Olayın 1 ay önce gerçekleştiği belirtildi ve bir beyin cerrahının temizlik görevlisi ve medikal firmasında çalışan görevliye operasyon gerçekleştirdiği iddiası büyük bir tepkiye neden olmuştu.

Skandal olayın ortaya çıkmasının ardından, Bilecik Valiliği konuyla ilgili acil önlemler aldı. Valilik tarafından yapılan açıklamada, söz konusu doktorun görevden uzaklaştırıldığı ve disiplin soruşturması başlatıldığı belirtildi.

İddia: Beyin cerrahı, temizlik görevlisiyle ameliyat yaptı! İddia: Beyin cerrahı, temizlik görevlisiyle ameliyat yaptı!

Memurları Sevindirecek Olan İki Madde Torba Yasaya Girecek Mi? Memurları Sevindirecek Olan İki Madde Torba Yasaya Girecek Mi?

Bilecik Valiliği, bahse konu iddialarla ilgili soruşturma başlatıldığını ve süreci yakından takip ettiklerini belirterek, Sağlık Bakanlığınca da müfettiş görevlendirildiği bildirildi.

Valilik açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

15.10.2023 tarihinde bazı basın ve yayın organlarında çıkan Bozüyük Devlet Hastanesi beyin cerrahi ameliyatlarında yetkisiz kişilerce ameliyat yapıldığı haberlerine ilişkin olarak; Haberlerde yer alan iddialara dair 1 ay öncesinde, Bilecik Valiliğinin talimatlarıyla hastane idaresince inceleme ve soruşturma başlatılmış olup Cumhuriyet Savcılığına başvuru yapılmıştır.

Sağlık Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığınca 20.09.2023 tarihli 2023-01-0337 sayılı inceleme ve soruşturma ile Bakanlık müfettişlerince soruşturmalar yürütülmektedir. Soruşturma kapsamında; haberlerde adı yer alan Bozüyük Devlet Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı personel Bilecik Valilik Makamınca 05.10.2023 tarihli ve 226111015 sayılı onayı ile 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 137 ve 138’nci maddeleri uyarınca 04/10/2023 tarihinden itibaren görevden uzaklaştırılmıştır.

Valiliğimizce konu titizlikle takip edilmektedir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

denildi.