Semih Durmuş: Sorunların Çözümü İçin Ter Akıtıyoruz!

Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, Kayseri Şubesi tarafından Kızılcahamam’da gerçekleştirilen İl Divan Toplantısında konuştu: Sorunların çözümü noktasında ter akıtıyoruz.

Sendika 25.10.2019, 23:55 26.10.2019, 00:39 Güler Sağlam
Semih Durmuş: Sorunların Çözümü İçin Ter Akıtıyoruz!

Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, sağlık çalışanlarının sorunlarını çözmek için ter akıttıklarının altını çizerek, “Biz sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının sorunlarının çözüleceğine inanıyoruz. Sizler olduğunuz sürece sorunların çözüleceğine inancımız tamdır.” dedi.

Genel Başkan Semih Durmuş, Kayseri Şubesi tarafından Kızılcahamam’da gerçekleştirilen İl Divan Toplantısına katıldı.

“SAHADAN KOPUK İNSANLARLA SORUN ÇÖZEMEYİZ”

Durmuş, Toplu Sözleşme sürecinde yaşananlarla ilgili konuşarak, “Toplu Sözleşme masasında sorunları dile getirdik ama karşımızda muhatap bulamadık. Biz sahanın kabul etmediği bir rakama imza atamazdık, atmadık.  Sahadan kopuk olan insanlarla biz hiçbir sorunu çözemeyiz. Çalışanların sorunlarını çözebilmek için var gücümüzle çalışıyoruz.” dedi.

“SORUNLARIN ÇÖZÜLECEĞİNE İNANIYORUZ”

Sağlık çalışanlarının döner sermaye başta olmak üzere önemli sorunları olduğunu dile getiren Başkan Durmuş, “İnancımızdan taviz vermeden işimizin hakkıyla yapmaya çalışıyoruz. Biz sorunların çözüleceğine inanıyoruz. Toplu Sözleşme sürecinde de bizim için olmazsa olmaz, iş barışını bozan döner sermaye sisteminde yaşanan adaletsizliği kaldırmaktı. Bunun için mücadele ettik, etmeye devam ediyoruz. Sağlık çalışanları arasında yaşanan bu adaletsizlik bizi derinden sarsıyor. Sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının sorunlarının çözümü için ter akıtıyoruz. Sizler olduğunuz sürece sorunların çözüleceğine inancımız tamdır.” ifadelerini kullandı.

TAMER: SAĞLIK ÇALIŞANLARININ HEP YANLARINDA OLDUM

TIKLAYIN

Toplantıda konuşan AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer, kendisinin de doktor olduğunu belirterek, “Ben sağlık çalışanlarının hep yanlarında oldum. Burada bulunan arkadaşlarla omuz omuza hastanede çalıştık. İnsanlar çalıştığı ortamda ne kadar mutlu ise işinde o kadar başarılı olur. Ben sizlerle beraber çalışırken çok mutluydum. Her zaman sizlerin yanında oldum ve olmaya devam ediyorum.” diye konuştu.

KESER: ÜYELERİMİZİN YANINDA OLMAYI KENDİMİZE GÖREV EDİNDİK

Kayseri Şube Başkanı Hakan Keser ise sahada sağlık çalışanlar ile omuz omuza çalıştıklarını belirterek, “Biz ilkeli ve liyakatli bir sendikacılık yapıyoruz. Teşkilat bu programlarla daha çok güçleniyor. İstişare ederek yaptığımız her çalışmada daha çok güçleniyoruz. Biz her zaman üyelerimizin yanında olmayı kendimize görev edindik.” ifadelerini kullandı.

Toplantıya Genel Başkan Yardımcıları İdris Baykan, Mahmut Faruk Doğan, Yusuf Dural, Ankara Bakanlık Şube Başkanı Tahir Eren, Ankara 6 No’lu Şube Başkanı Umut Gümüşay, Ankara Üniversite Şube Başkanı Ercan Öztürk, Aksaray Şube Başkanı Rıfat Kaya, Çankırı Şube Başkanı Tuna Dinç, Nevşehir Şube Başkanı Hakan Gündüzpolat, Niğde Şube Başkanı Ebuzer Doğan, Sivas Şube Başkanı Adem Yaşin, Kırıkkale Şube Başkanı Recep Akdoğan, Kırşehir Şube Başkanı Yasin Yücesan ve Yozgat Şube Başkanı Atakan Erciyas katıldı.

Kaynak: SaglikPersoneliHaber.Net/ÖZEL HABER
Yorumlar (10)
Hemşire sağlık memuru 1 yıl önce
Sizler öncelikle 17 yıldır yetkili sendika olarak kamuda en düşük maaşı alan sağlık çalışanları nin maaşını bir yükseltin olurmu,15 yıllık sağlık çalışanıyim elime geçen herşey dahil 4300 TL .
İse yeni başlayan bir bekçi bile 4800 TL alırken bir polis 6300 TL den bir astsubay 8000 TL'den bir öğretmen 6000tl den bir zabıta 5800tl den bir belediye çalışan memur ,teknisyen 6000tl den aşağı maaş almazken bizlerin maaşına bakın öyle konuşun olur mu sağlıkçılar hep geriye gitti sayenizde sizlerde bu sürede yakınlarınızın ahbablarinizin koltuklarından makamlarından olmamari için hükümete ses cikartamadiniz tepki gostermediniz hep ufak işlerle uğraşıyorsunuz .nerede 3600 el gösterge sadece hemşirelere verilirse bak siz o zaman görün üye filan kalıyor mu,nerede döner sermaye son 8yildir döner alamıyoruz,nerede sabit ödemelerin emekliliğe yansıtılması ,nerede servis ulaşım imkanları,nerede kreş ve sosyal imkanlar bir tane büyük sorunu halledin de görelim önceliğiniz maaslarimiz olsun olur mu size zahmet olacak ama,
Hemsire sağlık memuru 1 yıl önce
Borç bataklarinda olan belediyelerde bir teknik memur bir teknisyen bir zabıta maaşları 7000 TL den aşağı değilken biz saglikcilar in maaşları herşey dahil 4500 TL bulmuyor bile bu nasıl bir tezatliktir belediyeler in bu borç batağında çalışanına bu kadar yüksek maaş vermesi bizler devlete kazandırdığımiz halde aylık kazanılan gelirin 10 trilyonun yarışı bakanlığa yarisi kurumlara gönderilirken bizlere hiç birşey kalmıyor ama kazanıyoruz ben kazanıyor sen kazaniyon onlar yiyor hesabı böyle birşey olabilir mi.gerekli olan tepkiyi göstermediği iz sürece daha çok kaybedeceğimiz açıktır Semih bey bir gün bu başkanlığımıza biter sizlerde eski gorevinize döner röntgen flim çekmeye başladığınızda aldığımız bu 4500 TL ye mahkum oldugunuzda o zaman görürsünüz
Hemsire sağlık memuru 1 yıl önce
Sağlık çalışanları olarak hakkımız olan yıllardır verilmeyen maaş artışı döner sermaye 3600 ek gösterge vb vb haklarımızı bile hükümetten isteyemiyorsunuz sırf hükümetle ters düşüp kötü olmamak adına kurumlardaki makamlarinizdan koktuklarinizdan olmamak adına tepki gostermiyorsunuz böyle olunca da alan biz sağlık çalışanları na oluyor artık hiç bir samimiyetimiz üyelerimiz olarak sizlere hiçbir güvenimiz kalmadı bir gün sadece bir gün masaya yumruğunu vursaniz artık yeter deseniz bu işi halledersiniz ama bu koltuk makam sevdası yokmu ah ah
Hemşire sağlık memuru 1 yıl önce
Semih bey memur sen genel başkanı yani senin genel başkanın yani memur sene ait tüm sendikaların başkanı öğretmenlerden başka kimseyi düşünmüyor varsa yoksa öğretmenler öğretmen meslek kanunu öğretmene zam vb vb öğretmenin biri dayak yiyor yolda bir defa olan bir olay üzerine ortalığı ayağa kaldırıyor biz sağlık çalışanları her gün hafta her ay dayak yiyoruz bırakın dayak yemeği ölen öldürülen arkadaşlarımız var Dr Arslan ama sizlerden böyle gir bir ses tepki yok genel başkanımız dan da bir tepki yok sözde bu bütün memur senin başkanı degilmi bu ayrımı alibyalvin beye hatırlatın olur mu sağlık calmiasi olarak Türkiye'de en çok sayıya ve üyeye sahibiz
saglık mem 1 yıl önce
Semih bey bakın memur sen genel başkanı yani senin genel başkanın yani memur sene ait tüm sendikaların başkanı ali yalçın bey öğretmenlerden başka kimseyi düşünmüyor bir gün olsun saglık çalışanlarına yapılan şiddeti lanetlemedi konuşmadı konu bile etmedi varsa yoksa öğretmenler öğretmen meslek kanunu öğretmene zam vb vb öğretmenin biri yılda bir kere dayak yiyor olan bir olay üzerine ortalığı ayağa kaldırıyor biz sağlık çalışanları her gün ,her hafta, her ay dayak yiyoruz bırakın dayak yemeği ölen öldürülen arkadaşlarımız var Dr Arslan ama sizlerden böyle bir ses bir tepki yok genel başkanımız dan da bir tepki yok sözde bu bütün memur senin başkanı degilmi bu ayrımı ali yalçin beye hatırlatın olur mu sağlık camiasi olarak Türkiye'de en çok sayıya ve üyeye sahibiz.artık bu ayrımı yaparsa saglık çalışanları olarak tepkimizi gösteririz ozaman ortada memur senin yetkisi filan kalmaz bu basıl bir başkanlıktır
Vesselam 1 yıl önce
Masadan kalkmak sorunlar için ter akıtmak, dik durmak demek değil, kolaya KAÇMAKTIR!
Sincan 1 yıl önce
Ne aldiniz ondan haber veriniz. Haklisiniz duyar gibiyim cok sey aldiniz.
VAY BE GÖZLERİM YAŞARDI SAYIN BAŞKAN SİZE NE KADAR HAKSIZLIK ETMİŞİZ ALLAH AFFETSİN. 1 yıl önce
SAYIN BAŞKAN ŞÜKÜR MAAŞINIZ İYİ SİGORTANIZDA YATIYOR.LÜKS MAKAMINIZ MAKAM ARACINIZDA VAR GEÇİM DERDİNİZ YOK,KAFANIZ RAHAT.BİZİM GİBİ MAAŞINIZI YA HİÇ ÇEKEMEMEK YADA ÇEKTİĞİNİZ BAKİYE CEBİNİZDE 1 SAAT MİSAFİR OLMAZSA NE YAPARDINIZ ALLAH AŞKINA. EMPATİ YAPIN.BİZİM SORUNUMUZ YOK ŞÜKÜR SADECE SINAV KAZANDIK ATANMADIK SİZDE DURUP SEYRETTİNİZ.7 YILDIR MADDİ MANEVİ KAYIPTAYIZ.SİZİN TUZUNUZ KURU 2351 VHKİDENDE KORO HALİNDE AİLECEK HAYIR DUA ALIYORSUNUZ BUDA BÖYLE BİLİNE.2351 RAKAMI HAFIZANIZDA KALSIN ÇÜNKÜ MAHKEME-İ KÜBRADA HESAP VAR SAYIN BAŞKAN.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
-3
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?