkilatı Kadro Standartları İle Çalışma Usul Ve Esaslarına Dair Yönerge hükümleri çerçevesinde ve sağlık personelinin il düzeyinde atamasının dengeli ve adil dağılımına yönelik olarak hizmet puanı esas alınarak gerçekleştirilecektir.

Öte yandan Baştabiplik ve Genel Sekreterlik kadrosunda yürüttüğüm görevler döneminde ve halen yürüttüğüm Kırşehir Sağlık Müdürlüğü görevi döneminde kamu kaynaklarının etkin ve verimli kullanılması, yapılan tüm ihalelerin meri mevzuat hükümleri çerçevesinde şeffaf olarak yapılması bir kısım odakları rahatsız etmiş ve hakkımda bir takım şikayetler olmuşsa da yapılan soruşturmalar neticesinde hedef olduğumuz iddiaların gerçek dışı ve hukuki mesnetten uzak olduğu tespit edilmiş ve idarecilik görevimizi yerine getirirken hak ve hakkaniyetten ayrılmadığımız ortaya konulmuştur.”

saglikpersonelihaber.net olarak yerel basında çıkan habere yaptığımız haber-yorum yazımızda durumu özetlemiştik. İşte O Haberimiz;

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (1)
Garip 1 yıl önce
Aile birliği aynı şehir sınırları içinde olmasını sağlamaya yönelik yapılan bir atama, hemşire olan eşinizin ataması mecbur il sağlık müdürlüğüne yapılacakmış şeklinde mevzuat üretmeyin. Hemşire ise gitsin hastanede çalışsın. Müdürlük kadrosu dolu olduğu için iptal edip onu aldınız insanları aptal yerine koymayın. İdarecilerden hemen istifa alınmasıda ayrı bir rezalet
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?