SES Başkanından Belediye Başkanı Soyer'e: Özel Destekleriniz İçin Teşekkürler

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonuna (KESK) bağlı Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikasının (SES) İzmir Şubesi Eş Başkanları Erkan Batmaz, Nursel Yücesoy ve Şube Sekreteri Ümit Doğan'ı kabul etti. SES İzmir Şubesi Eş Başkanı Erkan Batmaz "Salgınla mücadele ederken bize verdiğiniz özel destekleriniz için teşekkür ediyoruz" dedi

Sendika 07.01.2021, 20:10 07.01.2021, 20:13 Güler Sağlam
SES Başkanından Belediye Başkanı Soyer'e: Özel Destekleriniz İçin Teşekkürler

Kültürpark'taki İzmir Sanat Çalışma Ofisinde konuklarını ağırlayan Başkan Soyer, sağlık çalışanlarının son derece önemli bir görev yaptıklarını söyledi. Soyer, "Biz ne kadar destek olsak da az. Şunu bilmenizi isterim ki kendi koşullarımızı sonuna kadar zorlayarak destek olmaya gayret ettik; çünkü çok kıymetli bir iş yapıyorsunuz. Tüm sağlık emekçilerinin yaptığı özverili çalışmalar inanılmaz bir şey. O nedenle biz de bir nebze olsun katkımız olduğu için çok mutluyuz" diye konuştu.

TIKLAYIN

SES İzmir Şubesi Eş Başkanı Erkan Batmaz da, korona virüsü salgınının tüm dünyayı etkilediğini, herkes için zor bir süreç olduğunu belirtti. Erkan Batmaz, İzmir Büyükşehir Belediyesinin kendilerine zor zamanlarda önemli destekler verdiğini belirterek, "Pandemi sürecinde yerel yönetimlerin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha anladık. İzmir bu süreçte yaptığı çalışmalarla, sağlıkçılara verdiğiniz desteklerle Türkiye'ye örnek oldunuz. Salgınla mücadele ederken bize verdiğiniz özel destekleriniz için teşekkür ediyoruz" dedi.

SES yöneticileri, Başkan Soyer'e teşekkür plaketi ile üzerinde pandemiyle mücadele ederken hayatını kaybeden sağlıkçıların fotoğraflarının yer aldığı masa takvimini verdi.

Öte yandan İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin Cumhurbaşkanlığı kararı uyarınca sağlıkçılara tanınan geçici ücretsiz toplu taşıma sağlaması konusuna özel destek olarak nitelemesi dikkatleri çekti. Bunun dışında Belediyenin İzmir'de ne gibi sağlık çalışanlarına nasıl destek verdiği ise merak konusu oldu. Bilindiği üzere bir çok Belediye geçici ücretsiz ulaşım hakkını sağlık çalışanlarına sundular. 

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (4)
Serdar 5 ay önce
Ses dediginiz sendika vakti zamanında rahmetli Erbakan memura %50 zam yapmıştı ama ses iktidarın devrilmesinde sivil toplum ayağını oluşturmuştu. 20 yıldır urfada çalışıyorum tanıdığım seslilerin neredeyse hepsi pkk sempatizanı anlayacağınız onlar için öncelik ücret değil siyaset
Cansu 5 ay önce
Yani CHP iktidara gelse sağlık sen'in yaptıklarını aynen SES yapacak :)
Ahmet 5 ay önce
Bende bu SES'i ilkeli bir sendika bilirdim. Geçici ücretsiz toplu ulaşım için belediye başkanının kapısına mı dayanmışlar!!
Hakan Kalın 5 ay önce
Arşiv açık, kontrol edebilirsiniz.:))
17
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?