Sendika Başkanı Başhekim Doktor Sürgünü Olayını Anlattı!

Geçtiğimiz aylarda Konya Sağlık Sen Şube Başkanı seçimlerinin mahkemeye taşınmasının ardından Ak Parti Milletvekilleri ve Sağlık Sen Genel Başkanı Semih Durmuş’un ortak mutabakatı ile Konya’ya Sendika Başkanı olarak seçtirilen Ahmet Uzunay, 9 Aralık günü sitemizde de yayınlanan Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Doktoru Mustafa Dilmaç’ın sosyal medyada yayınladığı videoda yer alan iddialara cevap vermek için açıklamada bulundu.

Sendika 28.12.2020, 13:43 28.12.2020, 13:46 Güler Sağlam
Sendika Başkanı Başhekim Doktor Sürgünü Olayını Anlattı!

– Olay

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Doktoru Mustafa Dilmaç, sosyal medyada yayınladığı bir videoda Başhekim Dr. Ahmet Uzunay’ın odasını basıp, kendisini tehdit ettiğini ve sendikal gücünü de kullanarak sürgün ettirdiğini iddia etmişti.

Ben doktor Mustafa Dilmaç. Sarayönü Devlet Hastanesinin tek çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanıyım.

Geçtiğimiz haftalarda hastane Başhekimi olan şahıs, Çocuk Polikliniğimi basıp, üzerime yürüyüp beni tehdit etmişti.

Bunun üzerine Konya İl Sağlık Müdürlüğü bir soruşturma açmıştı. Soruşturma neticelenmiş. Beni Konya'nın en uzak ilçelerinden biri olan Akşehir'e sürgün etmişler.

Bu hastane Başhekimi olan şahıs, Konya sendika il şube başkanı. Bu tamamen kanuna aykırı zaten. Ben bunu belirtmiştim daha önce fakat sağlık Müdürlüğü Başhekimi korudu. Başhekimlik gücünü kullanarak beni Konya'nın en uzak ilçelerinden birine sürdürdü.

Burdan Sağlık Bakanımıza seslenmek istiyorum. Burda benim suçum ne? Polikliniğim basılan ben, Üstüme yürünen ben, tehdit edilen ben. Ben burada görevimi yapmaya çalışıyorum. Ben burada çocuk hastalarıma hizmet etmeye çalışıyorum. Şu covid pandemisi döneminde elimden gelen herşeyi yapıyorum. Fakat sürgün ediliyorum. Benim burada suçum ne? Hakkımı aramak mı benim suçum? Sayın Sağlık Bakanımızdan bu sürgüne dur demesini istiyorum.

İfade edilen iddiaların tamamını yalanlayan Uzunay, “Hastanemizde çalışmakta iken idari soruşturma sonucu Akşehir’e tayin edilen çocuk doktoru Mustafa Dilmaç  tarafından hastanemiz ve şahsım hakkında yaptığı asılsız suçlamalar bizi derinden üzdü.

TIKLAYIN

SARAYÖNÜ DEVLET HASTANESİ BAŞHEKİMİ VE SAĞLIKSEN KONYA ŞUBE BAŞKANI UZUNAY İDDİALARI YALANLADI

Söz konusu iddiaların hiçbiri gerçeği yansıtmamaktadır. Çamur at izi kalsın maksadıyla yapılan bu kara propaganda bizlerden daha çok hastanemize zarar vermiştir. Bu iddiaların başlangıcı iki ay öncesine dayanmakta ve döner sermayeden kaynaklanmaktadır.


*Ahmet UZUNAY - Konya Sağlık Sen Şube Başkanı ve Sarayönü Devlet Hastanesi Başhekimi

Söz konusu iddiaların sahibi olan doktor hakkında kurum içerisinde huzursuzluklara ve sorunlara neden olmaktan Sağlık İl Müdürlüğü’nce yürütülen idari soruşturmanın tamamlanması neticesinde görev yerinin değiştirilmesi karar verilmiş ve Akşehir’e atanmıştır.

Bu durum bizim inisiyatifimizde olan bir şey değildi. Konya’nın en gelişmiş ilçelerinden Akşehir’i bilen herkes de bu atamanın iddia edildiği gibi bir sürgün olmadığını değerlendirilecektir.” dedi.

Maddi ve manevi hakkımızı arayacağız.

Uzunay, “Ayrıca iddia sahibi doktor ile ilgili devam etmekte olan bir de adli soruşturma bulunmaktadır. Bizim derdimiz ilçemizin en iyi sağlık hizmetini almasıdır. Sosyal medyada dolaşan videoyu izleyerek konunun perde arkasını bilmeden tek taraflı yorumlarda bulunmak hiç kimseyi doğruya ulaştırmaz. Hakkımda yürütülen karalama kampanyasına karşı maddi ve manevi olarak tüm haklarımı arayacağımı buradan kamuoyuna duyurmak istiyorum.” şeklinde konuştu.

Polikliniğimiz doktorsuz kalmayacak.

Sağlık hizmetlerinin aksamayacağına dikkat çeken Uzunay, şöyle devam etti:

“Buradan hastanemizin doktorsuz kalmayacağını da duyurmak istiyorum. Atamanın ardından hemen çocuk doktoru görevlendirmesi ile ilçemizde hizmetin aksamasına izin verilmemiştir. Haftanın belirli günleri çocuk doktorumuz gelerek poliklinik hizmeti vermeye devam edecektir. İhtiyaca göre bu günlerin artması için talepte bulunabiliriz. Ay sonunda yapılacak olan hekim atamaları için de resmi müracaatımızı gerçekleştirdik. Bakanlığımız tarafından kabul görürse bu ayın sonunda yapılacak doktor atamalarında yeni doktorumuz ilçemize atanır.”

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (13)
Doktor r. 1 ay önce
Değer verilecek bir insan olsaydın sendika başkanlığını bırakıp başhekimlik yapardın.Seni zerre tanımıyorum ama şu tutumun bile nasıl bir insan olduğun konusunda fikir veriyor.
Gün gelir devran döner, muhtaç ettikleriniz karşısında mahçup duruma düşersiniz.Dünya 3 günlüktür.Varsın bu günün güneşi size vursun.
ayşe 1 ay önce
Meritokrasiden yoksun kişiler yönetici olursa olacağı bu. AHLAK yoksa hiçbir şey yok.
BİR MİLYON ÜYEM VAR DİYEN SENDİKA 1 ay önce
sendika artık benim için bitmiştir memur taban aylığı asgari ücretin altında kalmıştır. bunlarla uğraşın ama siz 50 liralık (pevarbenk) dağıtın nasıl olsa kesilen vergi 27 den 15 gelince memur maaşım arttı zannedecek sizde kazanım yaptık diye dolanacaksızın yeni memurlar yer bunu
Hemşire 1 ay önce
Doktor bey için çok üzüldüm,madem çocuk doktoru atamalarını bekliyorsun başhekim bey,ne diye doktorunu oraya buraya gönderiyorsun.kendin bile kabul ediyorsun çocuk doktoruna ihtiyacı n olduğunu... hımmm ama bunu istemiyorum diyorsun.... Yazık çalışanlar kimlerin elinde oyuncak olmuş
mavi 1 ay önce
Neden inandırıcı gelmedi?
Narkoz 1 ay önce
Midem bulanıyor okumaktan ama kimse dur demiyor ....gücü yeten yetene ya boyun eğeceksin yada sürüm sürüm sürüneceksin...
Dr 1 ay önce
Bozacının şahidi şıracı
Saglik personeli 1 ay önce
Hıyara sormuşlar hangi sendikalısın?
Tabiki sağlıksenliyim demiş.
42konya 1 ay önce
Niye hiç inanmadım kiiii ,ne demek huzuru bozuuurdu, bunun soruşturması yapılıptamı karara varıldı, bunun cezai uygulaması yer değiştirmek midir? sorunlu personel yaftası neye göre vuruldu, bizim bildiğimiz bir yerde biri huzur bozuyorsa bilinki etliye sütlüye karışíp bana dokunmayan yılan bin yaşasın demedigi için,o huzurunuz kaçmıştır, yazıkya keyfi uygulamalar vatandaşa mal oluyor,..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?