Semih Durmuş: Döner Sermaye Sorununun Çözülmesi İçin Mücadele Ediyoruz

Sağlık-Sen Genişletilmiş Başkanlar Kurulu Toplantısı’nda konuşan Genel Başkan Semih Durmuş, “Sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarımızın haklı taleplerine karşılık alıncaya kadar mücadelemizi her alanda kararlılıkla sürdürüyoruz ve sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.

Sendika 15.10.2020, 13:03 15.10.2020, 17:04 Güler Sağlam
Semih Durmuş: Döner Sermaye Sorununun Çözülmesi İçin Mücadele Ediyoruz

Sağlık-Sen 6 .Dönem Genişletilmiş 5. Başkanlar Kurulu Toplantısı video konferans yöntemiyle yapıldı. Memur-Sen Genel Merkezi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş ve Yönetim Kurulu Üyeleri, şube başkanları ve şube yöneticileri katıldı.

Toplantıda konuşan Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Sağlık-Sen teşkilatlarının sağlık çalışanlarının sorunlarına karşı yoğun mücadele verdiğini söyledi. Pandemi sürecinde sağlık çalışanlarının en ön safta yer aldığını dile getiren Yalçın, “Zorlu bir süreçten geçiyoruz. Devlet sağlık çalışanlarımızın verdiği emeği görmeli. Bu emeğin karşılığı için adım atmaktan geri durmamalı” diye konuştu.

Yalçın: Döner Sermaye Mağduriyeti Giderilmeli

Sağlık çalışanlarının en can yakan sorununun döner sermaye sistemi olduğunu söyleyen Yalçın, “Fedakârca mücadele eden sağlık çalışanlarımızın döner sermaye mağduriyeti giderilmeli, ek ödemeler genel bütçeden ödenmeli. İş yükü azalmalı, istihdam artırılmalı. Sağlık çalışanlarımızın yıllık izinleri yanmamalı. Kreş sorunu artık çözüme kavuşturulmalı. Sağlık çalışanlarına şiddet uygulayanlar Genel Sağlık Sigortasının dışına çıkarılmalı ki sağlık çalışanlarının önemini anlasın. Sağlık çalışanlarımızın sorunları ve talepleri acilen çözülmeli” ifadelerini kullandı.

TIKLAYIN

Durmuş: Döner Sermaye Sorununun Çözülmesi İçin Mücadele Ediyoruz

Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş ise Sağlık-Sen’in üye sayısını artırdığına vurgu yaparak şube başkanlarına, şube yöneticilerine, temsilcilere ve tüm teşkilat mensuplarına teşekkür etti. Yaşanan sorunlara karşı bilimsel çalışmalar yaptıklarını kaydeden Durmuş, sorunların çözümü için hem sahada hem de masada mücadele ettiklerini belirtti.

Döner sermaye adaletsizliğinin çalışma barışına zarar verdiğini ve hakkaniyetten uzak bir sistem olduğunu söyleyen Durmuş, “Sağlık çalışanlarının en büyük problemlerinden biri olan döner sermaye adaletsizliğinin çözümüne katkı sunabilmek amacıyla ‘Ek Ödeme Model Önerisi’nin tartışıldığı çalıştay gerçekleştirildi. Çalıştay sonrası yapılan düzenlemelerle ek ödeme sorunlarına yönelik çözüm odaklı, hakkaniyetli bir model geliştirdik. Çalıştay sonucunda ortaya koyduğumuz model önerisini Cumhurbaşkanlığı, Sağlık Bakanlığı gibi yetkili merciiler ile paylaştık. Çalışanlarımızın bu can yakan sorunun çözülmesi için mücadelemizi her alanda sürdürüyoruz” diye konuştu.

“Üzerimize Düşen Sorumluluğun Farkındayız”

Sağlık çalışanlarının döner sermaye adaletsizliği dışında da birçok sorunla boğuştuğunu dile getiren Durmuş,  "Sağlık çalışanlarımızın birçok sorununun çözüme kavuşturulması ve rahat bir nefes alması için durmadan çalışıyoruz. Üniversite hastanelerinde sağlık çalışanlarımız yapısal sorunlardan kaynaklı mağduriyetler yaşıyor. Sosyal hizmet çalışanlarımızın ve 112 çalışanlarımızın da taleplerini yetkililere iletiyoruz. Sağlık-Sen olarak üzerimize düşen sorumluluğun farkındayız. Sendikal mücadeleyi her alanda sürdürüyoruz ve sonuç alacağımıza inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (12)
sema 3 ay önce
ne olur siz mücadele etmeyin
Göz boyama bunlar 3 ay önce
Sendika istifalari çok arttı,yapmayın bak çalışıyoruz diyolar
SAĞLIK SEN NEDEN ÜYE KAYBETMEYE BAŞLADI O İDARECİ ATATMAYI TANDAŞ KAYIRMAYI İYİ YAPIYOR 3 ay önce
Editör: aynı yorumu defalarca kopyala yapıştır yaptığınız için yorumunuz silinmiştir.
İstifacılara Kanmayın Fırıldak Hepsi Bunların 3 ay önce
255 Bin üyesi bulunan bir sendika var. Burda yazan 10 kişi sosyal medyada 100 kişi hadi diyelim 1000 kişi olsun biraz daha abartalım 10.000 kişi istifa etsin ne olur ki ne kaybeder yine en fazla üye sayısı yine sağlığın tek sendikası olacak. Alayınız algıcı alayınız yalan dolan belkide üye bile değilsinizdir
ARKADASLAR SENKILARDAN ISTIFA EDİN. MUSLUKLARI AKMASIN 3 ay önce
Tum illerdeki uyelere sesleniyorum. Sagkiksenden istifa edin. Hicbir ise yaradiklari yok. Bizim üstümüzden kesilen paralarla yiyip icip gezip tozuyorlar. profesyonelsendikaci olup maas da aliyorlar. Istifa edin gorsunler
yeter artık 3 ay önce
ben bunu aylardır söylüyorum, hangi sendika olursa olsun istifa edin
ephe 3 ay önce
sizin yerinizde eğitim birsen olsaydı şimdiye kadar bin defa çözerdi, sağlıksen=beceriksizlik
Bıkkın 3 ay önce
Hıhu tabi gözlerim yaşardı
GEÇİN BU PALAVRALARI 3 ay önce
HEP AYNI PALAVRALARI DUYMAKTAN BIKTIK
Pekmez Akıllı 3 ay önce
Yok kardeşim asparagas haber kimsenin istifa ettiği yok 100 kişi gider 1000 kişi gelir. 3-5 kişinin algısını kanmayın. Sağlıkçılar akıllıdır. Kimin çalışıp çalışmadığını bilir
Saglikci 3 ay önce
Aha bisey yapacaklar gözlerim yasardi
ÖYLE ADİL BİR DİNE MENSUBUZKİ HAMD OLSUN ŞÜKROLSUN. 3 ay önce
Editör: aynı yorumu defalarca kopyala yapıştır yaptığınız için yorumunuz silinmiştir.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
-10
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?