Oda, yaptığı açıklamada, Dr. Mehmet Ak'ın, hastane asansörlerinin bakımını üstlenen bir şirket çalışanı tarafından 23 Kasım tarihinde ciddi şekilde darp edildiği iddiasında bulundu. Bu olaya tepki gösteren Antalya Tabip Odası, 27 Kasım Pazartesi günü saat 12.30’da Kumluca Devlet Hastanesi önünde bir basın açıklaması düzenleyecek.

Açıklamada, saldırıyı şiddetle kınayan Antalya Tabip Odası yetkilileri, Dr. Mehmet Ak'a geçmiş olsun dileklerini ileterek, bu tür şiddet eylemlerinin kabul edilemez olduğunu vurguladı. Aynı zamanda, olayın takipçisi olacaklarını ve adli sürecin gereken titizlikle yürütülmesi için çaba harcayacaklarını belirtti.

‘SALDIRIYI KINIYORUZ’

Sağlıkla İlgili Düzenlemeler TBMM’de Kabul Edildi! Sağlıkla İlgili Düzenlemeler TBMM’de Kabul Edildi!

Antalya Tabip Odası'nın açıklaması şu şekilde: “Değerli Meslektaşlarımız; Kumluca Devlet Hastanesinde görevli meslektaşımız Genel Cerrahi Uzmanı Dr. Mehmet Ak, 23 Kasım 2023 tarihinde hastane asansörlerinin bakımını üstlenen şirketin elemanı tarafından ciddi şekilde darp edilmiştir. Meslektaşımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, acil şifalar diliyoruz. Meslektaşımıza yönelik bu saldırı kabul edilemez. Her açıdan sürecin takipçisiyiz. Konu ile ilgili tepkimizi göstermek, meslektaşımızla dayanışma içinde olmak için 27 Kasım 2023 Pazartesi günü saat 12:30’da Kumluca Devlet Hastanesi önünde gerçekleştireceğimiz basın açıklamasına tüm meslektaşlarımızı bekliyoruz.”

Editör: Serap