Sendika Başkanı: Sağlık Meclisleri Kurulmalı, Problemleri Sağlık Çalışanlarına Soralım

Eskişehir Sağlık Sen Şube Başkanı Hasan Hüseyin Köksal, "Sağlık camiası yüzyılın en zor sürecine şahitlik ediyor. Ama sağlık çalışanlarını en çok yoran ise iş değil, ücret değil, idareciler Neden kimse sağlık teşkilatını anlamıyor, dinlemiyor, insan yerine koymuyor neden iletişim problemi yaşıyoruz" dedi.

Sendika 07.06.2021, 22:35 Güler Sağlam
Sendika Başkanı: Sağlık Meclisleri Kurulmalı, Problemleri Sağlık Çalışanlarına Soralım

Köksal'ın açıklaması şöyle:

"Sağlık meclisi neden önemli. Sahada sorunları direk tespiti ve çözüm önerileri ile çalışanların talepleri ilk elden iletme şansı olacak. Eskişehir’de sağlık alanında en başarılı idarecisi kim ise anket yapmaya onun kurumundan başlayalım. En başarılı idareci veya başhekimi kim ise sağlık çalışanlarına soralım ne düşünüyorlar diye.

Gerçekten sadece idareci problemi yaşayan bizler miyiz, idarecileri eleştiren olmayan olayları kurgulayan sırf onları değiştirmek yenisini atamak arkadaşlarımızı idareci mi yapmak mı niyetimiz, görelim. Yoksa sendikayı arayan, sorun yaşayan çalışanlar hayali mi sıkıntılarını iletiyorlar, yoksa gerçekten sahada sorun yok mu görelim.

Karar alıcılar ve hesabın kesileceği siyasiler için sorun yok olabilir, hizmet onlar için iyi de olabilir. Ama sahada sorun yok deyip halı altına süpürülen bir olay var mı tespiti çok kolay sahaya sorun anket yapın.

İdarecilerimizin belirlediği kişileri meclise alalım onların gözü ile problemlerin tespitini yapalım. Şahsım ve Sağlık Sen hak ve hakikat noktasında doğruları söylemekten bizi kimse alı koyamaz. Makamları geçici, gün gelir her şey ortaya çıkar.

Devasa bütçe ve benim 14 yıllık hayalimdi denen ülkemizin yüz akı projesi yönetimsel zafiyetlerle anılmamalı. Sorun idareci ya da en başarılı başhekim değil, o en başarılı idareciler geçmişte en çok şahsımızı arayıp idareleri eleştiriyordu. Bugün ise en başarılı başhekim benim diyenler lütfen iletişime geçsin, masada olan sorunları halının altına süpürmesin ve lütfen sağlık çalışanlara ne diyor diye bir düşünmeli.

Sağlık meclisi kurulmalı personel dinlenmeli. Hadi biz boş konuşuyoruz bakalım çalışanlar ne diyecek?"

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (6)
Yazık Bin Yazık 4 ay önce
800 Bin taşerona sırf oy için kadro verildi. Ve bugün maaş ikramiye bayağı artı, atsında. Diğer tarafdan pandemi dönemin de canla başla çalışan unvan değişikliği sınavına girip baraji aşan 3 - 5 bin kişiye 1 senedir cevap veremeyen bakanlık yazık ki bin yazık hep bakanlığa hem yetkili sendikaya
ünvan 4 ay önce
taşerona bedava kadro veren yetmedi ikramiye tediye vs vs veren devletimiz hakkıyla bölümünü okuduğu ve ünvan değişikliği sınavında barajı geçen bir avuç emektar sağlık çalışanına ünvanını veremedi ......demek ki haklı talepte bulunmayacakmışsın anlaşıldı...hakkın olamayanı istersen oluyormuş demek ki
Sağlık 4 ay önce
Dr dışı sağlık memurunun, ebenin, hemşirenin özlük haklarındaki iyleştirme mezara kaldı artık, alkışa devam...
sağlık personeli 4 ay önce
Neden kimse sağlık teşkilatını anlamıyor, dinlemiyor, insan yerine koymuyor neden iletişim problemi yaşıyoruz" dedi sayın başkan bu saydıkların hepsi sağlık bakanından kaynaklanıyor etkisiz yetkisiz bir bakandan ancak bu kadar olur
bağıra 4 ay önce
sormak mı mesele anlatıyoruz bağıra bağıra zaten uygulayıcı yok bakan yok istediklerimizi veren yok. kafayı oraya yorun bence
sağlık 4 ay önce
sağlık ordusu koca bir ordu unutmayın . hekimlerin sayısı ise çok küçük diğerlerine göre. hekim dışı sağlıkçıya hiç bir şey yapmadınız. emeğini gasp ettiniz. seyyanen zam vermediniz. verilen küçük ödemeleri çaktırmadan kestiniz ve kırptınız ve bu ordu bunu biliyor. emin olun hepsi biliyor. bunu yazdı kenara.
21
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?