Görevden alınan başhekim gözaltına alındı

2016 yılında ulusal basına da yansıyan haberlere göre çalışma arkadaşı doktora dayak attığı iddialarıyla uzun süre basının gündemine gelen Ordu’nun Ünye ilçesindeki devlet hastanesinin Başhekimi Güray YILMAZ'ın bir hafta önce görevden alındığını haberleştirmiştik. Şimdide Güray Yılmaz ve beraberindeki 20 kişinin dün sabah itibariyle polis tarafından yapılan operasyonla gözaltına alındığı iddia edildi.

Görevden alınan başhekim gözaltına alındı

Geçtiğimiz hafta görevden alınan Ordu Ünye Devlet Hastanesi Başhekimi Güray Yılmaz ihaleye fesat karıştırmak, çıkar amaçlı çete üyesi olmak iddiaları ile dün sabah 20 kişi ile beraber gözaltına alındı. Emniyette sorguları süren 20 kişinin kafeterya, yemek vb. ihalelerde yolsuzluk yaptıkları yönünde iddialar var.

ORDU SAĞLIK CAMİASI ŞOKTA

TIKLAYIN

Geçtiğimiz günlerde Başhekimlik sözleşmesi Sağlık Müdürlüğü tarafından tek taraflı olarak fesh edilen eski Başhekim hakkında, görevi esnasında da bir çok soruşturmalar geçirdiği biliniyor. Güray Yılmaz’ın yerine Başhekimlik görevine 01.04.2016 tarihinden itibaren aynı hastanede Başhekim Yardımcısı olarak görev yapan, aslende Ünyeli olan Başhekim Yardımcısı Diş Tabibi Murat Çiçek’in vekalet edeceği öğrenildi.

Doktora dayak attığı iddia edilen Başhekim, görevden alındı haberimiz için tıklayınız.

SaglikPersoneliHaber.Net/ÖZEL HABER

Güncelleme Tarihi: 04 Eylül 2019, 10:28

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER