Semih Durmuş: Döner Sermaye Taslağımızı Bakanlığa İlettik!

Sağlık-Sen Ankara 2 No'lu Şubesi Temsilciler toplantısında konuşan Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, “Sağlık-Sen olarak döner sermaye sistemiyle ilgili hazırladığımız bir taslak var. Bunu Sağlık Bakanlığı’na ilettik. Döner sermaye sisteminin daha adaletli hale gelmesi için çalışıyoruz” dedi.

Sendika 12.12.2019, 12:25 12.12.2019, 12:28 Güler Sağlam
Semih Durmuş: Döner Sermaye Taslağımızı Bakanlığa İlettik!

Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, döner sermaye sisteminde yaşanan adaletsizliğe dikkat çekerek, “Sağlık-Sen olarak döner sermaye sistemiyle ilgili hazırladığımız bir taslak var. Bunu Sağlık Bakanlığı’na ilettik. Döner sermaye sisteminin daha adaletli hale gelmesi için çalışıyoruz” dedi.

Sağlık-Sen Ankara 2 No'lu Şubesi Temsilciler toplantısında konuşan Genel Başkan Semih Durmuş, döner sermaye sisteminde yaşanan adaletsizliğe vurgu yaparak, ”Bu sistem kendi başına bir sorun üretiyor. Mutlaka bu yönetmeliğin değişmesi gerekiyor. Sağlık çalışanlarının performans uygulaması yok ama herkesin kabul edebileceği makul ve mantıklı kriterler getirelim. İnsanların çalışacağı il bir kriter olsun, hastane bir kriter olsun, çalışılan servis bir kriter olsun. Bazı servislerde personel istihdam etmekte gerçekten zorluk çekiliyor. Eğitim bir kriter olsun. Bunlar belirlensin ve bunun karşılığında çalışana sabit ücretler verilsin. Bu sistemin daha adaletli hale gelmesi için yetkililerle olan görüşmelerimiz ve çalışmalarımızı sürdürüyoruz” ifadelerini kullandı.

“3600 Ek Gösterge Sözü Tutulmalı”

TIKLAYIN

Temsilcilerin sorunlarını dinleyen Durmuş,  sorunların çözümü için mücadele ettiklerini dile getirdi. Durmuş devamında şunları kaydetti: “Kreş sorununu biz çok önemsiyoruz, bunun için görüşmeler sürüyor ve çözüm odaklı çalışıyoruz. İcap nöbeti bizim Toplu Sözleşme masasına getirdiğimiz konulardan bir diğeri ama bunu bürokrasiye kabul ettiremedik. Süresiz 4/B’li çalışan arkadaşlarımızın sorunlarını ise sürekli gündemde tutuyoruz. Bu arkadaşlarımız için inşallah sonuç alacağız. Ayrıca 3600 Ek gösterge hükümetin seçim vaadi. Verilen söz tutulmalı. Tüm kamu personeli arkadaşımız bu haktan yararlanmalı. Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı ilgili ise görüşmeler sürüyor.”

Şube Başkanı Bolatçı: Sorunları Çözecek Sağlık-Sen’dir.

Ankara 2 No’lu Şube Başkanı Erdal Bolatçı’da, sahada bir sorun olduğunda bunu çözecek olanın Sağlık-Sen olduğunu ifade etti. Bolatçı sorunlar için her alanda mücadele verdiklerini belirtti.

Toplantıya Genel Sekreter Durali Baki, Genel Başkan Yardımcıları Mahmut Faruk Doğan ve Şemsettin Karadoğan’da katıldı.

Yorumlar (5)
Bereket 13 ay önce
Tamam sizin taslağı bakanlık aynen uygular
Evet 13 ay önce
Döner sermaye yerine ek ödemelerin maaşla birlikte sayılarak tek kalemde ödendiği bir sistemi savunun, böylece emeklilikte perişan olmayız.
sincan 13 ay önce
dün sordum Bakanlıkta öyle bir taslak yok dediler. emin misiniz.
Sadettin Köpek 13 ay önce
Promosyonları aldınız doğru yaptınız ek ödemeyi de çözersiniz
Zador 13 ay önce
Hiçbir siyasi odağı veya Sendikayı sevmem.Hele ki memurun canını okuyan korkak ve pısırık ılımlı islamcı yandaş-sen'i hiç...Fakat ilk kez Semih Durmuş bu konuda bilgili ve hasbelkader uğraşan birisi olarak döner sermaye saçmalığının düzelmesi için çaba içerisinde görüyorum. Yine de Hükümete rest çekip organik bağları koparmadığı sürece gerçek sendikacılık yapamayacak ve kısa sürede yok olacaktır.
3
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?