Sendika Başkanı Çakmak'dan O Siteye Sert Tepki: Hemşirelerin Tepkileri Kraldan Çok Kralcılara Dokunmuş

"Çıtkırıldım Hemşirelerden Sağlık Bakanına Haksızlık" başlığıyla manşet atan Samsun'dan yayın yapan web sitesine Türk Sağlık Sen Samsun Şube Başkanı Erdoğan Çakmak'tan tepki geldi. "Şunu belirtmek isteriz ki hemşireler çıtkırıldım filan değildirler onu bugün hastanelere gidip salgınla karşı verdikleri mücadelede görebilirsiniz. " diyen Çakmak'ın açıklamasının tamamı haber detayımızda..

Sendika 11.08.2020, 11:11 11.08.2020, 12:36
Sendika Başkanı Çakmak'dan O Siteye Sert Tepki: Hemşirelerin Tepkileri Kraldan Çok Kralcılara Dokunmuş

Sağlık Bakanımızın attığı bir tweetinin sağlık personeli arasında ayrımcılığa, hekimlerimiz haricindeki sağlık personelinin salgın sürecindeki fedakarlıklarının ve kahramanlıklarını görmezden gelebilecek bir anlama geldiği için hemşirelerimiz, ebelerimiz, sağlık memurlarımız kısacası sağlık sektöründe hizmet sunan tüm çalışanlar haklı olarak tepki göstermişlerdir.

Bizde bu konuda “Sağlık kurum ve kuruluşlarında görev yapan tüm çalışanlar yaptıkları hizmet, canlarını ortaya koydukları gayret ile pandemi sürecinin kahramanıdırlar ve hala tüm olumsuzluklara rağmen destan yazmaktadırlar. Sağlık hizmetlerinin ekip işi olduğunu unutulup 500 binin üzerinde çalışanın alınteri ve mücadelesi yok sayılamaz. Yöneticilerden beklentimiz ayrıma neden olacak mesajlar yerine sorunları çözmeye yönelik adım atmalarıdır.” Demiştik.

Bu haklı tepki görülüyor ki kraldan çok kralcılara dokunmuş ve ağırlarına gitmiş. Çıtkırıldım Hemşirelerden Sağlık Bakanına Haksızlık! Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'yı üzdüler: " başlıkları ile Pravda gazetesi gibi ortaya saçılmışlardır.

Şunu belirtmek isteriz ki hemşireler çıtkırıldım filan değildirler onu bugün hastanelere gidip salgınla karşı verdikleri mücadelede görebilirsiniz.

TIKLAYIN

Sitemlidirler çünkü alın terleri yok edilmiş, döner sermayeleri sıfırlanmış, temel haklarında sürekli gerileme yaşanmıştır.

Bunların yanına birde hiç yoklarmış gibi davranılması bardağı taşırmıştır.

Sağlık çalışanlarının beklentilerine internet sitelerine taşıyacaklarına bakanın üzüldüğü için çok kaygılananlar gazetecilik nedir ne değildir oturup onu bir öğrenmelidir.

Medyaya karşı açıklama yapmak gibi hiç hoş olmayan bir duruma gelindiği için üzgünüz fakat birilerini destekliyorsanız da bunu usturuplu yapın.

Bir şirinlik yapacağız diye her yeri yakıp yıkmayın.

Erdoğan ÇAKMAK
Türk Sağlık Sen Samsun Şube Başkanı

Yorumlar (4)
Murat reis 3 ay önce
Sağlık çalışanlarının her biri birer kahramandır onlara laf söylemek kimsenin haddine düşmez.
Murat reis 3 ay önce
Helal olsun başkanım
Yaşar ÇVŞ. 3 ay önce
Ağzınıza sağlık başkanım.
Kürşat 3 ay önce
Web sayfasının sahibi samsun sağlık-sen başkan yardımcısının (doktor olan) arkadaşı.Haberi o şahıs yazmış olabilir mi diye düşünmüyor değilim
15
açık
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?