Semih Durmuş Tepkilerin Odağında: Ne Kazandın da İyi Niyet Gösteriyorsun!

Sağlık Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, Sağlık Sen'in yarın yapacağı iş bırakma eylemini askıya aldığını duyurmasının ardından sosyal medya da eleştiri oklarının hedefi oldu. "ne kazandık ta iyi niyet göstergesi var sayın Başkan?" diyen üyeler "bizleri ve kendinizi kandırmayın. Yarın tekrar eylem var derseniz, kimse size inanmayacak" eleştirisinde bulundular.

Sendika 08.12.2021, 17:57 08.12.2021, 19:04 Zeynep Elmalı
Semih Durmuş Tepkilerin Odağında: Ne Kazandın da İyi Niyet Gösteriyorsun!

Sağlık camiası yaklaşık bir haftadır sağlık çalışanlarına yapılacak iyileştirmenin ne zaman yapılacağını merakla beklerken, hükümet kanadından somut adımlar gelmemesi nedeniyle her yeni güne yeni hüsranla uyanıyor. Önce hekimlere 2500 TL 5000 TL arası iyileştirme yapıldı denildi. Ardından düzenlemenin vali maaşını geçtiği için geri çekildiği gündeme geldi. Sadece hekimlere yönelik bir maaş iyileştirmesi yapılacağını duyan tüm sağlık sendikaları birleşerek iş bırakma eylemi yapacağını duyurmasının ardından Cumhurbaşkanı'nın talimatıyla tüm sağlık çalışanlarına seyyanen 750 TL ile 1000 TL arası iyileştirme yapılacağı öğrenildi.

Hatta Cumhurbaşkanı talimatının ardından TBMM'de Ak Parti önerge dahi verdi. Ancak bu kez de sağlık çalışanları Hazine ve Maliye Bakanlığının engeline takıldılar. Kulislere yansıyan bilgilere göe Hazine ve Maliye Bakanlığı yapılacak zammı sadece hastanelerde çalışan personellere üstelik bunların da sadece hemşire, sağlık memuru, laborant gibi SHS grubuna yapılabileceğini belirtmesinin ardından önerge 22 Aralık'a ertelendiği duyuruldu.

Tüm bu gelişmeler olurken yetkili sendika Sağlık Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, 7 Aralık Salı ve 9 Aralık Perşembe günü tüm Türkiye'de eylem kararı aldıklarını duyurdu. Salı günü eylemler 81 ilde yapıldı ve gözler Perşembe günü Sağlık Bakanlığı önünde yapılacak basın açıklamasına ve iş bırakma eylemine çevrilmişken bugün son dakika gelişmesi olarak Genel Başkan Durmuş Bakan Koca ile görüştü. Görüşmenin ardından açıklama yapan Durmuş, iyi niyet göstergesi olarak yarın ki iş bırakma eylemini ASKIYA aldıklarını duyurdu Ancak üyelerin tepkisi sosyal medyada her geçen dakika artarak büyüyor.

"Sağlık Sen üyesi olarak aklıma gelen tek şey; Sendika başkanı , sağlık bakanından da fazla fırça yemiş." diyerek gelişmelere ayrı bir bakış açısı getiren üyelerin yanında, "Daha yolun başında sattınya bizi" gibi sert eleştiride bulunan üyelerinde olduğu görüldü. 

İŞTE GELEN TEPKİLER:

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (27)
Sağlık memuru 2 ay önce
Sayın sağlık personeli gelin sağlık senden istifa edin bu adamları adam yerine koymayın bir tepki gösterin ne olur
memur 2 ay önce
Sağlık-Sen in tek derdi bir koltuk o nedenle kimse istifa etmez.Olur da iktidar değişirse 10 bin üyeleri kalmaz. o ayrı mesele..
Ruhsuz 2 ay önce
Onur ve gurur herkeste bulunmaz.
Peşine takılan doktor düşmanlarına 2 ay önce
Peşine takıldınız hekim zammını iptal ettirdiniz!! Ne oldu. Sizi yarı yolda bıraktı. Ama hekimler ysp lerin attığı bu kazığı unutmayacak.
Geçin bunu 2 ay önce
Dr düşmanı falan yok.. 10 bin lira döner alırken hemşire sıfır çekiyordu..hiç tepki gösterdin mi veya kaç kişi gösterdi..ekibin başı ekibim almazsa bende istemiyorum diyebildinmi,böyle bir başvurun mu ?bizim talebimiz ki yıllardır söylüyoruz maaşımız az artırın,dönerde aramızda ucurum var diye..sen çalışıyorsun biz armut mu topluyoruz,covitte biz arkadaşlarımızı kaybetmedik mi...ayıp ya gerçekten ayıp,asıl düşmanlıgı kimin yaptıgı belli
Yardımcı sağlık personeli 2 ay önce
Bunların üyesi olan sağlık çalışanları işte lideriniz hemen sattı sizi zaten seyyanen 2 bin tl zam aldı yalaka herif..
troy 2 ay önce
üç ayda bir 400 tl için satanlar alın size sonuç
Sağlıksennyönetimi değişmeli 2 ay önce
Sağlıksen Semih Durmuş,Durali BAKİ yönetimi değişmeli. Sağlık çalışanları rn çok kaybı bu yönetim dönrminde yaşadı. Ama sendika yönetimi en çok bu dönemde maaşlarına zam aldı ve zenginleşti. Düzgün sendikacılık yapan kendi ceplerine değil sağlık çalışanları için çaba harcayan bir yönetim gelmeli sendika seçimlerinde. Binbir entrika oyunla sendika seçimlerinde listeleri değiştirerek başa gelmiş bu yönetimden kimseye fayda gelmez. Artık üyeler gözünü açmalı.
Sağlıkçı 2 ay önce
Hepsi birden iyi niyet elçisi oldular ne kazanım elde ettiniz ki iyi niyet göstergesinde bulundunuz yaptıklarınız artık midemi bulandirmaya başladı zami hekim ve hekim dışı olarak aldınız aldınız alamadınız 15 ocaktan sonra türk sağlık sene geçicem daha fazla asabımı bozup sinirlenmek istemiyorum
Üye olanlara 2 ay önce
Acımıyorum bile…
Personel 2 ay önce
Tepki gösteren istifa eder.boş lıkırtı yapmaz.böyle üyeye böyle sendika çok bile...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
-4
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?