Semih Durmuş: Beklentimiz, Ücrette Adaletin Tesis Edilmesi!

Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, Sağlık Bakanlığı tarafından yeni hazırlanan döner sermaye sistemini eleştirerek, "Beklentimiz; ücrette adaletin tesis edilerek makul bir seviyeye çıkarılmasıydı. Maalesef, yeni yönetmelik bu beklentiyi karşılamaktan çok uzak kalmıştır” dedi.

Sendika 08.03.2020, 11:31 Güler Sağlam
Semih Durmuş: Beklentimiz, Ücrette Adaletin Tesis Edilmesi!

Sağlık-Sen Trabzon Teşkilat Toplantısı, Genel Başkan Semih Durmuş’un katılımıyla gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan Durmuş, güncel meselelere ve sağlık çalışanlarının sorunlarına değindi. Sağlık Bakanlığı tarafından yeni hazırlanan Ek Ödeme Yönetmeliği'nin, adaletten uzak olduğunu dile getiren Durmuş, devamında şunları kaydetti; "Döner sermayenin kurgusu daha çok çalışana daha çok ücret vermek üzere kurulmuştur. Bugüne kadar daha çok çalışana verilen ücret hep başkasının cebinden alınarak verilmiştir. Bu sistem mağduriyetleri giderek arttırıyor. Acilen yeni yönetmelik yürürlüğe girmeden herkesi kapsayacak bir sistem hazırlanmalı. "

“Sorunlara Yönelik Strateji Ve Politikalar Geliştirilmeli”

Durmuş, sözleşmeli istihdam türünden istihdam yetersizliğine, döner sermaye sisteminde yaşanan adaletsizlikten şehir hastanelerinde yaşanan sorunlara kadar birçok unsurun sağlık çalışanları açısından olumsuzluğa yol açtığını ifade etti. Çalışan memnuniyetini olumsuz etkileyen unsurların tespit edilmesi gerektiğini belirten Durmuş, yetkililerin bunlara yönelik strateji ve politikalar geliştirmesi gerektiğini vurguladı.

TIKLAYIN

Şube Başkanı Aydın: Sorumluluğumuzu Hakkıyla Yerine Getiriyoruz

Sağlık-Sen Trabzon Şube Başkanı İdris Aydın ise, Trabzon'da sağlık çalışanlarının görevlerini zorlu iklim koşullarına rağmen büyük özveri ile yaptığını belirterek, "Biz sorumluluğumuzu hakkıyla yerine getirmek için mücadele ediyoruz. Bu kutsal mücadelede temsilciden başkana kadar herkes alın terinin hakkı için mücadele ediyor. Bu mücadelede bizimle yol yürüyen arkadaşlarıma teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Toplantıya Genel Başkan Yardımcısı İdris Baykan, Bayburt Şube Başkanı Cemil Demir, Giresun Şube Başkanı Kerim Süral, Gümüşhane Şube Başkanı Engin Karabulut, Ordu Şube Başkanı Ahmet Yılmaz ve çok sayıda teşkilat mensubu katıldı.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?