PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Sendika Genel Başkanı Aldığı Maaşı Açıkladı!

Sendika Başkanlarının aldığı yüksek maaşlar basın da yer almaya devam ederken bir sendikanın Genel Başkanı maaş bordrosunu yayınlayarak örnek davranışa imza attı.

Sendika 04.05.2022, 15:38 05.05.2022, 02:35 Cansu Polat
Sendika Genel Başkanı Aldığı Maaşı Açıkladı!

Eğitim Gücü Sendikası Genel Başkanı Oğuz Özat, basında çıkan sendika başkanları maaşları ile ilgili haberler sonrasında ne kadar maaş aldığının merak edilmesini haksız görmediğini açıklayarak maaş bordrosunu yayınladı.

"Eğitim Gücü Sendikası Genel Başkanı Oğuz ÖZAT, ne kadar maaş aldığını açıkladı. Bu davranışın diğer sendikalara da örnek olmasını temenni ediyoruz."

Yapılan açıklamada Özat, “Sendika başkanlarının maaşları ile ilgili bilgiler basın yoluyla kamuoyunun bilgisine paylaşılınca ‘Genel Başkan Oğuz ÖZAT ne kadar maaş alacak?’ sorusunun çok da haksız olmadığını düşündüm. Ama beni tanıyanlar bilir; haramla işim yok, parayı hiç sevmedim. Beş yıldır Türk PDR Derneği Başkanlığı yapıyorum, tek kuruş gelir almadım. Hatta kendi açtığımız bir eğitime parasını ödeyerek katıldığım oldu. Biz bu sendikayı öğretmen ve meslektaşlarımızın hakları için kurduk. Geliri de onlara gidecek.” ifadesini kullandı.

ÖZAT açıklamasını şu şekilde devam ettirdi; “Eğitim Gücü Sendikası Genel Başkanı olarak 28.02.2022 tarihinden itibaren profesyonel sendikacılığa geçiş yaparak, ücretsiz izne ayrıldım. Yani Mart ayından itibaren maaşımı sendika ödüyor. Bu yazdığım teminattır; devlette aldığım maaşa ilave olarak ek dersten daha fazlasını almıyorum, almayacağım.

Maaş bordrosunu açıkladı

Maaş bordrom web sitesinden yayınlanacak

Özat açıklamalarını şu şekilde sürdürdü; "Daha önce de çeşitli platformlarda ifade ettiğim gibi maaşım web sitemizden yayınlanacak. Bu açıklamam üzerine; sahada ‘Üyeleri fazla olunca gelir artar, maaşlar değişir.’ deniyormuş. Üyemiz artınca da biz gelirimizi üyelerimizin refahı için harcayacağız. Meslektaşlarımıza hastalığında, zor gününde, kötü gününde destek olacak, çocuklarına burs sağlayacağız. Maaş bordromu da web sayfamızdan yayınlamaya devam edeceğiz. Ayrıca sadece genel başkan değil, yönetim kurulu üyeleri ve il başkanlarının alacağı ücret de profesyonelliğe geçtiklerinde maaş artı ek dersi geçmeyecek. Aidatlar kuruşuna kadar üye için harcanacak."

Yorumlar (2)
Ysp 2 hafta önce
Semiiiiiiiih gör bak da az feyz al
sizin farkınız var mı? 2 hafta önce
diğer sendikalar neden susuyor çünkü haksızlar haram yiyorlar ve siz onları destekliyorsunuz 3 ayda 400 tl için göz yumuyorsunuz yalan mı?
8
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?