PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Türk Sağlık Sen Kesenin Ağzını Açtı! Üye Olanlara 500 TL Yardım

Sendikalara getirilen % 2’lik barajın Mecliste kabul edilmesinden sonra özellikle sağlık camiasında tartışmalar büyürken Türk Sağlık Sen’den 500 liralık sendika yardımı vaadi geldi.

Sendika 26.12.2022, 17:59 29.12.2022, 01:54 Cansu Polat
Türk Sağlık Sen Kesenin Ağzını Açtı! Üye Olanlara 500 TL Yardım

Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulunda kabul edilerek yasalaşan kanun uyarınca, hizmet kolunda görev yapan toplam kamu görevlisinin % 2’sinden fazlasını üye olarak kaydeden sendikaların üyelerine 3 ayda bir toplu sözleşme ikramiyesi ödenebilecek. Diğer sendikaların üyelerine ise sadece kesilen aidatları tutarında ücret ödenecek.

Mecliste yasalaşan kanun sonrası % 2 sendika barajının altında kalan sendikaların tamamının kapısına kilit vurulmasıyla karşı karşıya kalındı.

Öte yandan Türk Sağlık Sen Sinop Saraydüzü Temsilcisinin sağlık çalışanlarına yönelik sendika üyeliği karşılığında ödeneceği söylenen 500 liralık yardım dikkat çekti.

Türk Sağlık Sen’e üye olmaları halinde sağlık personellerinin banka hesaplarına sendika hesabından 500 TL’lik yardım teklifinde bulunan Türk Sağlık Sen Sinop Saraydüzü Temsilcisi mesajında şu ifadelere yer verdi:

Saraydüzü Entegre Sağlık merkezinde çalışan TBMM’de komisyondan geçerek yasalaşan %2 üyesi bulunmayan sendikali arkadaşlarıma buradan MÜJDE vermek istiyorum.

Sendikanın 3 ay kestiği ve 4. Ay devletin destek olarak verdiği 720 liranın 220 lirasını 2023 yıl| Ocak ayında alacaklardır.

TÜRK SAGLIK SENDIKASI olarak sağlık çalışanları bizim can dostumuzdur. Aynı çatı altında yasamaktayız. Dün olduğu gibi bugünde yarında beraberiz.26.Aralik-31.Aralik 2022 tarihleri arasında istifa ederek ayni çatı altında beraber olan tüm arkadaşlarımızın mağduriyetlerini gidermek bizim SÖZ’ümüzdür.

15 Ocak 2023 tarihinde mağdur olan arkadaşlarımızın IBN’larina Türk Sağlık Sendikası Sinop Şubesi olarak 500 TL yatırılacaktır. Haydi Saraydüzü BIR olalım, iri olalım, Diri olalım

Yorumlar (9)
Murat 1 ay önce
Allah sizin gibileri ıslah etsin. Mesajı okuyup öyle haber yapın mağdur olanların ücretini ödeyeceğiz demişler
Recayi madaslı 1 ay önce
Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmamakta fayda var. Siz okuduğunuzu anlayamiyorsaniz neyin bilgilendirmesini yapıyorsunuz.
Memur 1 ay önce
Türk sağlık sen in düştüğü duruma bakın.Ben satılık değilim beni kendileri ile karıştırıyorlar.Yaşasın Hürriyet
can con 1 ay önce
burada turk sağlık sene belirtilen tarihte uye olanların magduriyetınden bahsedilmektedir. satılık olmayan nice arkadasın sarı sendika da ballı koltuk ruyasını anlayabiliyor saygı duyuyoruz. Lakin girişimlerimiz arasında 663 sayılı khk nın iptali de var. boşuna sarı sendikadan medet beklemeyin.
Duyarlı Memur 1 ay önce
Önce insanların iradesine kilit vurun memur sen ile birlikte sonra da kardeşlerim deyip mağduriyetlerini gidereceğiz deyin. Ah guzelim memleketimi ne hala dusurdunuz insanların aklıyla alay ediyorsunuz bunu da kimse çıkıp yeter demiyor. Ben memur sen e güveniyorum 1 bin TL verecek. Zaten anca para ile sendikacılık yapmayı bilirsiniz
alii 1 ay önce
ben onlara 500 verem istifa etsinler yapamıyorlar
Türk sağlık sen 1 ay önce
Asılsız haber yapmaya ne kadar da meraklısınız. Türk sağlık sen olarak hiç bir şubenin üye olana 500₺ vaadi yoktur.
tssli 1 ay önce
Trük sağlık-sen'in böyle bir açıklaması yok. mevzuata göre de mümkün değil böyle işler sanki genel merkez demiş gibi başlık atmak nedir ya. ayrıca bu yaptığınız kişisel verileri ihlal yani suç işliyorsunuz.
mahmut arslan 1 ay önce
yüzdelerin peşine düşecğinize sağlıkta çalışanlarının hizmetlilerin kadro durumunu devlet bahçeli beye söyleyin birazda bununla ilgilenin
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.