Doktora dayak attığı iddia edilen Başhekim, görevden alındı

Doktora dayak attığı iddia edilen Ordu’nun Ünye ilçesindeki devlet hastanesinin Başhekimi Güray YILMAZ başhekimlik görevinden alındı. Ünye Devlet Hastanesinde görev yapan Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Opr.Dr. Özgür E.’yi klima tartışması nedeniyle dövdüğü iddia edilen Güray Yılmaz 3 yıldır Başhekim olarak yöneticilik yaptığı görevinden alındı.

Doktora dayak attığı iddia edilen Başhekim, görevden alındı

2016 yılında ulusal basına da yansıyan haberlere göre, Hastanede bulunan klimaların doğru düzgün çalışmamasıyla nedeniyle doktorların kullandığı whatsapp grubuna görüşünü yazan Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Opr.Dr. Özgür E.’yi Hastane Başhekimi Güray YILMAZ odasına çağırdı. Whatsapp’da yazdıkları nedeniyle başlayan görüşme kısa süre sonra sözlü tartışmaya dönerken, Hastane güvenlik kameralarına da yansıdığı iddia edilen sözlü tartışma daha sonra hekim odasına da taşındı. Tartışma sırasında yine iddialara göre Başhekim Güray Y., Özgür E.’nin üzerine yürüyerek dövdü. Kavgayı ise araya giren diğer doktorların önlediği söylenmiş dayak yediği iddia edilen Özgür E. karakola giderek şikayetçi olup, darp raporu almıştı.

Görevden alınan başhekim gözaltına alındı haberimiz için tıklayınız.

TIKLAYIN

Sivil Toplum örgütleride dayak iddiaları nedeniyle hastane Başhekimi Güray Y.’yi eleştirerek Doktor Özgür E.’den özür dilemesi talep edilmiş ve oalyın bir başhekim ayıbı olduğunu açıklamışlardı.

BAŞHEKİM GÖREVDEN ALINDI

Şimdi ise Sağlık Müdürlüğünün tasarrufu sonucunda olaylı Başhekim Güray Y.’nin sözleşmesi feshedildi.

Güncelleme Tarihi: 04 Eylül 2019, 10:00

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER