Semih Durmuş: İcap Nöbetleri Yüzünden Mağdur Olan Sağlıkçılar Var

Sağlık-Sen Konya Üniversite Şubesi’nin kahvaltı programında konuşan Semih Durmuş, İcap nöbeti konusunda da keyfi uygulamaların olduğunu, icap nöbeti tutan ama icap nöbeti ücreti alamayan sağlık çalışanlarının mağdur edildiğini dile getirdi.

Semih Durmuş: İcap Nöbetleri Yüzünden Mağdur Olan Sağlıkçılar Var

Sağlık-Sen Konya Üniversite Şubesi’nin kahvaltı programında konuşan Semih Durmuş, İcap nöbeti konusunda da keyfi uygulamaların olduğunu, icap nöbeti tutan ama icap nöbeti ücreti alamayan sağlık çalışanlarının mağdur edildiğini dile getirdi. Nöbet tutan sağlık çalışanlarına haklarının verilmesi gerektiğini belirten Durmuş, “Sağlık-Sen olarak bu durumun düzeltilmesi için sonuna kadar mücadelemizi sürdüreceğiz” şeklinde konuştu.

Sağlık çalışanlarına gerçekleşen şiddet olaylarını da değerlendiren Durmuş, bu konuda Sağlık Bakanlığı’nın gerekli önlemleri alarak sağlık çalışanlarına el kalkmadan önce kalkacak eli durduracak önlemler alması gerektiğini ifade etti.

DAVALARDA SAĞLIK ÇALIŞANINI BAKANLIK SAVUNMALIDIR

TIKLAYIN

Semih Durmuş,“Sağlık hizmeti bir kamu hizmetidir, dolayısıyla sağlık hizmeti alan kişilerin tedavi sırasında zarar görmesi durumunda sorumluluğun sağlık çalışanlarına yüklenmesi önemli bir adaletsizliktir. Sağlık çalışanlarına açılan davaların muhatabı Sağlık Bakanlığı olmalı” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2019, 15:35

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sağlık  çalışanı
Sağlık çalışanı - 11 ay Önce

Erzurum Oltu Devlet Hastanesin icap nöbeti ödeniyor

SIRADAKİ HABER