Semih Durmuş: Hemşireler için alkış ve takdirden daha fazlası yapılmalı

Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş: Fedakar hemşirelerimizin Hemşireler Günü'nü tebrik ediyor, başta Bakanlık olmak üzere tüm yetkilileri, sağlık çalışanları için alkış ve takdirden daha fazlasını yapmaya davet ediyoruz

Sendika 13.05.2021, 14:18 13.05.2021, 16:29 Zeynep Elmalı
Semih Durmuş: Hemşireler için alkış ve takdirden daha fazlası yapılmalı

Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, hemşirelerin özellikle Kovid-19 salgını ile artan iş yüküne dikkati çekti.

Durmuş, Hemşireler Günü dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada, sağlık sisteminin taşıyıcı dinamiği hemşirelerin bugüne buruk bir sevinçle girdiğini belirtti.

Hemşirelerin görev tanımları, istihdam süreçleri ve ücretlerinde hakkaniyetli bir iyileştirme yapılmadığını savunan Durmuş, "Üstüne üstlük pandemi, canlarını yakmanın yanında iş yüklerini de tükenmişlik derecesinde artırdı. İş yüküne bağlı olarak aile ve sosyal yaşamları da büyük hasar gördü. Ülkemizin dört bir yanında gece gündüz ter akıtan, özel-üniversite-devlet hastanelerinde görevli 275 bin hemşirenin durumu maalesef bu." değerlendirmesinde bulundu.

Durmuş, Sağlık Bakanlığının da bu tablonun farkında olduğunu belirterek, "Fedakar hemşirelerimizin Hemşireler Günü'nü tebrik ediyor, başta Bakanlık olmak üzere tüm yetkilileri, sağlık çalışanları için alkış ve takdirden daha fazlasını yapmaya davet ediyoruz." ifadesini kullandı.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (4)
Salık çaĺışanı 5 ay önce
Sağlık memurluğu ile türkiyenin zenginlik sıralamasında kaçıncı siradasın çalışmadan
Doğrular 5 ay önce
Ben de aynı düşüncedeyim. En iyisi bu fikri yetkili sendikaya bildirelim, böylece bunun için bir şeyler yapsınlar. Aaaaa, bir dakika, yetkili sendika sizdiniz, değil mi? Sokaktaki vatandaşmış gibi “Şöyle olmalı, böyle olmalı” diyen ama bunları gerçekleştirmek için hiçbir şey yapmayan Sağlık-Sen ve üyeleri varken, ancak “Olmalı, yapılmalı, …” diye konuşulur, başka bir şey olmaz.
Yavuz Yılmaz 5 ay önce
Başkan sahaya in sahaya genel başkanlık yarışında atıp tutuyordun şöyle yapacağım böyle yapacağım diye ne oldu tam rüzgarsınn..
sağlık en önce 5 ay önce
başkan konuşunca 26 bin liralık konuşmalıydı
14
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?