Görevden alınan başhekim gözaltına alındı

2016 yılında ulusal basına da yansıyan haberlere göre çalışma arkadaşı doktora dayak attığı iddialarıyla uzun süre basının gündemine gelen Ordu’nun Ünye ilçesindeki devlet hastanesinin Başhekimi Güray YILMAZ'ın bir hafta önce görevden alındığını haberleştirmiştik. Şimdide Güray Yılmaz ve beraberindeki 20 kişinin dün sabah itibariyle polis tarafından yapılan operasyonla gözaltına alındığı iddia edildi.

Gündem 04.09.2019, 09:35 04.09.2019, 10:28
Görevden alınan başhekim gözaltına alındı

Geçtiğimiz hafta görevden alınan Ordu Ünye Devlet Hastanesi Başhekimi Güray Yılmaz ihaleye fesat karıştırmak, çıkar amaçlı çete üyesi olmak iddiaları ile dün sabah 20 kişi ile beraber gözaltına alındı. Emniyette sorguları süren 20 kişinin kafeterya, yemek vb. ihalelerde yolsuzluk yaptıkları yönünde iddialar var.

ORDU SAĞLIK CAMİASI ŞOKTA

Personel Sağlık Whatsapp grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Geçtiğimiz günlerde Başhekimlik sözleşmesi Sağlık Müdürlüğü tarafından tek taraflı olarak fesh edilen eski Başhekim hakkında, görevi esnasında da bir çok soruşturmalar geçirdiği biliniyor. Güray Yılmaz’ın yerine Başhekimlik görevine 01.04.2016 tarihinden itibaren aynı hastanede Başhekim Yardımcısı olarak görev yapan, aslende Ünyeli olan Başhekim Yardımcısı Diş Tabibi Murat Çiçek’in vekalet edeceği öğrenildi.

Doktora dayak attığı iddia edilen Başhekim, görevden alındı haberimiz için tıklayınız.

Kaynak: SaglikPersoneliHaber.Net/ÖZEL HABER

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
18
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?