Semih Durmuş Geri Alınacak Nöbet Paralarıyla İlgili Konuştu: Hakkaniyetli Değil!

Sağlık Sen Genel Başkanı Semih Durmuş Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulunun diyaliz, ameliyathane, yoğun bakım, acil servis, 112 acil sağlık hizmetleri birimlerinde çalışan personele %50 artırımlı nöbet ücreti verilmesine dair uygulama ile ilgili konuşarak "yasal olsa da hakkaniyetli değildir" dedi.

Sendika 14.04.2021, 21:51 15.04.2021, 11:21 Güler Sağlam
Semih Durmuş Geri Alınacak Nöbet Paralarıyla İlgili Konuştu: Hakkaniyetli Değil!

Danıştay İDDK, bahsi geçen birimlerde görev yapmayan personele bu birimlere hizmet verdikleri gerekçesiyle %50 artırımlı nöbet ücreti verilmeyeceğine karar vermesi üzerine sağlık personelinden geçmiş aylara yönelik geri ödeme bordrolarının hazırlanmaya başlanıldı. Konu ile sosyal medya hesabından açıklama yapan Sağlık Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, "Sağlık Bakanlığı’nın, Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu kararı sonrasında, acile hizmet veren röntgen ve laboratuar teknisyenlerinin %50 artırımlı nöbet ücretlerini kesmesi ve geçmiş ödemeleri geri istemesi, yasal olsa da hakkaniyetli değildir"dedi.

Laboratuvar ve Röntgen Çalışanları Tedirgin: Artırımlı Nöbet Ücretleri Geri İade Edilecek! haberi için tıklayınız

Sağlık Sen Genel Başkanı Semih Durmuş'un açıklaması;

◼️ Sağlık Bakanlığı’nın, Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu kararı sonrasında, acile hizmet veren röntgen ve laboratuar teknisyenlerinin %50 artırımlı nöbet ücretlerini kesmesi ve geçmiş ödemeleri geri istemesi, yasal olsa da hakkaniyetli değildir.

◼️ Bakanlık bürokrasisinin, fedakar sağlık emekçilerinin hak ve menfaatleri uğruna o kadar çok yapacak husus dururken, mahkeme kararı bahanesiyle aleyhte adım atması, iyi niyetle bağdaşmamaktadır. İlgilileri bu yanlıştan dönmeye davet ediyoruz.

◼️ Kaldı ki acile hizmet veren röntgen ve laboratuar çalışanlarının %50 artırımlı nöbet ücreti almalarının temeli yıllar öncesine dayanan bir kazanımdır. Kazanımlar lütufla elde edilmedi; 7’ye 6 oyla verilen karar meselenin anlaşılmadığının göstergesidir. Mücadeleye kararlıyız.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (14)
zonguldak 4 ay önce
ne demek yasal olsada hakkaniyetli değil. sen çalışanlarınmı yoksa bakanlığın mı temsilcisisin. çıkıp diyeceksin ki, "bu karar ne adil ne de hakkaniyetlidir"
Sağlık çalışanı 4 ay önce
Pandemi boyunca yanımızda hissedemediğimiz kişiler bu seferde ellerinden geleni artlarına koymuyorlar. Teşekkürler...!
sağlık personeli 06 4 ay önce
Bu devirde sağlık çalışanı olmayacaksın aslanım... ya döver,hakaret ederler, ya da elindekini alırlar...
BAŞKAN SUS 4 ay önce
SEN SADECE maaşın için koltuk için oradasın kimin hakkını ne zaman savundun hadi istifa et senin ardında duralım
ali 4 ay önce
yetkisiz sendika senin suçun yok hala üye sayın bu kadarsa bunu saglıkçı hakediyor
ali 4 ay önce
hala üye olarak kalan saglıkçılar her şeyi hakediyor bu dönemde bile bir kazanım alamayan sendika ne işe yarar
Katılıyorum 4 ay önce
Labaratuar ve röntgen riskli birim değildir..zaten röntgen de çalışanlara fazladan 30 gün izin hakkı verilmiş ve dozimetre ile kontrolleri yapılmakta.. labaratuar çalışanları kan bile almazken ki acile hizmet verdikleri zaman bile numuneler artık ellerine geliyor haliyle riskli birim oluşturacak bi durum da ortada yok...aslında olmayacak işleri zorlayıp hadi sizide riskli birimden sayalım deyip sonra da burda çalışanları mağdur etmek olayın özeti bu...acile hizmet vermek riskli birimden sayılmak olmaz riskli birimin verilme nedeni nedir ona bakmak lazım bu durumdan memnun olmayanlar olabilir belki su an bana küfür bile edenler vardır ama adalet tecelli etmiş...
1233 4 ay önce
ŞUA İZNİMİ ALDIĞIM RADYASYON KARŞILIĞINDA KULLANIYORUM YANİ ÇOK ANLAMIYORSAN KONUŞMA ACİLE GELİNCE DE İLÇEDEYİM VE HER TÜRLÜ TRAVMAYA BEN BAKIYORUM
yalakaya cevap 4 ay önce
senin de Allah belanı versin
lab tek 4 ay önce
şua sana gercekten kufur edıyorum çünkü hak etmişsin
tıbbi sekreter 4 ay önce
1-Mesai paralarını ödemezsiniz hazinede para yok yerine izin verirsiniz yetmedi acilde ekstra ücretsiz calıstırırsınız..
2-Saglıkcılar esnek de dönüsümlü de calısamıyor 3 kliniğe bakıyorum 07:30 17:00 calısıyorum ek ücret yok ek prim yok ama dogru ya bakan koca cıkar Saglıkcıların hakkı ödenmez der.
3-Verdiginiz paraları geri almak icin ugrasırsınız hangi meslaktasım olursa olsun..
4-Hepinize ekstra zam verilir ek ücret alırsınız tbmm milletvekilleri vs çoğu ihale toplanmıştır elinizin altıntadır ama yetmez vurun sizde saglıkcıya darbeyi..
5-Hazine bakanı yok kimse hesap sormuyor parayı aldı gitti ama yetmez saglıkcılar geriye dönük ödesin dursun..
6-umarım paylasılır...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
32
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?