Semih Durmuş: Döner Sermaye Yönetmeliğinde hekim, hekim dışı Havuzu Mutlaka Ayrılmalı!

Sağlık Sen Genel Başkanı Semih Durmuş "Döner sermaye yönetmeliğinde hekim, hekim dışı personelin havuzu mutlaka ayrılmalı." dedi.

Sendika 25.09.2020, 00:56 25.09.2020, 08:34 Güler Sağlam
Semih Durmuş: Döner Sermaye Yönetmeliğinde hekim, hekim dışı Havuzu Mutlaka Ayrılmalı!

VERİLMEYEN PARALARDAN ŞİKAYETİMİZ YOK - ÜCRETLERİN AZ OLMASINDA DA ŞİKAYETİMİZ YOK

Sendika olarak 'döner sermaye' konusunda çalışmalar yürüttüklerine dikkati çeken Durmuş, şunları söyledi:

TIKLAYIN

"Bugün döner sermaye bizim en önemli sorunumuz. Döner sermayedeki adaletsizlik artık insanların canına tak etmiş. Verilmeyen paralardan şikayetimiz yok. Ücretlerin az olmasından da şikayetimiz yok. Ama siz belli bir ücret dağıtıyor ve bunun içerisinde adaleti sağlayamıyorsanız bizim buna itirazımız var. İnsanların vicdanlarındaki adalet duygusunu sarsarsanız başarılı olamazsınız. Biz döner sermayeyle alakalı çalışmalar yaptık. Bakanlığımızın bütün yetkililerinin önlerine bu çalışmaları koyduk. Döner sermaye yönetmeliğinde hekim, hekim dışı personelin havuzu mutlaka ayrılmalı. Bir tarafta performans üreten bir kesim var, bir tarafta performans üretmeyen ama performans üreten doktorun üretmiş olduğu performansa göre ücret alan bir sağlık çalışanı grubu var. Sağlık çalışanları kamu adına hizmet veriyor. Kamu adına hizmet verdiğimiz bir yerde hastanenin gelirine bağlı olarak bir ücret politikasının belirlenmesi doğru bir şey değil. Bunu yaptığınız sürece çalışanların içerisinde adaleti sağlayamazsınız."

Durmuş, Sağlık-Sen Adana Şubesince Evliya Çelebi Uygulama Oteli'nde düzenlenen, "Sağlık-Sen Akademik Sağlık Yönetmeliği Programı" sertifika dağıtım törenine katıldı.Programın sonunda Durmuş ve protokol, dereceye girenlere ödül ve sertifikalarını verdi.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (22)
N.H.R. Diyor ki 4 ay önce
Ek ödeme olayından asla mağdur olmayan grup;sağlık-senci semih, sağlık-senci semih'in yardımcıları, sağlık-senci il başkanları, sağlık-senci iş yeri temsilcileri.Bu ekip Türkiye'de sağlık personeline hükümet %0,00001 zam verse kendilerine %80 zam ayarlayabilecek şekilde kanunları var.Şimdi çıkmış,"yok şöyle olsun, yok böyle olsun, falan filan inter milan,boco juniors" Suç bunlarda değil, bunlara kızdıkları halde,bunların hiçbir işe yaramadığını gördüğü halde sağlıksen denilen "para neredeyse orada biz varız" diyen ekibe ders vermek için istifa etmeyen, korkan, tırsan memurlarda
Ankara 4 ay önce
haber içeriğiyle ilgisiz yorumunuz silinmiştir.
Ata 4 ay önce
Boş konuşmuş asıl olaydan şikayetçi değil.
Sag37 4 ay önce
Saçma öneriler başkandan döner yerine
emekliliğe yansiyan sabit maaş istiyoruz çözüm bu baskan
Aaa 4 ay önce
Bulabildiğiniz çözüm bumu süper zekalılar
düşük maaşlı kamu çalışanı (sağlıkçı) 4 ay önce
Hiç bir dönem kendimizi bu kadar değersiz hissetmemiştik, sayenizde o da oldu memnun-sen.
smçevik 4 ay önce
semih efendi senin itirazımız yok dediğin düşük ücret ve adaletsizlikten biz şikayetçiyiz. Yazıklar olsun hepinize, sendikayız diye ortalıkta dolanıyorsunuz.
Döner döner döner 4 ay önce
Kamudaki en düşük maaşları alıyoruz ..hala döner. Döner masadaki tatlıdır.once karnın doyacak ana yemek gelecek.sonra tatlı olsada olur .sahadan öyle uzaksinizki
sağlıkçı 4 ay önce
Semih Durmuş, senin ağzın da mı varmış?
başkan 4 ay önce
hakkın yanında durun boş konuşmayın
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?